Енциклопедія Здорового Харчування – підвищений кров’яний тиск

Енциклопедія Здорового Харчування – підвищений кров’яний тиск

Підвищений кров’яний тиск (гіпертонія), на жаль, зустрічається сьогодні дуже часто. Одне з винаходів сучасності сприяє повсюдному поширенню і швидкому розвитку гіпертонії. Це винахід – фаст фуд.

Звичайно, перекласти всю відповідальність за мільйони випадків захворювань гіпертонією на фаст фуд не можна. Але знати основні причини цього захворювання цілком під силу кожному.

1. Місце положення. Сидиш? Саме пасивний спосіб життя є найбільш поширеною причиною гіпертонії. Люди, які ведуть фізично активне життя, хворіють на гіпертонію на 20-50% рідше. Причому тобі зовсім не обов’язково бути марафонцем, щоб відчути всю користь фізичної активності. Навіть легка щоденна активність допоможе знизити ризик заробити підвищений кров’яний тиск.

2. Їжа. Якщо це фаст фуд, то справи зовсім погані. Зазвичай така їжа багата натрієм і містить величезну кількість жирів. Розумна дієта допоможе тобі колосально знизити ризик гіпертонії.

3. Стрес. Стрес – це буквально твій вбивця. Правильний вибір стилю життя і зниження стресу – це відмінні способи взяти своє здоров’я під контроль.

Ти можеш хворіти гіпертонією і навіть не знати про це. 70% хворих гіпертонією людей навіть не здогадуються про це.

Можливо, і ти один з них. Але цього цілком можна уникнути, адже гіпертонію легко виявити і зазвичай нескладно контролювати.

Наприклад, щоб знизити ризик інфаркту на 20%, серцевого нападу на 37% і смерті від серцево-судинних хвороб на 25% достатньо понизити свій кров’яний тиск на 12-13 пунктів.

Що таке підвищений кров’яний тиск (гіпертонія)?

Кров’яний тиск – це сила, з якою кров давить на стінки артерій. Вона вимірюється в міліметрах ртутного стовпа і записується у вигляді двох цифр – систолічний тиск (під час ударів серця) і діастолічний тиск (в той час, коли серце розслаблюється між ударами). Обидва ці значення є важливими показниками. Кров’яний тиск протягом дня може змінюватися. Але якщо тиск залишається високим протягом тривалого проміжку часу, то говорять про гіпертонії.

Підвищений кров’яний тиск дуже небезпечно, адже воно змушує серце працювати в посиленому режимі і до того ж підвищується навантаження на стінки артерій. Ситуація особливо небезпечна, коли спостерігається ще і підвищений рівень холестерину. Зазвичай гіпертонія не супроводжується жодними симптомами. Якщо не стежити за своїм кров’яним тиском, то наслідки можуть бути жахливими – захворювання серця і нирок, серцевий напад та інсульт.

Comments are closed!