Ефект плато: Що робити, якщо при схудненні вага зупинився?

Ефект плато: Що робити, якщо при схудненні вага зупинився? Ефект плато: Що робити, якщо при схудненні вага зупинився?

При схудненні вага зупинився, що робити? Спочатку все йшло добре і ваші ваги щоранку радували вас новими результатами. Однак, поступово досягнення стали ставати скромніше і одного разу вага просто

зупинився. Це явище називають “ефектом плато”. Ви продовжуєте виснажувати себе дієтами і вправами, а стрілка ваг залишається на місці. Що ж робити якщо вага зупинився в процесі схуднення, а ви так і не досягли бажаної стрункості?

Чому вага зупинився?

1. Втрата води замість витрачання жиру – помилка новачків .

Найбільш частою причиною зупинки ваги при схудненні є неправильний підхід до самого процесу схуднення.

Багато худнуть починають не тільки менше їсти, але й менше пити, при цьому, виснажують себе фізичними вправами, ходять в сухі парилки, використовують термопоясу та обгортання для схуднення, приймають проносні і сечогінні препарати.

Результати першого тижня такого “швидкого схуднення” можуть бути просто приголомшливими. Деяким вдається за один тиждень позбутися від 10 до 15 кілограмів, але, на жаль, не жиру, природно, а води на клітинному рівні.

Настає зневоднення організму, і вага зупиняється. Більше того, як тільки худне починає пити достатню кількість рідини і перестає приймати сечогінні та проносні засоби, вага негайно повертається.

2. Занадто жорстка дієта – помилка максималістів.

Якщо вага зупинився при схудненні, найімовірніше, ви допустили одну з найбільш поширених помилок тих, що худнуть – вибрали занадто жорстку дієту.

Прагнення схуднути швидко призводить до того, що організм переходить в режим економії енергії. Баланс надходять в організм з їжею і витрачених на жінедеятельность калорій вирівнюється. Організм скорочує внутрішні витрати: припиняється ріст волосся, нігтів, процеси регенерації шкіри і внутрішніх органів. Виснажується запас міцності системи і знижується імунітет, настає млявість, апатія, безвілля. Починають відбуватися зриви в обжерливість, тому, що організм недоотримує безліч необхідних йому речовин. Але, для початку, вага просто зупиняється.

3. Повторна дієта – найпоширеніша помилка тих, що худнуть.

Є такий спосіб набрати вагу для тих, хто страждає недостатньою масою тіла. Людині призначають досить жорстку дієту, при котрой він за тиждень втрачає 2-3 кг маси тіла. Потім він повертається приблизно на місяць до нормального харчування. Потім, на тиждень знову сідає на дієту, але вага вже не знижується, а залишається на колишньому рівні, оскільки, організм, наляканий після минулої дієти, перестає віддавати зроблені запаси і швидко йде в режим економії. Далі, знову слід місяць-другий нормального харчування, а потім, ще одна дієтична тиждень в результаті якої людина не тільки не худне, але, зовсім навпаки, починає додавати у вазі. Після виходу з такого режиму харчування більшості людей з недостатньою масою тіла вдається набрати 10-15 відсутніх кілограмів і повністю позбутися проблеми, оскільки, відбувається повна перебудова роботи організму.

Саме так намагається схуднути більшість любителів дієт для схуднення.

4. Витрачання м’язової маси замість жиру – помилка перфекционістів.

Багато худнуть одночасно з жорсткими дієтами починають активно займатися фізичними вправами. Це, як правило, викликає дефіцит в організмі енергії та різних амінокислот, які він починає отримувати з власної м’язової тканини. У результаті, відбувається втрата м’язової маси та її подальше заміщення сполучною тканиною, яка легко заповнюється водою і жировими відкладеннями. Такий спосіб схуднення, всупереч очікуванням самих худнуть, призводить, замість схуднення, лише до обвисання і в’ялості шкіри, розтяжок і целюліту. Вага зупиняється а структура тіла погіршується, незважаючи на активні заняття спортом.

Що робити, якщо вага зупинився при схудненні?

1. Слід пити більше рідини.

Для нормальної життєдіяльності людині необхідно 30 гр. води на добу на кожен кілограм маси тіла. При схудненні для вимивання з організму шлаків і продуктів напіврозпаду слід випивати не менше 1,5 – 2 літрів чистої води.

Не слід використовувати похудательной препарати, що містять у своєму складі сечогінні та проносні компоненти, оскільки таке схуднення – самообман.

2. Необхідно переглянути дієту.

Якщо вага при схудненні зупинився слід переглянути дієту, якою ви користуєтеся, в строну зменшення її жорсткості. Чим медленее відбувається процес схуднення, тим більш стійких результатів можна досягти. Оптимальна швидкість схуднення становить 2-3 кг на місяць. Тільки при такому плавному схудненні організм не буде впадати в істерику і запасати кожну зайву калорію.

3. Якщо повторні дієти не працюють.

Якщо ви вже неодноразово худнули за допомогою дієт, а потім знову набирали вагу, значить, вам слід відмовитися від використання дієт. У цьому випадку необхідно просто займатися посильними фізичними вправами і розрахувати свій раціон таким чином, щоб кількість отриманих з їжею в добу калорій було на 100-200 кілокалорій менше, ніж ваші енерговитрати.

4. Фізичні вправи.

Організму в добу потрібно 1,5 гр. білка на кожен кілограм маси тіла. При активних заняттях спортом потреба в білку зростає, оскільки спортивні заняття призначені зовсім не для схуднення і зменшення маси тіла, а зовсім навпаки, для накачування м’язів і збільшення м’язової маси. Тому, після тренувань в їжу обов’язково повинні входити повноцінні тваринні білки в необхідному вам кількості.

Вибираючи фізичне навантаження для схуднення слід віддавати перевагу легким фізичним вправам на кардіонагрузку і проблемні зони тіла.

речі, відмінно спалює жир плавання і взагалі будь-який контакт з водою, яка хоча б на кілька градусів холодніше температури тіла.

  • що робити коли при схуднені стала вага
  • відгуки для тих хто худне
  • як розклади якщо вага зупинилась
  • що робити коли при схудненні зупинилася вага
  • вага не йде відгуки тих хто худне
  • дужи хочу набрати вагу шо робити
  • зупинилася вага
  • зупинка ваги при схудненні та треніровці
  • коли вага стала на місці
  • коли починаеш худати якшо перестаеш істи

Comments are closed!

_0.31MB/0.01340 sec