Дієта проти раку – Рівне право на життя

Дієта проти раку – Рівне право на життя Дієта проти раку

На сьогоднішній день встановлена??очевидний зв’язок між харчуванням і виникненням ракових захворювань. Нераціональне харчування, згідно з даними Американського інституту ракових досліджень, є причиною розвитку захворювання у жінок в 60% і у чоловіків в 40% випадків.

Ще великий Гіппократ близько 2500 років тому говорив своїм пацієнтам про те, що їх ліками має бути їжа.

Профілактику раку та профілактику його рецидивів можна проводити за допомогою дієти проти раку, якщо дотримуватися два наступних правил:

    в їжі не повинні міститися канцерогени, тобто речовини, що сприяють розвитку злоякісних новоутворень; їжа повинна містити компоненти, що оберігають організм від раку.

Дослідження

Упродовж довгих років учені всього світу проводили численні дослідження, щоб дізнатися, які саме речовини, що містяться в продуктах, сприяють або, навпаки, перешкоджають розвитку ракових захворювань. Вони проводили досліди на тваринах, що допомогло отримати чимало цінної інформації. Більш того, в ході цих заходів дослідники з’ясували, що багато даних застосовні і до людського організму. Таким чином, було доведено, що дієта проти раку може бути розроблена .

На сьогоднішній день є підстави вважати, що зміна раціону харчування – один з факторів, що впливає на виникнення ракових пухлин.

Дослідження показали, більшу частину часу, протягом якого відбувалася еволюція, а саме – кілька мільйонів років, людина здебільшого вживав грубу рослинну їжу. Аж до наших днів потреба в такого роду їжі збереглася, тому дієта проти раку – це повернення до історії харчування. Однак в останні 100-200 років задовольняти її стає все складніше з багатьох причин:

    масове виробництво рафінованих продуктів – круп, борошна, цукру та ін; збільшення споживання м’яса, молочних продуктів і цукру; зростання середньої калорійності раціону людини.

Канцерогени

Яким чином може бути розроблена дієта проти раку? Які компоненти впливають на зростання захворюваності? Для початку поговоримо про канцерогени.

В нашій їжі можуть міститися різні канцерогенні речовини. Вони, потрапляючи в організм людини, підвищують ризик утворення злоякісних пухлин. Чим більше канцерогенів надходить, тим вище ймовірність онкології. Завдання дієти проти раку – мінімізувати кількість шкідливих речовин в раціоні.

Де містяться канцерогени?

1. Джерелом шкідливих речовин можуть бути різні жири. Небезпека стає значно серйозніше, якщо вживати несвіжі або перегріті жири. Саме тому ніколи не можна залишати жир на сковорідці або використовувати його повторно. Якщо вас цікавить дієта проти раку, то в неї точно не буде входити велика кількість цих компонентів.

Вчені з’ясували, що у міру поліпшення якості життя в таких раніше неблагополучних країнах, як Японія, Італія і Греція, раціон їх жителів став утримувати велику частку жирів. Тоді ж зросла і захворюваність на рак товстої кишки та молочної залози.

2. Дієта проти раку припускає уникнення смажених продуктів . Перевагу краще віддавати печеним і вареним. Не потрібно вживати занадто багато рослинних масел. Добова норма 10-20 грамів.

3. Певною загрозою для здоров’я є копчені продукти. У них потрапляють канцерогени з коптильного диму. Шкідливі речовини були виявлені в ковбасах, корейці, окостах, шпротах, оселедця, а також в сухофруктах, які піддавалися сушінню під впливом диму. Якщо ви вирішили дотримуватися певної дієти, що допомагає боротися проти раку, то ці продукти слід виключити.

4. Складаючи дієту проти раку, не можна забувати про відомих всіх нітратів і нітритів, які присутні в деяких продуктах харчування. Самі по собі вони не канцерогенні, проте в шлунку з них утворюються вкрай небезпечні нітрозоаміни. Такі речовини можуть міститися і в ковбасах, і в м’ясних консервах, і в овочах, і у фруктах.

Велика кількість нітратів міститься в тепличних овочах. Вони потрапляють туди через мінеральні добрива. Тому вчені рекомендують вживати в їжу овочі, які були вирощені у відкритому грунті і удобрювались органікою, зокрема, компостом.

Морква, редис, буряк, огірки та яблука слід очищати від шкірки, ретельно мити і навіть обшпарювати окропом перед вживанням. Це один з пунктів дієти проти раку. Варити овочеві культури потрібно у великій кількості води.

Переїдання і рак

Одного разу Д. Кричевського, дослідника онкологічних захворювань з Філадельфії запитали, чи існує спеціальна дієта проти раку. Він відповів ствердно і додав, що їсти потрібно менше. З даною думкою згодна більшість фахівців.

Масове обстеження людей показало, що ймовірність захворіти на рак вищий у громадян з ожирінням. Для них, можливо, дієтою, що дозволяє боротися проти раку, буде та, яка призведе до зниження ваги. Досліди, проведені на тваринах, довели, що обмеження в їжі знижують частоту виникнення злоякісних пухлин і збільшують загальну тривалість життя.

Як стримувати апетит?

    Треба їсти часто, 4-5 разів за день, але небагато. Їсти продукти, які викликають швидке насичення. До них відносяться: боби, квасоля, горох, підсушений хліб, смажене насіння. Пам’ятати, що відчуття насичення має наступати десь через півгодини після прийому їжі.

Компоненти, що позитивно впливають на діяльність організму

Складаючи дієту проти раку, слід пам’ятати, що в раціон необхідно включити продукти, що містять корисні для організму речовини, а саме – компоненти, які допомагають йому протистояти дії шкідливих речовин. Корисними властивостями володіють вітаміни, зокрема A, C, E, B2, PP.

Дієта проти раку шлунка неодмінно повинна містити продукти з вітаміном C. Люди, що вживають в їжу багато копченостей, можуть за допомогою вітаміну C запобігати утворенню канцерогенів з нітритів і нітратів, а за допомогою вітаміну E захищати свій організм від шкідливого впливу продуктів, отриманих в результаті окислення жирів. Вітамін A в свою чергу оберігає від різних видів онкології.

Вітаміном А багаті риб’ячий жир, печінка тварин, в менших кількостях він присутній в яйцях, молочних продуктах, вершковому маслі. Вітамін A можна отримати і при вживанні каротину, який в організмі людини стає вітаміном. Кератин міститься в моркві, червоному перці, петрушці, цибулі, шпинаті, абрикосах, гарбузі, томатах та інших овочах і фруктах, які мають жовто-помаранчевий окрас.

При вживанні аптечних препаратів вітаміну A легко перевищити дозування, що може нашкодити організму. Тому, вирішивши сісти на дієту проти раку, проконсультуйтеся з лікарем.

Дієта проти раку неодмінно повинна включати в себе м’ясні, рибні та молочні продукти, а також цибулю, моркву і банани. Ці продукти містять вкрай важливий вітамін E. У великій кількості цей вітамін також зустрічається в нирках і печінці великої рогатої худоби, зернах пшениці, жита, вівса, кукурудзи, петрушки, гороху і в жовтках курячих яєць.

Щоб правильно скласти дієту проти раку, потрібно також знати продукти, багаті вітаміном C. До них відносяться в першу чергу плоди шипшини, а також червоний перець, чорна смородина, петрушка, хрін, кріп і обліпиха. Аскорбінова кислота також є в цитрусових, в ягодах і яблуках, зокрема, в таких сортах, як Тітовка і антонівка. Взимку головним джерелом вітаміну C є картопля, капуста, соки, лимони, грейпфрути та апельсини.

Харчові волокна проти раку

Англійським хірургом і місіонером Беркітом під час його діяльності в Африці було відмічено, що звичайний для Європи рак товстого кишечника рідко зустрічається у місцевих жителів. Вся справа в їх «ненавмисної» дієті проти раку. Ці люди споживають так звані харчові волокна – речовини, погано переварювані організмом. До них відносяться:

Дані харчові волокна є своєрідною «мітлою» кишечника. Вони допомагають швидше виводити з організму шкідливі продукти, що мінімізує протягом гнильних процесів і діяльність бактерій, що сприяють утворенню канцерогенів. Основні джерела харчових волокон – хліб (особливо приготований з цільного зерна), листові овочі, борошно грубого помолу або містить добавки з висівок, крупи (пшоно, гречка, овес).

Мінерали і інші речовини, що сприяють профілактиці раку

Важливу роль у складанні дієти, що дозволяє боротися проти раку, відіграють мінеральні солі, що містять кальцій, магній, селен. Магнієм багаті такі продукти, як пшениця, жито, боби, гречка, овес, а також багато фруктів і овочі. Кальцій міститься в молочних продуктах – сирі і сирі, а також в моркві, квасолі, капусті. Найбільше селену є в горосі, яловичині і буряках.

Доцільно складати дієту проти раку з продуктів, що містять речовини-захисники. Вони присутні в грибах – опеньках, білих і дощовиках. Також такі речовини є в продуктах з сої. Згідно думку медиків з Кіото, цими якостями володіє і білок курячого яйця.

Слід зазначити, що набагато менше рак поширений серед вегетаріанців, тому є сенс взяти за основу дієти проти раку овочі та фрукти.

Як підсумок можна сказати, що, безумовно, будь-яка дієта, розроблена для боротьби проти раку, не дає стовідсоткового захисту. Однак з її допомогою можна значно знизити ймовірність виникнення хвороби. Багатий вітамінами, різноманітний раціон дозволить зміцнити імунітет і дасть можливість організму відбирати з їжі речовини, здатні нейтралізувати дію канцерогенів.

  • які крупи проти раку
  • розроблена дієта проти раку кишечника
  • як позитивно впливають діети
  • якщо рак чи можна худати

Comments are closed!

_0.32MB/0.00935 sec