Дієта проти гіпертонії

Дієта проти гіпертонії Дієта проти гіпертонії

Дієта-DASH складається з поєднання правильних комбінацій продуктів і харчових речовин, здатних знизити артеріальний тиск і полегшити контроль за його рівнем.

Розроблений в Національному Інституті

Серця, Легких і Кровообігу (частина Національного Інституту Здоров’я, контрольованого урядом США) план живлення здатний привести до зниження цифр АТ вже через 2 тижні від початку дотримання DASH-дієти. З початку проведення клінічних досліджень, вчені встановили, що харчування за системою DASH крім контролю за АТ може принести й інші вигоди здоров’ю пацієнта, а саме: запобігти або уповільнити розвиток остеопорозу, захворювань серця, діабету 2-го типу і раку. Особливо ефективно дотримання DASH-дієти для зниження АТ у осіб літнього віку, проте, якщо стати прихильником цього плану харчування в досить рано, то розвиток гіпертонічної хвороби можна уникнути зовсім.

DASH-дієта: вибір продуктів

Дієтичний план DASH багатий вибором зернових, фруктів, овочів і знежирених молочних продуктів. Також в ньому міститься риба, м’яса птиці і бобові. У дуже обмеженій кількості зрідка дозволяється червоне м’ясо, солодощі та жиросодержащие продукти. Вибір продуктів означає, що дієта-DASH обмежує споживання сатурірованних жирів, холестерину і жиру взагалі, одночасно насичуючи раціон білком, харчовими волокнами і мікроелементами, в першу чергу – магнієм, кальцієм і калієм.

Сьогодні план харчування DASH має дві версії: стандартну і варіант з обмеженням натрію. Варіант DASH з обмеженням натрію сприяє крім усього іншого зниження затримки натрію, що сприяє ще більшому зниження АТ.

Основні складові частини плану DASH не надто відрізняються від звичайних дієт для збереження здорового серця, які прописують більшість практикуючих кардіологів, такі як “Зміна звичок з лікувальною метою” (Therapeutic Lifestyle Changes-TLC), розроблену фахівцями Американської кардіологічної асоціації, або “Харчова Піраміда для здорової ваги”, рекомендовану Клінікою Мейо. Відмінність дієти-DASH полягає в поєднанні продуктів. Де головний акцент зроблено на такій їжі як фрукти, овочі та знежирені молочні продукти. Ця їжа здатна збагатити організм калієм, кальцієм і магнієм, які при спільному впливі, надають потужний нормалізує ефект на кров’яний тиск. Крім цього, деякі дослідники вважають, що заміщення певної кількості вуглеводів на білок рослинного походження, також сприяє зниженню артеріального тиску.

Поєднання харчових речовин

Збільшення споживання калію, магнію і кальцію при обмеженні натрію робить дуже виражений ефект на артеріальний тиск. Подібне поєднання харчових елементів діє як сечогінний, допомагаючи організму виводити надлишки солі.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00625 sec