Достінекс (каберголін) | Ліки А-Я | Портал вашого здоров’я ZdravoE

Достінекс (каберголін) | Ліки А-Я | Портал вашого здоров’я ZdravoE Достінекс (каберголін) Виробник:

Pharmacia & Upjohn S. p.A. і Pharmacia Italy S. p.A. компанія групи Pfizer, Італія / США

Діючі речовини Достинексу:

Каберголін

Форма випуску Достинексу:

Таблетки

по 0,5 мг № 8

Кому показаний Достінекс?

    Запобігання / пригнічення фізіологічної лактації Достінекс призначають з метою запобігання фізіологічній післяпологовій лактації або для пригнічення лактації, що встановилася в таких випадках: якщо мати не бажає годувати дитину грудьми або коли годування груддю протипоказано матері чи дитині; при мертвонародженні або аборті. Достінекс попереджає / пригнічує фізіологічну лактацію шляхом пригнічення секреції пролактину. У контрольованих клінічних дослідженнях Достинекс, який застосовувався по 1 мг в один прийом у перший день після пологів, ефективно пригнічував секрецію молока, набухання і болючість грудей у??70 -90% жінок. Менше 5% жінок відзначили відновлення зазначеної помірної вираженості симптоматики протягом третього тижня післяпологового періоду.

Пригнічення секреції молока та зменшення набухання та болючості грудей відмічено у 85% матерів, які годують грудьми, які отримували загальну дозу 1 мг Достинексу, розділені на 4 прийоми за два дні. Відновлення симптоматики після 10 днів не спостерігалося. Лікування гіперпролактинемії

Достінекс призначають для лікування гіперпролактинемії, що виявляється як порушення менструального циклу (аменорея, олігоменорея, ановуляція), безпліддя, галакторея (у жінок), імпотенція, зниження лібідо (у чоловіків). Достинекс показаний для лікування хворих пролактінсекреторной аденомою гіпофіза (мікро-і макропролактіноми), идиоматической гиперпролактинемией або з синдромом “порожнього” турецького сідла, що є основними патологічними станами, асоційованими з гіперпролактинемією.

При тривалій терапії, коли Достинекс застосовували по 1 – 2 мг на тиждень, препарат нормалізував рівень пролактину в сироватці крові приблизно у 84% хворих гиперпролактинемией. Регулярні місячні відновились у 83% жінок з аменореєю. Відновлення овуляції зафіксовано у 89% жінок, у яких визначали рівень прогестерону в лютеїнової фазі. Галакторея припинилася у 90% пацієнтів. Зменшення розміру пухлини відмічено у 50 – 90% чоловіків і жінок з мікро-або макропролактіноми.

Як використовувати Достінекс?

Достінекс слід приймати внутрішньо, бажано під час їжі.

Запобігання післяпологовій лактації: рекомендований режим дозування – 1 мг (2 таблетки по 0,5 мг) одноразово у перший день після пологів.

Переривання лактації, що вже встановилася: рекомендований режим дозування – 0,25 мг (1/2 таблетки) кожні 12 годин протягом двох днів (загальна доза – 1 мг). Такий режим прийому краще переноситься і супроводжується меншою частотою виникнення побічних ефектів, особливо гіпотензії.

Лікування гіперпролактинемії: препарат приймають 1 – 2 рази на тиждень (наприклад, в понеділок або в понеділок і четвер). Починати прийом слід з більш низьких доз – 1/2 таблетки (0,25 мг) або 1 таблетка (0,5 мг) на тиждень і при необхідності збільшувати дозу під наглядом лікаря, залежно від терапевтичного ефекту і переносимості. Підвищення тижневої дози повинно проводитися поступово – на 0,5 мг з місячним інтервалом. Як правило, терапевтична доза становить 1 мг на тиждень і може коливатися від 0,25 мг до 2мг на тиждень. Для лікування хворих з гіперпролактинемією застосовувалися дози до 4,5 мг на тиждень.

При призначенні дози 1 мг на тиждень і більше прийом препарату слід розбивати на 2 або більше прийомів на тиждень, залежно від переносимості.

При підборі дози необхідно обстежити пацієнта з метою визначення мінімальної ефективної терапевтичної дози. Після того як буде підібраний ефективний режим дозування, бажано проводити регулярне (1 раз на місяць) визначення рівня пролактину в сироватці крові. Нормалізація рівня пролактину, як правило, спостерігається протягом 2 – 4 тижнів лікування.

Безпека та ефективність Достинексу не вивчалась у пацієнтів з порушенням функції нирок і печінки. Враховуючи, що основний шлях виділення препарату з організму – це секреція з жовчю, бажано не призначати препарат пацієнтам з тяжкою печінковою недостатністю.

Достінекс слід призначати з обережністю пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, синдромом Рейно, захворюванням печінки, нирковою недостатністю, виразковою хворобою шлунка і 12-палої кишки, шлунково-кишковими кровотечами або серйозними психічними захворюваннями в анамнезі.

Перед призначенням Достинексу слід виключити наявність вагітності і після лікування препаратом треба запобігати вагітності протягом місяця. Не слід призначати препарат у періоди вагітності та годування груддю. Якщо Достинекс був призначений з метою пригнічення лактації, але бажаний ефект не був досягнутий, жінці необхідно утриматися від годування груддю.

Якщо вагітність встановлена??під час лікування Достинексом, необхідно припинити прийом препарату.

У разі прийому Достинексу протягом тривалого часу необхідно регулярне гінекологічне обстеження, яке включає цервікальне гістологічне дослідження і гістологічне дослідження ендометрії.

Запобігання / пригнічення фізіологічної лактації. За аналогією з іншими препаратами ріжків, Достинекс не може застосовуватися хворими прееклампсією післяпологову гіпертензію. Достинекс не бажане призначати для пригнічення фізіологічної лактації в дозі понад 0,25 мг, оскільки при вивченні ефективності і переносимості дози в 0,5 мг при фізіологічній лактації було встановлено збільшення вдвічі ризику розвитку побічних ефектів.

Лікування гіперпролактинемії. Перед початком лікування Достинексом гиперпролактинемии слід провести діагностику стану гіпофіза і можливого розвитку пітуїтарної пухлини як частої причини гіперпролактинемії, що поєднується з аменореєю, галактореєю і безпліддям. Достинекс відновлює овуляції і фертильність у жінок з гіперпролактінемічним гипогонадизмом, тому рекомендується виконувати тест на вагітність кожні 4 тижні протягом періоду аменореї. Після відновлення місячних жінкам рекомендують засоби механічної контрацепції для запобігання вагітності. Якщо вагітність настає під час лікування Достинексом, лікування припиняють і постійно спостерігають за станом гіпофіза, оскільки можливо відновлення клінічних проявів пухлини гіпофіза.

Вагітність і лактація

Оскільки період напіввиведення препарату тривалий, після відновлення регулярного менструального циклу рекомендується припинити прийом препарату за місяць до передбачуваного зачаття для запобігання можливій дії препарату на плід. При настанні вагітності на фоні прийому Достинексу необхідно припинити прийом препарату.

Було встановлено, що у щурів Достинекс декретується з молоком. Тому, хоча дослідження у людей не проводилися, годування груддю під час застосування Достинексу слід припинити.

Безпека та ефективність Достинексу у хворих молодше 16 років не вивчалася.

Особливі застереження

Протягом перших декількох днів прийому Достинексу необхідно бути обережним при керуванні автомобілем, роботі з механізмами, а також при виконанні роботи, що вимагає підвищеної уваги.

Побічні ефекти Достинексу

Достінекс звичайно добре переноситься при прийомі для запобігання і придушення післяпологового лактації. Найчастіше зустрічаються такі побічні ефекти, як зниження артеріального тиску, запаморочення, нудота, головний біль, безсоння, болі в животі. У більшості випадків ці явища нетривалі і бувають помірно або слабко виражені.

При лікуванні гіперпролактинемії найчастіше спостерігаються нудота, головний біль, зниження артеріального тиску, запаморочення, біль у животі, диспептичні явища, гастрит, слабкість, запори, болючість молочних залоз, припливи жару до обличчя, депресія, парестезії. Як правило, ці симптоми помірно або слабо виражені, виявляються протягом перших двох тижнів прийому і надалі проходять самостійно. При відміні Достинексу небажані явища зникають протягом декількох днів.

Побічні ефекти – дозозалежність. У разі виражених побічних явищ або явищ, які не припиняються, тимчасове зниження дози з подальшим поступовим її збільшенням під наглядом лікаря (наприклад, на 0,25 мг на тиждень протягом 2 тижнів) може усунути побічні ефекти.

Кому протипоказаний Достінекс?

Достінекс не слід приймати особам з підвищеною чутливістю або алергічними реакціями на Достинекс або будь алкалоїд ріжків. Препарат протипоказаний хворим з печінковою недостатністю і токсикозом вагітності. Його не слід призначати одночасно з антипсихотичними препаратами, а також жінкам з післяпологовим психозом в анамнезі.

Взаємодія Достинексу

Супутня терапія метілергоновіном малеатом в ранні терміни вагітності не спричинюють ефектів взаємодії. Незважаючи на те, що відсутні дані про взаємодію Достинексу з іншими алкалоїдами ріжків, супутня терапія цими препаратами протягом тривалого часу не рекомендується.

Оскільки Достинекс реалізує свій ефект шляхом прямої стимуляції допамінових рецепторів, не рекомендується одночасне призначення антагоністів допаміну (наприклад, фенотіазинів, бутірофенов, тіоксантенів, метоклопраміду), щоб не зменшити клінічний ефект застосування Достинексу.

При прийомі Достинексу може розвинутися симптоматична гіпотензія, тому Достинекс слід з обережністю призначати на фоні інших препаратів, які знижують кров’яний тиск.

Передозування Достинексу

При випадковому прийомі дуже високих доз препарату можливий розвиток нудоти, блювоти, шлункових розладів, гіпотензії, порушення свідомості (психоз, галюцинації). У подібних випадках потрібна невідкладна медична допомога.

У разі передозування повинні застосовуватися загальні заходи щодо видалення препарату, який ще не всмоктався, і, при необхідності, підтримки кров’яного тиску. Крім того, можна рекомендувати призначення антагоністів допаміну (наприклад, домперидону, метоклопраміду).

  • достінекс
  • інструкція достінекс
  • достінекс інструкція
  • каберголін
  • італія таблетки схуднення
  • Чи регулярні місячні при прийомі достінексу
  • чому шкіддиво вживати чипси
  • що таке каберголін

Comments are closed!

_0.32MB/0.00531 sec