Ефедрин: тільки за! » Харчування у бодібілдингу » Бодібілдінг і фітнес – ЗАЛІЗНИЙ ФАКТОР

Ефедрин: тільки за! » Харчування у бодібілдингу » Бодібілдінг і фітнес – ЗАЛІЗНИЙ ФАКТОР Ефедрин: тільки за!

З кофеїном все ясно. Він міститься в каві, чаї, кока-колі. Від нього ще ніхто не вмирав. Ну а що щодо ефедрину? Як-не він заборонений Моком. Хороше не заборонять. А якщо ефедрин шкідливий,

то чому ж привільно продають “жіросжігателі” на ефедрине?

Нас закликають цуратися всякої “хімії”, начебто ефедрину. А чи варто?

Всі знають: поєднання кофеїну з ефедрином – найефективніший “жиросжигатель” на світі.

З кофеїном все ясно. Він міститься в каві, чаї, кока-колі. Від нього ще ніхто не вмирав. Ну а що щодо ефедрину? Як-не він заборонений Моком. Хороше не заборонять. А якщо ефедрин шкідливий, то чому ж привільно продають “жіросжігателі” на ефедрине?

Почати треба з того, що ефедрин для здоров’я не небезпечний, але по дії нагадує відомі дискотечні колеса: енергія так і пре, втоми ніякої – танцюй хоч до ранку. Якщо атлет прийме ефедрин перед біговій дистанцією, то отримає явне і нечесну перевагу. МОК заборонив синтетичний “чистий” ефедрин, а виробники “жиросжигателей” додають в них траву ефедру і видають за нешкідливий гомеопатичний препарат.

Що вам необхідно знати

Ефедра – це одне з тих рідкісних рослин, які містять алкалоїди. По своїй дії на людину алкалоїди різняться: є наркотики, є отрути. А ось ефедра містить алкалоїди, які по-звірячому підвищують м’язову енергетику. Один з алкалоїдів так і називається ефедрин. Ось назви інших: псевдоефедрин, норєфедрин, N-метилефедрин,

N-метілпсевдоефедрін і норпсевдоефедрін. Ефедрину в ефедри найбільше – від 40 до 90% (залежно від місця зростання).

Все це може здатися вам далекій екзотикою, проте ефедрин алкалоїди ви напевно вже брали, і не раз. Псевдоефедрин входить до складу всіх новомодних засобів-пакетиків від застуди.

Варто додати, що ефедрин алкалоїди містяться і в траві махуанг. Так що коли ви зустрічаєте на етикетці це назва, знайте: ви теж маєте справу з ефедрином, тим самим, від якого худнуть.

“Жироспалювачі” на кофеїн і ефедрін – головне “зброя” сучасного фітнесу в битві за суперфігуру. Перепробував багато, проте жодна з сучасних знахідок і поруч не валялася з цією “парочкою”, жартома званої “обдерін”. (В тому сенсі, що, мовляв, “обдирає” до кісток.) ??

речі, відносно недавно з’ясувалося, що ефективність препарату можна ще більше підвищити, якщо попутно закинути в рот таблетку. аспірину.

Серед фахівців зі спортивної дієтології різнобою щодо “жиросжигающих” добавок з кофеїном і ефедри (або махуанг) немає. Усі згодні, що такі добавки реально працюють. Інша справа, що в дозах треба знати міру. Науково обгрунтована дозування (20 мг ефедри і 200-250 мг кофеїну) абсолютно безпечна, але, на жаль, багато “ентузіасти” самі собі призначають дози, в десятки разів перевищують рекомендації вчених. Побічні ефекти, начебто підвищеної нервозності або прискореного серцевого ритму, носять тимчасовий характер, проте вони можуть наложиться на невідому вам самому серцеву патологію або патологію нирок. Ось тоді вже за результат справи ніхто не поручиться. У зв’язку з усім цим, експерти не радять експериментувати з ефедрином на тлі підвищених життєвих стресів, і без того загострюють всі внутрішні хвороби. Може вийти боком.

Спалювання жиру

Коли мова заходить про препарати для схуднення, поняття “дієвість” і “нешкідливість” часто виявляються антиподами. Знаючи це, учені піддали ефедрин всебічному вивченню. Так на світ народився наукова праця в 195 сторінок під назвою “Оцінка безпеки та визначення максимально допустимого рівня застосування ефедри”. Ось тільки три цитати.

Чоловіки і жінки з надмірною вагою протягом 2 місяців отримували або рослинну добавку (72 мг ефедрину алкалоїдів і 240 мг кофеїну на добу), або плацебо (“пустушку”). У підсумку ті, хто брав добавку, в середньому, втратили 2,1 кг жиру, а на частку їх “обділених” товаришів довелося всього по 200 р.

Інше дослідження охоплювало більш тривалий період – 4 місяці. Вчені давали своїм підопічним або 15 мг / день дексфенфлураміна (засоби для схуднення), або “класичні” 200 мг кофеіна/20 мг ефедрину три рази на день. По завершенні експерименту у першої групи була відзначена втрата, в середньому, 6,8 кг. А ось на ефедрине і кофеїні “піддослідні” схудли на 8,2 кг.

Третє дослідження тривало півроку. Пацієнти, що страждають ожирінням, сиділи на дієті і до того ж отримували: або кофеїн (200 мг / день), або ефедрин (20 мг / день), або добавку з кофеїном і ефедрином (200 мг + 20 мг / день), або плацебо. Найбільш ефективною виявилася формула кофеїн / ефедрин. Ті, хто її приймав, втратили 16,8 кг проти 13,2 кг у брали “пустушку”. Цікаво, що кофеїн і ефедрин окремо неможливо прискорили дію дієти. Схуднення тут було в точності таким, як і групі плацебо.

Що стосується побічних ефектів, то вони спостерігалися у всіх трьох випадках. Більше того, знайшлися такі, хто капітулював з експериментів якраз під пресом побічних симптомів. Однак у решти учасників стан саме собою нормалізувалося в строк від півтора до двох місяців. Ось висновок учених: формула “ефедрин-кофеїн”, дійсно, сприяє зниженню ваги. Є побічні ефекти тимчасового характеру, які потребують обговорення з лікарем.

Підвищення витривалості

Якщо ви взялися худнути за допомогою “жиросжигателя” з ефедрином, чи отримаєте ви від препарату ефект допінгу? Так, отримаєте.

Ось дані експерименту на звичайних растренірованних чоловіках. Їм запропонували крутити педалі велоєргометра до “повної знемоги”. Ті, хто приймав плацебо, зійшли з “дистанції” через 17 хвилин, а на ефедрине і кофеїні учасники дослідів “протрималися” 28 хвилин.

Ясна річ, у вас може виникнути спокуса підбавити собі драйву і з’їсти подвійну, а то й потрійну дозу “жиросжигателя”, проте так робити не слід. Якщо один кінь біжить зі швидкістю 30 км, це не означає, що дві повезуть вас зі швидкістю під 60. Перевищуючи рекомендовану дозу, ви нерозумно підвищуєте ризик побічних наслідків, тільки і всього.

Здоровий глузд

В цілях безпеки ніколи не перевищуйте верхній ліміт в 90 мг ефедрину алкалоїдів в день. Уважно вивчіть складу препарату по етикетці. Іноді “жиросжигатель” містить і ефедру, і махуанг. Дози в 90 мг цілком вистачить, щоб додати вашому тренінгу друге дихання. Щоб схуднути, достатньо дози вполовину менше.

Разом з тим, треба пам’ятати ось що. Повнота часто супроводжується серцевими та нирковими недугами. Так що взявшись ударно худнути за допомогою кофеїну і ефедрину, ви можете нарватися на своє приховане захворювання. Потрібна обережність. Краще перед прийомом показати препарат лікаря, а він вже сам знає, як вас перевірити на предмет можливих неполадок зі здоров’ям. M & F

НА ЗАМІТКУ: Що таке ефедрин?

Ефедра – це рослина (Ephedra sinica), що є природним джерелом ефедрин алкалоїдів. Різні види ефедри містять різну кількість таких алкалоїдів.

Скільки ефедри містять харчові добавки? До складу харчових добавок, як правило, входять екстракти ефедри з 6-8-процентним вмістом ефедрину алкалоїдів. На етикетці солідних фірм звичайно зазначена їх точна доза в міліграмах, щоб вам не потрібно було морочитися, обчислювати ці самі 6-8 відсотків. Якщо ж ні, візьміть в руки калькулятор і самі зробіть розрахунки. Препаратів з ефедри випускається дуже багато. Великі фірми приділяють велику увагу контролю за якістю, так що їх етикеткам цілком можна довіряти – що написано, то ви і отримуєте. Маловідомі фірми, що поставляють на ринок ефедру, менш надійні; вміст упаковки може і не відповідати тому, що на ній написано.

Наскільки безпечні харчові добавки? За даними незалежних дослідників, добавка з натуральною ефедри може вважатися нешкідливої, якщо її добова доза містить не більше 90 мг ефедрину алкалоїдів. Більшість препаратів містять її куди менше.

Які протипоказання до ефедрину? Ефедрин протипоказаний при наступних діагнозах: коронарний тромбоз, діабет, глаукома, захворювання серця, гіпертонія, всі хвороби щитовидної залози, порушення мозкового кровообігу, феохромоцитома (різновид раку надниркової залози, що виділяє адреналін), збільшення простати. Особливо небезпечний ефедрин при ураженні нирок. Не рекомендується приймати харчові добавки з ефедри тим, кому прописані ліки з ефедрином алкалоїдами; крім того, ефедра протипоказана тим, хто приймає ліки, до складу яких входить моноаміноксидаза. Далі, ефедрин не слід приймати дітям і підліткам до 18 років, вагітним і годуючим жінкам, а також людям похилого віку.

Особливі випадки

    Спека і вологість: Навіть якщо в звичайних умовах ви добре переносите ефедру, будьте особливо обережні, коли тренуєтеся при сильній спеці і високої вологості. Такий тренінг може бути небезпечний сам по собі, але в разі прийому ефедрину ризик багаторазово зростає. Препарат має відносно слабкий діуретичний ефект і в спеку може порушити терморегуляцію. Висока інтенсивність: У деяких атлетів, що приймають ефедру, в процесі сверхинтенсивного тренінгу (наприклад, ніг) відзначалося прискорене серцебиття. Можливо, це пов’язано з передозуванням. Справа в тому, що доза в 90 мг вважається нешкідливою тільки в тому випадку, якщо розділити прийом на мікродози по 10-20 мг. Препарат треба приймати за 1-2 години до тренування в кількості 9-18 р. Порушення цих правил може спричинити непередбачувані ефекти в ході високоінтенсивного тренінгу.

Якщо ви вирішили скористатися ефедри (у поєднанні з кофеїном), то ось вам дружні поради:

    Не приймайте ефедру, якщо вам ще не виповнилося 18. Не перевищуйте добову дозу в 90 мг ефедрину алкалоїдів. Не приймайте ефедру в період вагітності або годування груддю. Не приймайте ефедру, якщо у вас підвищений кров’яний тиск або якщо у вас в роду були випадки захворювань серця, розладів ендокринної системи або порушень обміну речовин. Якщо вам прописані будь-які ліки, не приймайте ефедру, попередньо не порадившись з лікарем. Перестаньте приймати ефедру як мінімум за два тижні до хірургічної операції. Перевищення рекомендованої дози або застосування таких добавок всупереч протипоказань може призвести до вкрай сумних наслідків, включаючи серцевий напад і апоплексичний удар (він же інсульт).

Автор: Хосе Антоніо

Опубліковано: . 24-03-13, 9:34

  • кинути палити з ефедрином
  • похудати за системою 16\8

Comments are closed!