Дієта при захворюваннях серця – харчування і рецепти

Дієта при захворюваннях серця – харчування і рецепти Дієта при захворюваннях серця

завантаження.

Після опису дієти при захворюваннях серця представлені рецепти страв з описом приготування, рекомендованих дієтологами при захворюваннях серця.

Дієта при захворюваннях серця залежить від стану хворого. Якщо захворювання серця

не супроводжується набряками і задишкою, харчування має наближатися до харчування здорової людини, тобто має бути раціональним. Однак на тлі раціонального харчування в дієті при захворюваннях серця в стадії компенсації необхідні наступні обмеження.

1.Мясо і рибу треба давати у відварному вигляді.

2.Огранічіть жири, вуглеводи не повинні перевищувати норми.

3.Включать розвантажувальні дні (яблучні, молочні, овочеві, ягідні). У розвантажувальні дні необхідно зменшити фізичні навантаження, можливо навіть полежати в ліжку.

4.Огранічіть введення кухонної солі до 5г на день і рідини – до 1л в день.

5.Увелічіть введення вітамінів, особливо вітаміну В1 – 3,5 мг і вітаміну С – 100мг.

6.Ісключіть речовини, збуджуючі нервову і серцево-судинну системи (алкогольні напої, міцну каву, чай, какао, гострі закуски, соління).

7.Ісключіть з дієти при захворюваннях серця продукти, багаті на холестерин (печінка, нирки, мізки, легені, м’ясні, рибні бульйони, свинячий, яловичий, баранячий жири).

8.Ісключіть з дієти продукти, що викликають метеоризм – бобові культури, виноград і виноградний сік, газовані напої.

7.Включать в дієту при захворюваннях серця продукти, що сприяють спорожнення кишечника (овочі, фрукти, молочнокислі продукти, соки)

8.Піщу необхідно приймати 5 разів на день, не переїдати. Останній прийом їжі за 3-4 години до сну, а перед обідом рекомендується невеликий відпочинок.

Всі ці вимоги відповідають дієті № 10, яку призначають при захворюваннях серця в стадії компенсації.

Дієта при захворюваннях серця, що супроводжуються набряками, тобто станом декомпенсації або серцевою недостатністю, залежить від ступеня серцевої недостатності. Призначають дієту № 10с, 10а, дієту Кареля, Калієву дієту.

У дієту при захворюваннях серця з серцевою недостатністю вводять продукти, що містять багато ліпотропних речовин, що попереджають ожиріння печінки (сир, гречану, вівсяну крупи, нежирні сорти м’яса і риби), солей калію, магнію. Їжу в дієті при захворюваннях серця з серцевою недостатністю готують щадну, режим харчування 6 разів на добу (дієта № 10а).

Як основну дієту при захворюваннях серця з серцевою недостатністю I-II а ступеня призначають дієту № 10с і у вигляді розвантажувальних днів 1 раз на 7-10 днів призначають дієту № 10а. Якщо хворий має надлишкову вагу, то призначають яблучні, картопляні, молочні, сирно-молочні розвантажувальні дні.

Дієтою при захворюваннях серця з серцевою недостатністю IIб ступеня є дієта № 10а при дотриманні хворим постільного режиму з розвантажувальними днями – яблучними, рисово-компотний, із сухофруктів або призначають дієту Кареля, або Калієву дієту. Після поліпшення стану хворого переводять на дієту № 10 або спочатку застосовують дієту № 10 на 1-2 дні у вигляді розвантажувальних днів і лише при стійкому поліпшенні переводять на дієту № 10.

Дієту при при захворюваннях серця з серцевою недостатністю III ступеня починають з розвантажувальних днів або з дієти Кареля, або з калієвого дієти, після поліпшення стану хворому призначають дієту № 10а при дотриманні розвантажувальних днів 1 раз на 7-10 днів, потім дозволяють дієту № 10 у вигляді розвантажувальних днів. При стійкому поліпшенні стану хворого переводять на дієту № 10, на тлі якої при необхідності включають на кілька днів дієту Кареля. Дієта Кареля – це молочна дієта з обмеженням рідини і винятком солі. Вона має 4 послідовних раціону. I раціон призначається на 1-2 дні, II раціон – на 3-4 дні, III раціон – на 2-4 дні, IV-на 3-6 днів. Дієта Карелл докладно описана в розділі Лікувальні дієти.

При непереносимості молока рекомендується призначати Калієву дієту, яка нормалізує судинний тонус, водно-сольовий обмін, підсилює сечовиділення. Калієва дієта докладно описана в розділі Лікувальні дієти.

Дієту при захворюваннях серця з серцевою недостатністю необхідно розширювати обережно, перевіряючи, чи не з’являються набряки і задишка.

Нижче представлені рецепти дієтичних страв для дієти при захворюваннях серця.

Дієта при захворюваннях серця, рецепти:

  • приготування риби при захворювані серця
  • таблєтки від серця

Comments are closed!

_0.31MB/0.01415 sec