Екстрене схуднення: робимо талію голодуванням :: donbass. ua – новини Донбасу

Екстрене схуднення: робимо талію голодуванням :: donbass. ua – новини Донбасу Екстрене схуднення: робимо талію голодуванням

Ще раз згадаємо, що таке зайва вага – це надмірно розвинені запаси енергії у вигляді жирової тканини.

Єдиний спосіб від цих запасів

позбутися – витратити жир, тобто створити ситуацію, коли організм буде змушений цей жир спалювати. Жир не можна випарувати, виділити за допомогою сечогінних або проносних і, кажучи строго, не можна спалити за допомогою якого ні будь ліки. І думка, що схуднути, а значить витратити надлишковий жир можна тільки витративши його на енергетичні потреби організму і що іншого шляху не існує.

Встановлено, що власний жир організм витрачає в останню чергу. Спочатку витрачаються цукру, що надійшла в кров відразу з їжі, потім вуглеводи, накопичені у вигляді глікогену в печінці і м’язах. Запас їх невеликий, не більш однієї п’ятої частини енергії, необхідної на день. Далі організм витрачає з’їдений жир і білки, і лише в четверту чергу жир з жирових запасів. Як змінити ситуацію, як зробити четверту чергу перший або хоча б другий? Самое логічне – поміняти харчування так, що б вміст жиру і вуглеводів в ньому було б мінімальним, тоді організм, швидко підібравши запаси глікогену, візьметься за власний жир і людина почне худнути.

Перша проблема – голод

Однак, саме тут і починаються основні проблеми. І перша з них – почуття голоду. Як ми вже говорили вище, організм не реагує посиленням апетиту або голодом на відсутність жирів в їжі, проте реагує і навіть часом дуже значно, на відсутність вуглеводів. Голод – реакція в даному випадку абсолютно закономірна. Переносять його люди по різному, а найважче він переноситься у людей розумової праці. Пояснюється це просто. Самим чутливим до відсутності вуглеводів органом є головний мозок, тому що цей орган харчується виключно глюкозою.

Почуття голоду залежить від дуже багатьох причин і навіть у одного і того ж людини при одному і тому ж стані харчування але в різних умовах може бути різним. Чи помічали ви, що, наприклад, термінова робота чи цікава розмова, і ви буквально на кілька годин забуваєте про їжу. Ще приклад. Дуже багато людей в умовах стресу абсолютно втрачають апетит.

Людина не може худнути весь час. Тому починати худнути потрібно маючи відповідний настрій. Коли ж цей настрій пропадає, а він найчастіше пропадає ще за довго до нормалізації маси тіла, слід переходити на режим, що перешкоджає набору маси тіла. Як не товстіти ви тепер знаєте. Цьому питанню присвячена вся попередня глава. Через якийсь час знову з’явиться цілком конкретне бажання худнути далі. І яке той час ви знову будете знижувати свою вагу.

Зараз же давайте поговоримо про те, що робити з голодом. Найпростіше – перетерпіти. Ще одне рішення: відчуття голоду можна зменшити вживанням великих кількостей малокалорійних продуктів, наприклад овочів – калорійність огірків становить 8-10 калорій на 100 г. Тобто навіть якщо ви з’їсте їх два кілограми, в енергетичному вираженні це становитиме лише 200 калорій. Стільки ж міститься в 80 г білого хліба. А тепер скажіть, що простіше? Провести розвантажувальний день на двох кілограмах огірків або на 80 г білого хліба?

І нарешті, всі обмеження, пов’язані з дієтою переносяться набагато легше, якщо дієта призначається в імпульсному режимі. Наприклад розвантажувальні дні чергуються зі звичайними. Тоді необхідні заборони поширюються тільки на даний день, а завтра знову все буде можна.

Досить багато шляхів вирішення проблеми апетиту можуть підказати психотерапевти. Наприклад такий – “Почуття голоду в чому то приємно, приємно відчувати, як усередині вас згоряють старі запаси такого ненависного вам жиру. Потрібно потерпіти зовсім трохи і ваш організм знайде нову якість. Красива фігура, здоров’я, відчуття перемоги над собою, що може бути прекрасніше?! “.

Але почуття голоду, на жаль, не єдина проблема, встає перед бажаючими схуднути. Інша проблема, це небажані, але зазвичай виникають на тлі дотримання дієти зміни в обміні речовин і в способі життя, радить proua. com. Як тільки людина починає урізувати харчування, переходить до раціонів з меншою калорійністю, його організм намагається витратити трохи менше енергії, заощадити її, приховати. Іншими словами, ви намагаєтеся менше їсти, а він намагається менше витрачати. І, як показує практика, це йому вдається непогано. Судіть самі.

Як боротися з організмом?

Зазвичай людина в день витрачає близько 2500-3500 кілокалорій. Здавалося, можна було б прописати йому дієту з калорійністю 2000 кілокалорій. Невеликий дефіцит. Він і не помітить. Реально це буде виглядати так – можна все, але приблизно на одну чверть менше. І живи собі. У день на покриття енергетичного дефіциту буде йти від 50 до 150 г жиру. За місяць – 1,5-4,5 кг, за рік 15-35 кг. Чим не вирішення проблеми. Однак не виходить. Пройде 2-3 тижні і людина витрачатиме вже не 2500-3500, а 2000 калорій і перестане худнути. Напевно, цей феномен знайомий багатьом з вас. Ви дотримуєтеся дієти і спочатку все йде непогано, вага знижується, але через якийсь час зниження ваги припиняється незважаючи на триваюче дотримання дієти.

Причому помітити зменшення витрати енергії досить важко. Це може виражатися в деякому зменшенні температури тіла. У середньому на 0,2-0,3 градуси. Стає трохи холодніше. Ну і що, людина починає тепліше одягатися і знову все добре. Кілька сповільнюється робота серця, знижується тиск, людина починає довше і глибше спати, заспокоюється. Здавалося б, що в цьому поганого? Але це і є зовнішні прояви зменшення витрати енергії. Або ще. Людина стає більш ледачим, швидше втомлюється, намагається менше рухатися і навіть звичну роботу виконує більш економно.

Дійсно, зменшення витрати енергії в процесі дотримання дієти, проблема, яка зводить нанівець усі зусилля щодо дотримання цієї дієти. Як її вирішити?

перше, стежити за собою, не давати собі заспокоюватися, придумувати заняття, робити зарядку. Хорошим тонізуючим дією володіють масаж і душ. Душ може бути контрастним. Це коли температура води в процесі процедури змінюється від холодної до гарячої і назад. До речі, досить точно встановлено, що холод і, зокрема холодна вода чітко підсилює окислювання жиру. Бажано одягатися легше, у тому числі і на ніч. Потрібно більше часу проводити на свіжому повітрі, провітрювати квартиру. Адже кисень необхідний для горіння жиру.

Однак і уповільненням обмінних процесів організму проблеми не вичерпуються. Є принаймні ще одна. Це порушення обміну речовин, пов’язані з нестачею в їжі ряду абсолютно необхідних компонентів. Яких? У першу чергу білка, а так само вітамінів, мінералів і харчових волокон.

Якби не було цієї проблеми, то найпростішим і ефективним способом лікування надмірної ваги було б голодування. На тлі спеціальних засобів, що обмежують апетит можна зробити голодування порівняно легко стерпним. Але голодування досить шкідлива штука, і в першу чергу тому, що при ньому закономірно розвивається дефіцит життєво необхідних компонентів їжі. При голодуванні організм в першу чергу витрачає не так жир, скільки білки. Це супроводжується дефектами шкіри, її в’ялістю, утворенням зморшок, загальної та м’язовою слабкістю. Відчуття таке, що за один день голодування людина старіє на один рік, а за два тижні, відповідно на 14 років. Голодування дуже важко переноситься людиною і якщо пацієнт бачить в голодуванні єдиний спосіб боротьби із зайвими кілограмами, то спробувавши один раз і зірвавшись він ой як не скоро вирішиться повторити цей досвід.

Отже, голодування – це добровільна відмова від ряду життєво-необхідних речей, що містяться в їжі і тому штука шкідлива. Фактично при голодуванні організм їсть сам себе.

Перед голодуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

І не переборщіть – адже повна відмова від їжі або протипоказання можуть відправити вас до лікарні, а не на відпочинок з довгоочікуваною тонкою талією!

  • де в першу чергу пропадає жир

Comments are closed!