Дієтичне лікування епілепсії

Дієтичне лікування епілепсії Дієтичне лікування епілепсії

Щодо необхідності спеціального харчування для хворих на епілепсію думки авторів розходяться.

Вільсон підкреслив, що дієта при епілепсії ще з часів Гіппократа була щасливим притулком для емпіриків

і шарлатанів. Цей автор вважає достатнім призначення простої, легко засвоюваній їжі. Хофф пише, що вимога вживати їжу з малим вмістом солі застаріло; це думка існувало в еру лікування бромом. Обмеження солі та рідини – важко здійсненне вимога; незважаючи на багато висловлювання, в яких відстоюється інша точка зору, роль такого роду обмеження настільки невелика, що від нього можна відмовитися. Картер і Меррітт рекомендують просту їжу з переважанням свіжих овочів і фруктів. Хантер вважає, що вимога дотримуватися дієти доречно тільки для тих хворих, у яких не вдається домогтися припинення припадків медикаментозними засобами. Джанц пише, що значення дієти перебільшується. Добре діють тільки дві форми дієти, а саме голодування для дуже резистентних до терапії хворих і кетогенная дієта при пікнолепсія.

Харчування хворих епілепсією . Вміст у їжі вуглеводів і білків. Найчастіше хворим на епілепсію прописується молочно-рослинна дієта. Згідно з даними Брауна, при цьому харчуванні в організм вводиться багато рідини. Автор вважає більш доцільною багату білками м’ясну їжу. На думку Вілсона, виключення м’яса не виправдовується ні клінічно, ні експериментально. Дослідження Говерса є непереконливими. Слід дозволяти м’ясо в помірній кількості. Висока коллоідоосмотіческое тиск білкових молекул перешкоджає утворенню набряків. За останні роки стала застосовуватися білкова дієта при пошкодженні клітин печінки. Таким чином, якщо врахувати ці нові дані науки, для хворих на епілепсію, які приймають різні протиепілептичні засоби, їжа, що містить м’ясо, очевидно, корисна. Крім того, при більшому надходженні білків в організмі затримується більше кальцію, що сприятливо позначається на збудливості центральної нервової системи. На підставі загальних фізіологічних даних щодо харчування, а також у зв’язку з прагненням хворих на епілепсію вживати багато рідини введення в організм занадто великої кількості вуглеводів протипоказано. Багата вуглеводами їжа надає алкалізірующее дію і пов’язує рідину в організмі, бідна ж вуглеводами їжа “вимиває” рідину з організму.

Вуглеводи антикетогенно внаслідок того, що вони перешкоджають утворенню кислот при розщепленні жирів. Вони перешкоджають тому зрушення, яке виникає при призначенні хлористого амонію та кетогенной дієті. Обмеження вуглеводів показано тоді, коли прагнуть провести зневоднення організму (що загалом завжди бажано при епілепсії). Отже, з наукової точки зору хворим на епілепсію не можна рекомендувати НЕ м’ясну молочно-рослинну дієту.

Вміст у їжі повареної солі і рідини . Згідно з даними грулю, для хворих на епілепсію бідна кухонною сіллю їжа є звичайним вимогою не тільки протягом минулих століть, а ще з часів давнини. Але ряд авторів не вважає більше необхідним при сучасних методах лікування обмежувати споживання кухонної солі і рідини. Проте ці дані оскаржуються в інших роботах.

Правда, Пенфильд вважає, що епілепсія тільки в рідкісних випадках має зразкову ставлення до порушення водного бюджету організму.

Хофф дотримується тієї ж точки зору. Разом з тим експериментальні дослідження на тварин показали, що у тварин з великим водним бюджетом більш низький судомний поріг. Згідно з даними Мак Кверрі, при посиленому споживанні рідини збільшується частота припадків, в той час як обмеження споживання води зменшує схильність до припадків. Збудливість нервової клітини при збільшенні вмісту води більше.

Тому, оскільки у хворого на епілепсію повинні виключатися всі фактори, які підвищують збудливість нейронів, слід все ж рекомендувати їжу з малим вмістом рідини.

  • їда для похудання
  • епілепсія їда
  • заговор від папілом
  • харчування хворих на епілепсію

Comments are closed!

_0.31MB/0.00713 sec