Ектоморф

Ектоморф Ектоморф

Читайте також:

Ектоморф – тип людського організму, схильний до худощавости. Зазвичай люди цього типу дуже худі і володіють зростанням вище середнього. Характерною рисою є також маленька м’язова маса, яка виглядає досить рельєфно. Володіючи невеликими

суглобами і талією, ектоморфа важко звинуватити в запасі жиру на довгу зиму. Справа в тому, що у такого типу людей дуже високий метаболізм. За рахунок цього і своєї структури проблема жиру для них повністю буде відсутня, навіть якщо вони будуть круглими цілодобово лежати на дивані. Однак у цього типу людей є дуже серйозна проблема – високий метаболізм не дає можливості набрати велику м’язову масу, тому більшість зусиль у тренажерному залі для них проходить даремно.

Безпомилково визначити цей тип вам допоможуть наступні ознаки:

– довгі худорляві кінцівки;

– загальна худа конституція;

– маленькі суглоби і маленька талія;

– незграбні вузькі плечі;

– випирають кістки;

– дуже мала кількість підшкірного жиру;

З точки зору оточуючих, ектоморф постійно перебуває в одній і тій же порі. В принципі, це так і є, і коливання маси зазвичай характерні тільки у бік зменшення. Таке трапляється, коли людині доводиться працювати з підвищеною витратою енергії або він переходить на раціон з недостатньою кількістю калорій. У такому випадку ті деякі запаси жиру, які можуть і скопитися в ектоморфа, дуже швидко витрачаються. Такі процеси надзвичайно небажані для цього типу людяного тіла, а кардионагрузки вважаються мало не протипоказаними.

Продуктивність заняття бодібілдінгом у ектоморфов набагато нижче, ніж у інших типів. Збільшення м’язової маси відбувається після тривалих наполегливих тренувань, однак навіть у цьому випадку обсяг м’язів не досягає рівня мезоморфа. Складність бодібілдингу в цьому випадку полягає в необхідності жорсткої висококалорійної дієти, тому що в противному випадку нестача поживних речовин, помножена на високий рівень метаболізму, призведе до «канібалізму». Організм буде просто «поїдати» сам себе, «з’їдаючи» більшу частину м’язів, отриманих на тренуванні. Також слід не пропускати заняття, так як наслідок буде таке ж. Силові вправи розвитку мускулатури – «хрест» ектоморфа на всю його життя.

Однак у всьому негативному завжди можна знайти і дещицю позитивного. Справа в тому, що в ектоморфа ефектний рельєф м’язів під дією тренувань проявляється практично сам собою, а от інші дві групи змушені наполегливо тренуватися для отримання такого результату.

Виходячи з описаного вище, можна виділити ще кілька ознак, типових для ектоморфа:

1. Ці люди володіють високим рівнем енергії, що робить їх схильним до гіперактивності і неспокійного поведінки. У деяких випадках схильні до безсоння.

2. Переїдання єктоморфам не загрожує, тому що вони дуже швидко перетравлюють те, що надійшло в їх організм.

3. Для них показана високовуглеводна дієта, так як вони не зберігають вуглеводи у вигляді жирових відкладень, а трансформують їх в енергію.

4. Вони відмінно витримують тривалі навантаження, при яких потрібно затратити велику кількість енергії (наприклад, стаєри, марафонці).

5. Не дивлячись на оптимально підібраний комплекс фізичних навантажень, вони насилу набирають і утримують свою вагу і м’язову масу.

Самим проблемним властивістю ектоморфа є трудність в наборі ваги. Скільки б він не їв, все одно людина залишається худим. Завдяки своїй структурі в бодібілдингу їм дуже важко піднятися вище, ніж найлегші вагові категорії. У період міжсезоння вони можуть втратити трохи м’язової маси, але не додати в загальній вазі. Для успіху їм потрібна постійна важка робота, висока самодисципліна і специфічне харчування.

Постараємося дати кілька порад, які допоможуть худорлявим єктоморфам не втрачати занадто багато енергії.

1. Їм необхідно всіма можливими способами уповільнити свій шалений метаболізм. У першу чергу слід до мінімуму звести рухову активність і зберігати енергію.

2. Людям цього типу необхідно навчитися розслаблятися. Найкращий варіант – це сон. Природа тіла схильна цьому протистояти, однак потрібно привчити себе спати трохи довше, іноді вводячи в розпорядок дня і пару годин денного сну.

3. Стрес і занепокоєння – хороший джерело споживаної енергії. Саме тому єктоморфам протипоказано нервувати. Існують багато методики зняття стресу, які допоможуть вам і в житті, і на тренуваннях. Кращим варіантом для спокою духу є медитація. Інформацію по цій темі ви можете знайти в безлічі джерел.

4. Тренування для такого типу людини повинні бути інтенсивними. Йому не підходять тривалі навантаження, тому стислість часу, проведена в залі, компенсується підвищеною динамікою тренування. Також обов’язковий повноцінний відпочинок між тренуваннями.

5. Так як єктоморфам не потрібно спалювати жир, для них програма тренувань складається без аеробних і кардіонагрузок. Максимально, що можна собі дозволити, так це 15-30 хвилин три рази на тиждень у якості загальнооздоровчих вправ.

6. Для того, щоб бути в хорошій формі, ектоморфу вимагається підвищений вміст калорій. Саме тому його раціон повинен бути спеціально підібраний, а прийоми їжі пропускати категорично забороняється. Через дефіцит власного жиру, в раціоні в обов’язковому порядку повинні бути присутніми продукти, що містять корисні жири: лосось, арахісове і льняне масло, горіхи і насіння.

7. Найкращою дієтою для ектоморфа є високовуглеводна дієта. Йому необхідно максимум вуглеводів, яких у відсотковому співвідношенні має бути не менше 50-55%, ще 30% складають нежирні білки і 15-20% жири. При цьому не можна їсти все підряд, тому що можна попросту загнати свій шлунок. Факт калорійності їжі не повинен відсувати на другий план питання якості їжі. У всьому необхідна голова і міра.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00569 sec