Дієта проти інсульту | KM. RU

Дієта проти інсульту | KM. RU Дієта проти інсульту

Лікарі все частіше звертають увагу на вплив способу життя і харчування людини на здоров’я

Вже давно відомо, що вживаються людиною продукти можуть позитивно або негативно позначитися на його здоров’ї. Їжа, багата

вітамінами, робить нас енергійними, а харчування з зайвим вмістом жирів може привести до збільшення індексу маси тіла і є одним з факторів, що сприяють збільшенню ризику інсульту.

Останні дослідження підтверджують, що харчування допомагає вести повноцінне життя, підтримувати організм в нормі. Збалансована дієта корисна для кожної людини, але не буде достатньою для тих, хто вже має порушення здоров’я.

Дмитро Олександрович Напалков, доктор медичних наук, професор кафедри факультетської терапії № 1 лікувального факультету Першого МГМУ імені І. М. Сєченова: «Залежність неінфекційних захворювань, особливо, серцево-судинних проблем, від способу життя є доведеним фактом. Нестача фізичної активності, нездорове харчування, наявність шкідливих звичок – значущі фактори ризику захворюваності та смертності. Однак, звернувши увагу на ці аспекти, кожен може захистити себе і свою сім’ю від важких хронічних захворювань.

При серйозних порушеннях в роботі серцево-судинної системи харчування і дозовані фізичні навантаження не допоможуть лікуванню, проте будуть як і раніше мати велике значення. Одночасно з цим необхідно приймати призначені лікарем лікарські засоби для контролю захворювань і зниження ризику серйозних ускладнень. Однак при прийомі деяких препаратів потрібно бути уважними через їх можливих взаємодій з продуктами харчування.

Наприклад, широко відомий антикоагулянт (антагоніст вітаміну К), що застосовується для профілактики інсульту при фібриляції передсердь, накладає великі дієтичні обмеження. Малина, зелений чай, зелені овочі, капуста, яйця та інші продукти, багаті на вітамін К, небажані, оскільки впливають на ефективність лікування. Але наука на місці не стоїть, нове покоління препаратів для профілактики інсульту, наприклад, на основі прямих інгібіторів тромбіну, обмежень у дієті не вимагають ».

Дослідження, проведені в різних країнах світу, демонструють ступінь впливу харчових звичок на ризик розвитку інсульту. Зокрема, масове вивчення тисяч жінок протягом 35 років (Nurses Health Study) показало, що звичайне харчування європейця (так звана «західна дієта», що включає велику кількість м’яса, яєць, смаженої і солоної їжі, очищений хліб, жирні молочні продукти, солодкі десерти, чіпси та ін) збільшує ризик інсульту на 58%. У той час як вживання продуктів з цільних зерен, фруктів, овочів і риби знижують ризик інсульту на 30%.

Для профілактики атеросклерозу, жовчнокам’яної хвороби і проблем з судинами слід дотримуватися дієти, яка здатна контролювати і навіть знижувати рівень холестерину в крові. Основні продукти тут – овес, мигдаль, соя і какао боби. Крім того, ці продукти багаті магнієм, вживання якого в достатній кількості дозволяє знизити ризик інсульту на 30%. Новітні дослідження шведських чоловіків, проведені Стокгольмським інститутом, показали, що регулярне вживання в їжу шоколаду (до 63 грамів на тиждень) також знижує ймовірність інсульту незалежно від його виду на 17%.

При порушенні циркуляції крові, звуженні або запаленні судин, атеросклерозі слід вживати в їжу антиоксиданти. Ними багаті всі фрукти і овочі. Наприклад, згідно з дослідженням, опублікованим в жовтні 2012 року в журналі Neurology, вживання томатів та продуктів на томатній основі знижує ризик інсульту.

Банани, багаті калієм, також гарні для профілактики інсульту. Як відомо, вживання калію менше 1,5 грам в день підвищує ризик інсульту на 28%. В учасників дослідження «The Health Professionals Follow-Up Study», які щодня їли по 9 порцій продуктів, багатих калієм (це фрукти, овочі, картопля, чорнослив, родзинки), ризик інсульту знизився на 38% порівняно з тими, хто їв їх по 4 порції в день.

Згідно з дослідженням чоловіків у Пуерто-Ріко, гіпертонія в півтора рази рідше зустрічається у тих, хто регулярно вживає нежирні молочні продукти. А 22-річне дослідження «Honolulu Heart Study» 3100 японських чоловіків показало, що у тих, хто вживав, принаймні, 2 склянки молока в день, ризик інсульту знижувався в 2 рази. Нежирне молоко – джерело калію, магнію, кальцію, які природним чином знижують кров’яний тиск.

Поліпшити кровообіг, зменшити запалення в артеріях і боротися з тромбами судин можна, включивши в раціон лосось та іншу жирну рибу. Вони збагачують організм жирними кислотами Омега-3. Крім того, вживаючи в їжу рибу жирних сортів, ви можете знизити вживання м’ясопродуктів, багатих на холестерин (сосисок, бекону, шинки і т. п.). 12-річне дослідження 5000 дорослих людей у??віці 65 років і старше, проведене Гарвардської Медичної Школою (Harvard Medical School), показало, що вживання в їжу риби 1-4 рази на тиждень знижує ризик інсульту на 27%.

Здоровий спосіб життя, помірна фізична активність, боротьба з шкідливими звичками допомагають людині відчути себе здоровим і повним сил. Для профілактики інсульту здоровому важливо стежити за харчуванням. Але за наявності серцево-судинних захворювань необхідні консультації та допомога фахівців.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00521 sec