ЕКА схуднення | 0% жирності | ВКонтакте

ЕКА схуднення | 0% жирності | ВКонтакте

Комбінація «ефедрин-кофеїн-аспірин» визнана мало не проривом в області схуднення: нібито більш ефективного засобу світ ще не бачив. І адже дійсно працює: за тиждень можна втратити до 10 кілограмів! Але разом із зайвою вагою людина втрачає здоров’я.

Світлана Мудрик / “Здоров’я інфо»

Революційне засіб для схуднення або рекламний прийом?

Поєднання ефедрину і кофеїну бодібілдери називають «обдерін» – нібито препарат «обдирає» жир до кісток. Ніякої втоми з таким допінгом ні – бігаєш весь день, а їсти не хочеться. Кілограми тануть на очах. А якщо і є якісь побічні ефекти, то винні тільки ви: або дозування перевищили, або вам просто протипоказаний цей препарат.

Чим небезпечна комбінація ЕКА?

Психічні і нервові розлади, проблеми з травленням, прискорене серцебиття і навіть летальний результат – далеко неповний список того, що чекає любителів ЕКА-схуднення. Після скандалу навколо смерті молодого бейсболіста, який брав ЕКА для схуднення і підтримки м’язів в тонусі, профспілка Північноамериканської бейсбольної ліги відкрито закликав своїх гравців відмовитися від вживання ефедрину.

Ефедрин – алкалоїд, що міститься поряд з псевдоефедрином в різних видах ефедри (хвойника). У незначних дозах міститься в назальних краплях, в розчині для ін’єкцій і в різних таблетках. Псевдоефедрин за фармакологічними властивостями близький до ефедрину, але менш токсичний.

Ефедрин і псевдоефедрин застосовують для нелегального виробництва наркотиків. У Росії ці два препарати включені в список речовин, що використовуються у виробництві наркотичних препаратів Федерального закону «Про наркотичні засоби і психотропні речовини» від 08.01.1998 року.

Так як оборот ефедрину і псевдоефедрину в Росії обмежений, в складі суміші для схуднення зазвичай використовується сироп від кашлю. До нього додають по таблетці аспірину і кофеїну – їх можна вільно купити в будь-якій аптеці. Готову суміш ЕКА можна купити «з-під прилавка» в магазині спортивного харчування або замовити в Інтернеті: виробники «жиросжигателей» видають це поєднання за нешкідливий гомеопатичний препарат. Але чи варто порушувати закон в гонитві за сумнівним результатом?

МОЗ попереджає

Авторитетний медичний журнал Journal of the Medical Association опублікував результати наукового дослідження: препарат ЕКА дійсно приводить до зменшення ваги. Чоловіки і жінки з надмірною вагою протягом 2 місяців отримували або рослинну добавку (72 мг ефедрину алкалоїдів і 240 мг кофеїну на добу), або плацебо. У підсумку ті, хто брав добавку, в середньому, втратили 2,1 кг жиру, а на частку їх «обділених» товаришів довелося по 200 р.

Однак благотворний вплив ЕКА на спортивні здобутки не доведено: на м’язовий тонус комбінація не робить ніякої дії.

Аналогічні дані були опубліковані в британському журналі The New England Journal of Medicine. Вчені довели, що дієтичні добавки, що містять алкалоїди ефедри, руйнують центральну нервову систему.

Міжнародний олімпійський комітет заборонив ефедрин та псевдоефедрин, прирівнявши ці препарати до допінгу. На цьому одного разу попалася українська біатлоністка Оксана Хвостенко. В її допінг-пробі виявилося підвищений вміст (0,5 мг) ефедрину. Пізніше з’ясувалося, що Оксана захворіла під час підготовки до Чемпіонату світу, і для лікування кашлю лікарі прописали їй сироп «Бронхолітин», до складу якого якраз і входить ефедрин.

Однак не варто вважати, що ефедрин – марна отрута. Ефедрин входить до складу деяких препаратів, що прописуються в якості засобів від нежитю, кашлю або отитів, ліки від морської хвороби. Американське Управління з контролю харчової і лікарської продукції навіть внесло законопроект про зміну статусу ефедрину: його хочуть включити до списку рецептурних препаратів.

  • ЕКА де можна купити цей препарат

Comments are closed!