Дієта проти алкоголізму

Дієта проти алкоголізму Дієта проти алкоголізму

Доктор Р. Вільямс у книзі «Харчування проти хвороби» висунув теорію: безконтрольне пияцтво є наслідком порушення обміну речовин.

Автор експериментально довів, що помилкова дієта може навіть

щурів зробити алкоголіками.

Під час клінічних випробувань одну групу щурів годували продуктами з високим вмістом вуглеводів, іншій групі «пацієнтів» давали подібний раціон, але з додаванням вітамінів і мінеральних солей, а третю групу «піддослідних» тримали на збалансованої здорової дієти.

Результати були приголомшливі: щури, які вживали багато вуглеводів, коли їм пропонували на вибір воду або 10-відсотковий розчин етилового спирту, пили в середньому по 50 мл спирту! Для дорослої людини це є еквівалентом 1 л віскі в день. Щури, яким окрім достатку вуглеводів додавали вітаміни і мінеральні солі, випивали алкоголю в три рази менше. А невільні «прихильники здорового харчування», які одержували збалансовану їжу, воліли просту воду.

Дослідники за допомогою дієт регулювали взаімообратних процес алкоголізації тварин: 70% пацюків-углеводщіц утримувалися від алкоголю до тих пір, поки в розчин спирту не додавали цукор. Ці пацюки пізніше стали самими запеклими п’яницями. Коли ж їх перевели на збалансовану дієту, вони поступово відмовилися від спирту.

Натхненні результатом, вчені провели ще одне дослідження з метою з’ясувати, як діє на щурів типова дієта американських школярів і як вона співвідноситься зі споживанням алкоголю. Неймовірно, але факт: щури, що сиділи на «дієті» з глазурованих пончиків, солодких булочок, сосисок, кока-коли, спагетті і т. п. продуктів, до кінця експерименту «спилися»!

Експерименти підтвердили: порушений метаболізм створює біологічну потребу в алкоголі. Зловживання рафінованими вуглеводами (цукор, білий хліб, булочки, солодощі та ін) призводить до різких коливань рівнів цукру в крові, викликаючи так звану функціональну гіпоглікемію, тобто низький рівень цукру в крові.

Патологічний метаболізм цукру, який може «тліти» протягом багатьох років, перш ніж спалахне проблема алкоголізму, відбувається на думку фахівців від великої кількості інсуліну, який виділяється підшлунковою залозою у відповідь на швидкий підйом цукру, що циркулює в крові.

Цей різкий підйом є наслідком вживання рафінованого цукру і продуктів, що містять у великій кількості рафінований цукор або інші рафіновані вуглеводи. Кофеїн у ліках, у каві, в шоколаді і безалкогольних напоях типу кока-коли поряд з нікотином з тютюну сприяє розвитку функціональної гіпоглікемії.

Хоча алкоголь сам по собі безпосередньо не стимулює вивільнення інсуліну, великі його дози вивільняються, якщо алкоголь надходить після прийому рафінованих вуглеводів. При цьому виявляється сильний вплив на підшлункову залозу.

Гіпоглікемія провокує прагнення до спиртного, кофеїну, нікотину або солодощам. Виправлення гіпоглікемічногостану приносить значне поліпшення. Тому, щоб включити вольовий імпульс і викликати у алкоголіка рішення кинути пити – достатньо змінити хімічний баланс за допомогою дієти.

З цією метою медики розробили і почали застосовувати метод так званої мегавітамінов терапії. Він полягає в застосуванні вітаміну В3 в мегадозах: дози ніацину (вітаміну В3), або нікотинової кислоти, варіювалися від 4 до 20 г залежно від потреби, в середньому 6 г на день, причому доза ділилася на 4 рази – після їжі та перед сном.

Метод виявився куди більш ефективний, ніж терапевтичне лікування ліками, електрошоком та ін способами «середньовічної медицини». Поєднання дієти і мегавітамінов терапії допомагає алкоголікам в 86 з 100 випадків. Причому серед випробуваних були і хронічні алкоголіки.

У пацієнтів в результаті лікування нікотиновою кислотою поліпшувалися показники здоров’я: сон став міцнішим, зменшився рівень тривожності, стабілізувався настрій, покращилася їх здатність контактувати з навколишніми, зміцнилася пам’ять і здатність до адекватних суджень. У них налагодилися стосунки в сім’ї, збільшилася продуктивність на роботі.

Медики підкреслюють, що програма лікування не вимагає від пацієнтів надмірного напруження волі, їм вдається зберегти тверезість при незначному психологічному дистрессе. Вони здатні відмовлятися від психотропних ліків і добровільно уникати ризикованих ситуацій, що заохочують посилену випивку. Використання вітаміну В3 в мегадозах, допомагає запобігти рецидив алкоголізму, так як вітамін впливає на фізіологічний механізм алкогольної залежності.

Вітамін В3 можна швидше розглядати як гормон, ніж як традиційний вітамін. Важливо врахувати, що хімічна присутність вітаміну не забезпечує його біологічну активність. Вітамін активний тільки в натуральних, необроблених продуктах, тому в харчуванні варто орієнтуватися на сирояденіе.

Для профілактики тверезого способу життя медики рекомендують включати в раціон: мед. горіхи, соки, фрукти, овочі, зелень, нерафіновані зернові, цитрусові, журавлину, брусницю, яблука, обліпиху, квашену капусту, морську капусту, зелень, цибулю і часник. У зимовий період підключайте штучні вітаміни: аеровіт, глутамевит, аскорбінову кислоту.

Comments are closed!