Дієти для схуднення які призначає ендокринолог – Різне

Дієти для схуднення які призначає ендокринолог – Різне Дієти для схуднення які призначає ендокринолог

Дуже часто таке буває, що жінка, вирішуючи якусь естетичну проблему з шкірою або волоссям, не може добитися результату. Вона регулярно ходить до косметолога, скрупульозно виконує всі його розпорядження,

не шкодує часу на маски та інші процедури, а ефект нульовий. Справа в тому, що проблема знаходиться не зовні, а криється всередині, найчастіше вона має дуже глибоке коріння, назва яким – гормони. І тут без лікаря-ендокринолога ніяк не обійтися.

Гормони відіграють надзвичайно важливу роль в нашої життєдіяльності – вони регулюють всі обмінні процеси, від них залежить репродуктивна функція, і взагалі немає в людині такого органу, який би так чи інакше не залежав від гормонів.

Гормональна система подібна диригентові, керуючому великим і складним оркестром нашого організму. Від того, як успішно вона з цим справляється, залежить не тільки здоров’я, а й зовнішність. Грамотний косметолог завжди бачить, яка естетична проблема може мати ендокринний аспект. І він обов’язково порекомендує звернутися до ендокринолога, бо, не зробивши цього, хорошого і тривалого ефекту від косметичних процедур домогтися неможливо.

Основні проблеми, пов’язані зі збоями в ендокринній системі, – це висипання на шкірі, жирність шкіри, пастозність, а також випадання волосся на голові (алопеція) і зростання небажаних волосся на тілі (гіпертрихоз і гірсутизм). Якщо жінка приходить з такими скаргами до ендокринолога, він призначає їй комплексне обстеження, спрямоване на з’ясування причин тієї чи іншої проблеми.

Тут важливу роль відіграє збір анамнезу – з’ясування, коли виникла проблема, як часто вона посилюється, дослідження її зовнішніх проявів, антропометричні дані. Все це має велике значення. Потім проводяться лабораторні дослідження і аналізи, і на підставі всього цього лікар ставить діагноз і призначає лікування.

М / Ж

Основний вплив на шкіру і на зовнішність жінки в цілому надають статеві гормони, що виробляються в яєчниках під впливом інших (регуляторних) гормонів гіпофіза – маленької залози, розташованої в головному мозку.

У жіночому організмі присутні як жіночі, так і чоловічі статеві гормони. Під впливом певних ферментів, що знаходяться в яєчниках, деякі чоловічі статеві гормони перетворюються в жіночі. Якщо цей механізм порушений, чоловічих статевих гормонів в організмі жінки виявляється більше, ніж потрібно. Наприклад, дигідротестостерон – чоловічий гормон, який надає найактивнішу вплив на шкіру (він стимулює ріст волосяних фолікул, серйозно впливає на активність потових залоз і процес салоотделенія), взагалі не може перетворитися в жіночий.

Залежно від клінічної картини у жінки може бути виявлено або абсолютне, або відносне збільшення чоловічих статевих гормонів. При так званої відносної гіперандрогенії надлишок чоловічих гормонів, як правило, проявляється у вигляді висипань на обличчі – акне, сальність шкіри, помірне випадання волосся.

Якщо ж мова йде про абсолютне збільшення чоловічих статевих гормонів, це може досить серйозно відбиватися на здоров’ї в цілому. Прикладом може служити синдром полікістозних яєчників, який характеризується різними порушеннями, як обміну речовин, так і статевої функції (зокрема безпліддя).

Надмірний рівень чоловічих статевих гормонів часто спостерігається у огрядних жінок. Причиною цього також можуть стати і пухлини, які самі продукують чоловічі статеві гормони. Проблема може критися і в надниркових залозах, які теж виробляють чоловічі статеві гормони. Головне тут – з’ясувати причини.

Наприклад, є таке захворювання – вроджена дисфункція кори наднирників, яке якраз характеризується виробленням надмірної кількості чоловічих статевих гормонів. У цьому випадку мова йде про практично довічної терапії. Але в інших випадках гормональне лікування носить хоч і тривалий, але все-таки тимчасовий характер. До того ж жінка менструює не всю життя, рівень гормонів у неї коливається.

При призначенні гормональної терапії важливо вирішити, якого ефекту хоче досягти сама жінка – косметичного або репродуктивного. Поєднати рішення цих двох проблем, на жаль, неможливо. Косметичний ефект може отримати за допомогою деяких антиандрогенних препаратів, які абсолютно протипоказані в тому випадку, якщо планується вагітність.

Проблеми з шкірою і волоссям, мають гормональні коріння, найчастіше вирішує прийом спеціальних оральних контрацептивів, які мають лікувальний антиандрогенний ефект. Лікування це зазвичай тривалий, а якщо жінка зацікавлена??до того ж і в контрацепції, то воно може здійснюватися роками. Якщо ж вона хоче отримати тільки естетичний результат, рекомендуються приймати гормональний препарат не менше шести-дванадцяти місяців, щоб утримати отриманий ефект і після його відміни.

А чи буває зворотна ситуація – НЕ надлишок, а недолік чоловічих статевих гормонів? Буває, але для жіночого організму це не грає принципової ролі. І якщо жінка нормально менструює, і у неї немає ніяких скарг, то обстеження на цю тему взагалі не проводиться.

А ось недостатня кількість статевих гормонів веде до суттєвих порушень в організмі, але ця проблема розглядається вже не в естетичному, а в медичному аспекті, оскільки мова йде про відновлення здоров’я.

<< читати ще статті

Дієти для схуднення які призначає ендокринолог

  • Дієти призначає

Comments are closed!