Дієта від безпліддя

Дієта від безпліддя Дієта від безпліддя

На нашому сайті чимало статей, присвячених проблемі безпліддя, так як безпліддя було і залишається одним з поширених явищ у житті. Але існує безліч різних аспектів, пов’язаних з безпліддям. І на цей раз ми хотіли б торкнутися

наступних питань: Як дієта може позначитися на вагітності? Який раціон харчування повинен бути у майбутньої мами?

Нагадаємо, що безплідною вважається та пара, яка не приймає протизаплідних засобів і не може зачати дитини протягом року. Перший крок до дослідження причин безпліддя – повне медичне обстеження обох партнерів. Але в даному випадку заковика, швидше за все, полягатиме в дівчині. А все тому, що ми, дівчата, так часто любимо сидіти на дієтах, морити себе голодом, відмовляючи собі в тих чи інших продуктах. Не сперечаємося, струнка фігурка – мрія багатьох, але… Хіба наше призначення стати мамою не важливіше? Дієта не повинна полягати у відмові від будь-яких продуктів. Можна обмежити їх споживання, але категорично відмовитися – не можна. Адже є продукти, в яких містяться унікальні компоненти, компоненти, яких немає ні в одному іншому продукті.

Якщо жінка, яка відстежує свій раціон харчування і дотримується певного способу життя, істотно знижує ймовірність діагнозу безпліддя унаслідок овуляторних порушень.

Але перш, ніж перейти до недавнього відкриття американських учених, згадаємо вже відомі думки про раціон харчування, щоб уникнути безпліддя. Дозрівання яйцеклітини в чому залежить від наявності в їжі фосфоліпідів. Це речовини, які містять фосфор. Класичний продукт, їх містить, – риб’ячий жир. Необов’язково купувати його в аптеці, досить включити в раціон будь-яку жирну морську рибу. А ось білокачанна капуста (свіжа і квашена) багата вітаміном U, здатним стимулювати активність матки і нормалізувати менструальний цикл, що є необхідною умовою для зачаття. Дуже корисно вживати в їжу насіння соняшнику, кунжуту і горіхи (цинк), цитрусові (вітамін С), бурий рис, бобові, вівсяну кашу (вітаміни групи В), сою, мигдаль і хліб з борошна грубого помолу (магній). Але завжди слід пам’ятати, що споживання великої кількості алкоголю ускладнює засвоєння вітамінів групи В, цинку і заліза, які дуже важливі для успішного зачаття.

Ну, а тепер до відкриття! Не так давно американські дослідники дійшли висновку, що якщо жінка, яка відстежує свій раціон харчування і дотримується певного способу життя, істотно знижує ймовірність діагнозу безпліддя унаслідок овуляторних порушень.

Як стало відомо, ризик розвитку безпліддя знижується на 80%, якщо жінка дотримується нескладних правил для підтримки свого здоров’я. Одним з цих правил є зміна свого раціону харчування і новий підхід до прийому їжі. На думку медиків, необхідно, щоб в раціон харчування обов’язково входили білки тваринного і рослинного походження, а також мультивітаміни і мінерали. При цьому необхідно знизити вживання насичених жирів. Крім цього, необхідно вести активний спосіб життя.

В експерименті взяли участь 17 544 жінки. Кожен день раціон харчування жінок удосконалювався, а фізична активність збільшувалися. Дослідниками виробили систему оцінки того, наскільки розроблена «дієта від безпліддя» ефективна в тих чи інших випадках. У результаті було встановлено, що жінки з високими показниками в даній системі оцінки страждають від безпліддя на 80% рідше, ніж ті, хто не дотримується дану дієту.

За словами глави дослідницького проекту доктора Уолтера Уоллетом, «основною ідеєю проведеного дослідження є те, що певна дієта в сукупності з правильною часткою фізичної активності протягом усього дня може дати здорові результати щодо зниження ризику безпліддя у жінок, які страждають від порушень, пов’язаних з процесом овуляції, такими як міжменструальнікровотечі ».

Так до чого ж ми в результаті прийшли? Отже, щоб у майбутньому обзавестися повноцінною сім’єю і стати щасливою мамою, необхідно дотримуватися своєрідну дієту – «Дієту від безпліддя». Вона не полягає в голодуванні або відмову від тих чи інших продуктів, ні! Просто деякі продукти потрібно їсти в меншій кількості. Враховуючи вище сказане, для здорового організму майбутньої мами потрібні неодмінно вітаміни, мультивітаміни, мінерали, білки тваринного і рослинного походження. Але пам’ятайте, що білки тваринного походження – це не тільки м’ясо, вживання якого якраз треба обмежити, – це і яйця, і сир… Їжте на здоров’я, милі дівчата, щоб потім подарувати комусь нове життя!

Вероніка Виленкина

Comments are closed!