Дієта вуглеводного чергування. Дієта Буч – edimka. ru

Дієта вуглеводного чергування. Дієта Буч – edimka. ru Дієта вуглеводного чергування. Дієта Буч

Останнім часом спортсмени та професійні актори при необхідності скидання ваги все частіше стали звертатися до так званої дієті вуглеводного чергування . Її ще називають дієтою Буч (білково-вуглеводного чергування). Головна

роль у цій дієті відводиться постійної маніпуляції з кількістю споживаних вуглеводів. Припустимо, ви відводите собі на схуднення два місяці. Цей відрізок ви ділите на чотириденні цикли. Перший і другий дні цього циклу – Низьковуглеводні, споживання білка на рівні 3-4 грамів на кілограм ваги, у той час як споживання вуглеводів складає 0,5 грама. Третій день – високоуглеводний, споживання вуглеводів може скласти 5-6 грамів на кілограм ваги, при цьому прийом білка можна скоротити до 1-1, 5 грама. Четвертий день – помірний: споживання білка – 2-2,5 грама на кілограм ваги, вуглеводів – 2-3 грами.

Яким же чином впливає білково-вуглеводна дієта на ваш організм всі ці чотири дні?

Протягом перших двох низьковуглеводних днів організм майже повністю виснажує запаси глікогену. Паралельно з цим починається витрачання для покриття енерговитрат нового “палива”, тобто жиру. А після майже повного виснаження запасів глікогену до кінця другого низкоуглеводного дня процес використання жиру в якості джерела енергії доходить до максимуму. Однак продовжувати таку дієту ні в якому разі не можна, так як отримав внаслідок вуглеводного виснаження сильний стрес організм може “перемкнутися” на аварійний режим роботи і розпочати заощаджувати жири як антистресову “подушку”, а на покриття енерговитрат буде пускати найменш цінні з його точки зору речовини, а саме – м’язові клітини, тобто ту саму м’язову масу, яка надає пружність тілу і гарний вигляд шкірі.

Щоб цього не сталося і передбачений високоуглеводний день. У цей день ви різко підвищуєте споживання вуглеводів, зберігаючи при цьому колишню калорійність. Щоб досягти цього, ви урізуєте споживання білка, а кількість споживаного жиру зводиться до мінімуму. Отримавши таку вуглеводну терапію, організм обов’язково “заплутається”, тобто продовжить використовувати як енергія жири, складируя одночасно глікоген у м’язах і печінці. Але поповнити запас глікогену практично неможливо за один день, тому вуглеводи споживаються в 4-й день циклу, але вже більш помірковано. Після цих чотирьох днів цикл повторюється.

При цьому вага тіла змінюється таким чином: за перші два дні вуглеводного виснаження можна втратити 0,5-1 кг, причому навіть у третій день, коли ви їсте багато вуглеводів, цей процес триває. До вечора четвертого – ранку п’ятого дня значна частина втраченої ваги повертається, однак не варто засмучуватися. Справа в тому, що ті вуглеводи, які ви з’їли, привели до затримки води в організмі (1 грам вуглеводів пов’язує 4 грама води) і знову набрані грами – зовсім не жир. Вже до ранку шостого дня (другого дня другого мікроциклу) ви будете важити стільки ж, скільки важили до початку вуглеводного завантаження.

Переваги дієти вуглеводного чергування

Насамперед, така дієта дозволяє максимально швидко ‘розкрутити’ обмін речовин, причому, адаптації до якоїсь певної калорійності не відбувається. Крім цього ви постійно підтримуєте досить високий фізичний тонус і можете час від часу проводити інтенсивні фізичні тренування.

Регулярне “підкидання” вуглеводів в дієту не дає організму використовувати м’язи як паливо, що вкрай важливо, адже надмірна втрата м’язової маси обертається “заснули” обміном речовин, внаслідок чого ви начебто зовсім перестаєте є і все одно не худнете. < / p>

Ще один плюс дієти вуглеводного чергування полягає в тому, що вона дозволяє підтримувати високий психічний тонус. Коли ви сідаєте на дієту і знаєте, що будете позбавлені тих чи інших продуктів два-три місяці, вас охоплює жах. І зовсім інша справа, коли вам просто плануєте своє меню і їсте певні продукти в певні дні

І ще один плюс дієти вуглеводного чергування полягає в тому, що вона працює! І працює на всі 100! Нижче наводиться приблизна схема харчування на всі чотири дні мікроциклу. Підбір продуктів, калорійність, частота прийомів їжі, суто індивідуальні і диктуються такими обставинами, як стать, вік, особисті пристрасті, нарешті.

Меню меню дієти вуглеводного чергування:

1-2 дні циклу

1 прийом їжі: салат з овочів некрахмалістих з чайною ложкою рослинного масла, 2 яйця. знежирений сир.

2 прийом їжі: куряча грудка, тушковані овочі або чашка квасолі. яловичина.

3 прийом їжі: салат з овочів некрахмалістих з чайною ложкою рослинного масла, 2 шматки риби.

високоуглеводной день

1 прийом їжі: чашка геркулесу з ізюмом, цільний хліб.

2 прийом їжі: тарілка бурого або звичайного рису. 1/2 курячої грудки, салат.

3 прийом їжі: порція макаронів з борошна твердих сортів з нежирним соусом.

День помірного прийому вуглеводів

Чотириденний цикл проходження дієті вуглеводного чергування – зовсім не догма. Багато худнуть з успіхом видозмінюють цю схему, наприклад, п’ять днів поспіль, з понеділка по п’ятницю, “сидять” без вуглеводів, а потім у вихідні “завантажуються” вуглеводами або – у перші три дні застосовуючи так зване вуглеводне виснаження, а потім протягом ще двох-трьох днів – вуглеводну “завантаження”.

Те ж саме відбувається і з маніпулюванням головними компонентами цієї дієти – вуглеводами і білками. Хтось, наприклад, споживає день у день одне і те ж кількість білка, урізуючи або підвищуючи тільки прийом вуглеводів. Крім того, зовсім не обов’язково постійно дотримуватися однієї і тієї ж калорійності: можна в високоуглеводние дні суттєво знизити кількість калорій за рахунок скорочення споживання.

Comments are closed!