Ефедрин для схуднення – небезпечно для життя | Схуднути – зрозуміти і прийняти

Ефедрин для схуднення – небезпечно для життя | Схуднути – зрозуміти і прийняти Ефедрин для схуднення – небезпечно для життя

Ефедрин це речовина, алкоід, що міститься в деяких видах дерев сімейства ефедрових, які виростають в Китаї та Західного Сибіру. Природний, неочищений ефедрин називають ефедри. Використовується

в більшості рослинних препаратів і чаїв для схуднення.

У промисловому виробництві застосовують мікробіологічний синтез ефедрину або добувають його з природної сировини. Такий ефедрин на порядок чистіше природної ефедри. Використовується у фармакології для лікування деяких захворювань, а також в добавках для спалювання жирів.

Останній час в Мережі все частіше можна побачити рекламу ефедрину, як потужного засобу для схуднення, що дозволяє позбавитися від жиру не докладаючи ніяких зусиль. Розумне зерно в цьому є. Ефедрин дійсно відноситься до найбільш ефективних термогеников – препаратам пришвидшує метаболічні процеси, але якою ціною?

Досить сказати, що він заборонений Міжнародним Олімпійським Комітетом, а в більшості європейських країн оборот цієї речовини обмежений тими ж нормами, що існують для наркотичних препаратів (у тому числі в Росії). Купити ефедрин у вільному продажу, в аптеці неможливо – для його придбання потрібен не просто рецепт лікаря, а спеціальний бланк завірений печаткою установи виписала препарат.

Дія ефедрину

Ефедрин впливає на адренорецептори сприяючи виділенню нейромедіаторів і гормонів, які надають психостимулюючу дію, викликають безліч різних функціональних і метаболічних змін в організмі. Підвищується артеріальний тиск і загальний судинний опір, збільшується швидкість кровообігу, частота дихання, сила серцевих скорочень, м’язовий тонус, підвищується температура тіла, пульс, рівень глюкози в крові і т. д.

На обличчя різке збільшення рівня метаболізму властиве організму в двох ситуаціях – при непомірною фізичному навантаженні або раптової небезпеки, коли відбувається миттєвий викид адренолин в кров.

У повсякденному житті, такі ситуації зустрічаються рідко, по суті будучи критичними станами організму, коли затребувані всі його життєві сили.

Не дарма одна з дій ефедрину – гальмування перистальтики кишечника. Яка просто не потрібна в хвилини небезпеки. А пам’ятаєте вислів “у страху очі великі”? Ще однією властивістю ефедрину є розширення зіниць.

Беручи ефедрин людина ввергає свій організм в стан постійної позамежної перевантаження, що не може не виражатися у величезній кількості небезпечних для здоров’я наслідків в числі яких інсульти, інфаркти та різні хронічні захворювання.

Перелічити всіх їх в рамках статті неможливо, тому що разом з протипоказаннями до застосування, це займе левову частку тексту, краще представлю сьогоднішню публікацію в одному з британських видань на цю тему.

Думала схуднути, а скоротила життя

Як і більшість жінок, Мішель Рамсей думала, що схуднення додасть їй упевненості у власних силах. Маючи зріст 164 см і вага 60 кг. вона не була товстою, але як і будь-яка жінка хотіла стати ідеальною.

Одного разу, у пошуках швидкого схуднення, вона натрапила на на таблетки для схуднення обговорювані на якомусь інтернет-форумі. Користувачі говорили про препарат під назвою ефедрин, про те що він прискорює метаболізм і допомагає швидко худнути.

Мішель, якій зараз 46 років, розмістила он-лайн замовлення на продукт – це рішення мало трагічні наслідки. У неї виробилася залежність від таблеток, а очікувана тривалість життя скоротилася до 10 років.

“Я зла і пригнічена, я фактично підписала собі смертний вирок”, – говорить бідна жінка. – “Мені ніколи не спадало на думку, що ці таблетки так небезпечні”.

Огидно, але ефедрин можна придбати без рецепта. У той час, як інтернет чати затоплені жінками мріють схуднути будь-якими доступними засобами.

У Британії, ефедрин є одним з тих “дієтичних” препаратів, якими користується все більша кількість жінок відчайдушно шукають коротких шляхів зниження ваги. Більшість ефедринвміщуючих лікарських засобів недоступно без рецепта, але спокійно поширюються зарубіжними інтернет аптеками.

Доктор Ян Кемпбелл, колишній голова Національного Форуму з проблем ожиріння, почесний директор благодійного фонду “Здоровий Вага”, попереджає: “Ми відчували великі надії на лікарські засоби для схуднення, але всі вони були розбиті дослідженнями останніх десятиліть. Я закликаю не використовувати ніяких препаратів для позбавлення від зайвої ваги. Набагато ефективніше і безпечніше худнути власними силами. На сьогоднішній день відомо тільки одні ліки не має згубного впливу на організм – орлістат ” (Орлістат або ксеникал – зв’язує жири в кишечнику (до 30% прийнятих з їжею), не дає їм засвоюватися і виводиться з каловими масами з організму.)

Що ж рухає начебто розумними жінками робили відчайдушні спроби схуднути за допомогою шкідливих лікарських препаратів?

До 40 років Мішель не мала проблем зі здоров’ям. Вона важила 54 кілограма, носила 10 розмір одягу, бігала, їздила на велосипеді і займалася альпінізмом.

У листопаді 2005 року вона зустріла Майкла Харровена, якому було всього 28 років. Закрутить роман послабив її прихильність здоровому способу життя, вона стала менше часу приділяти спорту, і перейшла від салатів до улюбленого Майклом фаст-фуду. На початок наступного року вона вже поправилася майже на 6 кг.

“Майкл говорив, що я виглядаю красиво”, – розповідає Мішель. – “Але мені було 39. Я була на 11 років старша за нього. Мені хотілося виглядати, як його подруга, а не мама”.

Це привело її на інтернет-форум про схуднення, звідки вона дізналася про ефедрине, згодом замовивши його в он-лайн магазині.

Природні амфетаміноподобним речовини не призначаються в якості допомоги для схуднення, вони входять в невеликій кількості в лікарські препарати швидкої дії, наприклад в ТераФлю. І навіть ці препарати мають велику кількість протипоказань та побічних ефектів. (В ТераФлю використовується псевдоефедрин, і хоча ТераФлю вільно продається (продавався) в аптеках, насправді це препарат, який можна застосовувати, тільки за призначенням лікаря)

Мішель замовила 50 пігулок ефедрину виробництва Канади за 12 фунтів, який продавався, як засіб проти нежитю.

“Я думала, що це незаконно, але не усвідомлювала, що може бути небезпечним. Майк був проти цієї ідеї, але я вирішила схуднути не дивлячись ні на що”, – каже вона

Жінка стала приймати по 2 таблетки на день, скоротила прийом їжі і була рада, що схудла за три тижні на 3 кг. Уже до серпня 2006 року вона схудла до 51 кг і стала носити 8 розмір одягу.

“Я пропускала сніданок і вечеря, а на обід їла печена картопля з невеликою кількістю сиру”, – говорить Мішель. – “Майкл сказав, що я занадто худа, але мені мій стан подобалося. Таблетки знижували апетит і дозволяли худнути без занять спортом. Я була переконана, що як тільки припиню прийом вага повернеться назад.”

У лютому 2008 року вони з майклом розлучилися, але залежність від таблеток продовжилася. Через два роки вона відчула незнайомий ефект після прийому ранкової таблетки.

“Я відчула легке запаморочення. Кімната розпливлася, а серце закалатало, як скажене. Через 10 хвилин все стало нормально, але я була в жаху. Я викинула таблетки у відро для сміття.”

Як тільки прийом таблеток припинився, вага жінки різко пішов вгору.

У вересні 2010 року вона зустріла 39-річного механіка, Марка Малстера. У них зав’язався роман. У тому ж місяці вони вирішили здійснити прогулянку на велосипедах під час якої Мішель відчула раптовий біль у грудях.

“У перебігу наступних кількох тижнів я стала задихатися при швидкій ходьбі, на протязі місяця не могла підняти по сходах в один захід”.

У січні 2011 року Мішель була спрямована до кардіолога в лікарню Папворт, графства Кембриджшир, де вона пройшла повне обстеження. У вересні того ж року їй був поставлений діагноз легеневої гіпертензії – підвищеного тиску в артеріях легких викликає зупинку серця.

Лікар сказав, що ефедрин викликав звуження в судинах легенів, а її серце знаходилося під таким сильним тиском, що не могло справлятися далі зі совій функцією.

Мішель були призначені 7 препаратів, щоб нівелювати шкоду від прийому ефедрину. Багато хто їй доведеться приймати до кінця життя. Медики не можуть відповісти наскільки довго витримає її організм, але впевнені, що це не більше 10 років.

“Я не переставала плакати, коли лікар сказав мені, що сталося. Я з жахом думала про смерть і про те, як буду прикута до ліжка”.

Мішель більше не бігає і не їздить на велосипеді, навіть проста прогулянка дається їй з великими труднощами.

“Я так зла на себе. Але ж ніхто не змушував мене приймати ефедрин.”

ПС. Основна небезпека ефедрину в тому, що він спокійно поширюється через Інтернет, а вся інформація про нього виходить від сайтів зацікавлених в продажах. Переглянувши кілька сторінок пошукових запитів за ключовим словом “ефедрин”, я так і не знайшов жодної критичної статті. Вся доступна інформація викладена у вигляді реклами цієї речовини. Хіба що Вікіпедія дає більш менш незацікавлену оцінку.

Смішно, але навіть в Яндекс Словнику, де начебто має міститися повна інформація про препарат, знаходиться передрук з опису препарату 1998 року. Хоча саме цього року ефедрин був включений до Федерального закону “Про наркотичні засоби і психотропні речовини”, про що природно в пропонованій анотації ні слова.

Цікаво це халатність чи злий умисел?

  • ефедрiн вiдноситься до
  • як похудати але я бідна
  • Який одяг носити коли вага 60кг

Comments are closed!

_0.32MB/0.00429 sec