Дієтичні страви при захворюванні шлунка

Дієтичні страви при захворюванні шлунка

Дієтичні страви при захворюванні шлунка

Захворювань шлунка є предосить. До найпоширеніших можна віднести гастрит, виразку шлунку, печію. У різних джерелах надана маса способів лікування і профілактики цих хвороб.

У цій статті ми спробуємо відповісти на питання: чи сприяє дієтичне харчування одужанню хворого цими недугами і що являє собою дієтичні страви при захворюванні шлунку?

Почнемо з виразки шлунка. Для початку з’ясуємо, що ж сприяє розвитку даного захворювання. Варіантів появи багато, виділимо тут чотири. Як правило, виразка шлунка виникає внаслідок нервового перенапруження, сильних негативних емоцій, що виникають у повсякденному житті, а також при палінні, неправильному харчуванні та генетичної схильності. Не варто запускати хворобу, і вже тим більше не варто займатися самолікуванням. Краще звернутися до фахівця. Лікар поставить вам точний діагноз і призначить лікування. Як правило, призначається дієта. Далі коротко опишемо, що слід вживати в їжу і як її вживати хворому на виразку. Детальніше зупинимося на дієтичних стравах при захворюванні шлунку.

перше, харчування має бути дробовим. Приймайте їжу по частинах, в малих кількостях через кожні 2-3 години. Навіть якщо ви прийшли втомлений і голодний з роботи, не варто пхати в себе все, що є в холодильнику, ви тим самим тільки збільшите положення. При даному захворюванні дуже важливо терпіння і самоконтроль. Втім. при будь-якому захворюванні необхідні ці якості. Одноманітне і часте харчування сприяє зменшенню збудливості нервової системи.

друге, намагайтеся їсти таку їжу, яку не треба пережовувати, яка швидко і безболісно перевариться в шлунку.

третє, потрібно, щоб у раціоні було як менше солі. Для язвенника норма – не більше 10 грам. А краще взагалі постаратися не вживати сіль. При перевищенні дози в шлунку піде запальний процес.

четверте, виключіть з раціону все смажене, гостре, консерви, міцний чай, кава, різні приправи, жирні м’ясні та рибні супи. Якщо хочете одужати, не варто вживати і алкогольні напої. Виключення з раціону всього цього необхідно, щоб не порушувати секрецію шлункового соку.

Повинно бути, у вас виникає питання: що ж тоді можна їсти? Відповідаємо. Можна вживати в їжу варене м’ясо, відварну рибу, неміцний чай, молочні та овочеві супи, хліб білий, зроблений за пару днів до вживання, пюре, різні каші, молочні продукти. Температура продуктів повинна бути середньої. Не варто вживати нестиглі фрукти і овочі. Бажано, щоб переважала така їжа, як каші (гречана, вівсяна), супи з пшеничних висівок. Останнє потрібно вживати тому, що воно містить достатньо велику кількість вітаміну B1, який надає гарний вплив на нервову систему.

Людям похилого віку, що страждають цією недугою, потрібно більше вживати молочні продукти і рибу. Ця їжа швидше перетравлюється і засвоюється.

Також слід обмежити вживання різних солодощів, що містять велику кількість вуглеводів. Інакше їх велику кількість сприятиме роздратуванню шлунка. Потрібно збільшити вживання рослинних масел і постаратися зменшити вживання жирів тваринного походження.

Таким чином, язвенікам можна харчуватися всім тим, що швидко перетравлюється, містить мало жирів, що не запалює слизову шлунка, не збільшує збудження секреції шлункового соку. При цьому необхідно враховувати, щоб їжа була збалансованою і містила добову норму всіх необхідних елементів. Необхідно присутність в раціоні як продуктів рослинного, так і тваринного походження.

Тепер поговоримо про гастрит. Теж досить часто зустрічається захворювання. Однією з причин, в результаті яких з’являється гастрит, – неправильна організація харчування і неправильна гігієна. Потрібно ретельно мити посуд і все кухонне приладдя, а також продукти харчування. Як і у випадку виразки, при гастриті харчування має бути збалансованим. Необхідний певний графік вживання їжі. Вечеря, тобто останнє вживання їжі за день, має бути за 3-4 години до сну. Потрібно відмовитися від смаженої їжі, копченої, труднопереварімих. Знову ж слід відмовитися від сигарет і алкоголю. Їжу вживайте не поспішаючи, ретельно пережовуючи. При загостренні захворювання намагайтеся не нервувати сильно, як і інші подібні хвороби, гастрит сильно пов’язаний з нервовою системою.

Печія. Всі практично те ж саме. Не вживайте трудноперевариваемое їжу, намагайтеся їсти малими порціями, уникайте гостру, жирну, солодку їжу, не паліть, не пийте. Можете завести щоденник і записувати, в які дні з’являються болі і що ви тоді вживали в їжу. Можливо, ви зможете з’ясувати, які страви викликають болю. Не наїдайтеся на ніч. Точно не слід вживати цибулю, шоколад, гострі приправи, часник, смажену їжу, міцний чай, цитрусові. Ще не слід лягати спати відразу після прийому їжі. У положенні лежачи кислота протікає в шлунок і це може викликати болі.

Думаєте, що дотримуватися всі ці правила неможливо? Ті, кому здоров’я важливіше своїх усталених звичок, зможуть встати на правильний шлях і уникнути передчасної смерті і важких загострень. А кому все ж дорожче пачка сигарет в кишені і смажена курка за обіднім столом, а не своє здоров’я, що впливає, в принципі, на здоров’я близьких вам людей, нехай пропалюють життя, насолоджуючись такими дрібними, але дорогими для здоров’я, задоволеннями. Подивимося, що вони скажуть років через п’ять, коли їх травна система дасть про себе знати. Причому так дасть, що вони гірко пошкодують про те, що весь час підпорядковувалися своїм примхам і слабкостям. Не варто ставитися до болів в області живота як до чогось нормального, не вимагає належної уваги. Ви повинні регулярно відвідувати гастроентеролога, якщо є передумови появи хвороб шлунка і травної системи. Пам’ятайте, що задоволень у житті людини буває багато, це не тільки смачна їжа, сигарети і алкоголь. Треба просто проявити волю і постаратися знайти рівноцінну заміну. ??

Буде здорово, якщо ви напишете коментар:

  • дієтичні страви від шлунку
  • Харчування язвенікам
  • що можна їсти щоб їжа засвоюється в шлунку

Comments are closed!