Ендоморф: тренінг і дієта – як спалити зайвий жир і набрати м’язи

Ендоморф: тренінг і дієта – як спалити зайвий жир і набрати м’язи Ендоморф: тренінг і дієта

З тратегія дієт і тренувань для ендоморфов – тих, хто схильний до повноти. Рекомендації, як спалити жир і зробити спортивну фігуру, поради по харчуванню

.

Хто такий ендоморф?

Статура ендоморфа характеризується середнім або великою кількістю жиру, крупнокостной структурою і досить широкою талією. Основна відмінність соматотипа – здатність швидко збільшувати масу тіла за рахунок набору жиру.

З точки зору еволюції, метаболізм, що забезпечує відкладення енергії «про запас», найбільш вигідний, оскільки така людина зможе довго обходитися без їжі. Вважається, що ендоморфи – найбільш поширений соматотип європейців.

Чому європейці легко товстіють?

Найчастіше зайву вагу і жир легко набирають ті, чиї предки кілька століть тому жили в досить холодних умовах і повинні були перечікувати зиму. Якби вони не мали жирових запасів, вони б вмирали від голоду через кілька тижнів.

Жир для організму – найбільш бажаний спосіб збереження енергії. Саме від жиру організм позбавляється в останню чергу, найчастіше спалюючи перед цим м’язову тканину, оскільки м’язи, по суті, не потрібні для підтримки життя.

Помилки тренінгу ендоморфа

Головна помилка – віра в те, що худнуть виключно від бігу. Незважаючи на те, що це частково правда, в серії матеріалів про боротьбу з жиром ми розповідали, що ця стратегія підходить для позбавлення від внутрішнього жиру, але не для рельєфного живота.

Друга помилка ендоморфа – голодні дієти і повну відмову від їжі. Але голодування з’їдає не тільки жир, але і м’язи. та й втрачену вагу швидко повертається після припинення агресивних дієт. Помірні дієти набагато ефективніше.

Тренування для спалювання жиру

Циклічні тренування є найбільш ефективним видом тренінгу для перебудови метаболізму організму в бік спалювання жиру і побудови м’язової тканини. Такий тренінг підвищує рівень гормону росту, що робить тіло рельєфніше.

Крім цього, ефективно чергувати циклічні тренування і програму для набору м’язової маси – це дозволить створити додатковий стрес, що позитивно позначиться на зростанні мускулатури і на загальному прискоренні метаболізму.

Як зробити плоский живіт?

Мрія будь-якого ендоморфа – зробити підтягнутий і рельєфний живіт з мінімальною кількістю підшкірного жиру. Але правда в тому, що для створення ідеального преса набагато важливіше не вправи і спеціальні тренування, а дієта.

Крім цього не забувайте, що чоловічий організм позбавляється від жиру внизу живота і на спині в саму останню чергу, і вам доведеться дійсно постаратися, щоб змусити його це зробити. Що стосується ефективних методів – то ми про них вже писали.

Дієта для ендоморфа

У першу чергу важливо стежити за кількістю вуглеводів в харчуванні. При цьому повністю відмовлятися від вуглеводів і переходити на кето-дієту не обов’язково, досить просто стежити за тим, щоб на добу споживалося не більше 100 гр вуглеводів.

Найбільша кількість вуглеводів має споживатися за 30-40 хвилин до силового тренування, а також через 30 хвилин після її закінчення («вуглеводне вікно»). Крім цього, важливо дотримуватися підвищене споживання білка і помірне споживання жиру.

Спортивні добавки для схуднення

Головний спокуса ендоморфа – використовувати жіросжігателі для швидкого спалювання позбавлення від зайвого жиру. Але пам’ятайте, що такі добавки не спалюють жир самі по собі, вони лише допомагають організму. і сподіватися тільки на них не можна.

При достатній кількості омега-3 жирних кислот. амінокислот з розгалуженим ланцюжком (ВСАА), магнію і кальцію організм покращує процеси спалювання жиру і прискорює метаболізм. Важливо або одержувати ці речовини або з їжі, або використовувати добавки.

***

Генетично більшість європейців схильні до набору зайвої жирової маси. Для того, щоб змінити свій обмін речовин і змусити організм спалювати жир і будувати м’язи, потрібно помірна дієта, а також циклічний і базовий тренінг.

Програми тренувань зірок-ендоморфов:

Comments are closed!

_0.31MB/0.01314 sec