Дієта при захворюванні жовчного міхура

Дієта при захворюванні жовчного міхура Дієта при захворюванні жовчного міхура

автор: Оксана Ткаленко

дата: 13.02.2014

Ритм сучасного життя, зазвичай, не залишає можливостей для контролю за повноцінним харчуванням, тому на сьогоднішній день, хвороби пов’язані з травною системою одні з найпоширеніших

.

Жовчний міхур є своєрідним резервуаром для жовчі, яка просто необхідна для нормального перетравлення їжі. Він повністю складається з м’язової тканини, здатної скорочуватися, що дозволяє йому просувати, вироблену печінкою, жовч в кишечник. При збоях в його роботі виникає дискінезія, наслідками якої можуть стати захворювання жовчного міхура. Їх існує кілька видів, найбільш поширеним є холецистит, який протікає в хронічній, а також у гострій формі. Для успішного позбавлення від хвороб пов’язаних з жовчним міхуром, поряд з іншими процедурами, призначається обов’язкове дотримання дієти .

Оскільки всі процеси травлення тісно пов’язані з печінкою, дієта при захворюванні жовчного міхура зобов’язана зменшити навантаження на обидва ці органи. При цьому живлення зорієнтоване на відновлення функцій не тільки жовчного міхура, але ще печінки і жовчовивідних шляхів.

Основні правила харчування:

    При хронічному перебігу захворювання рекомендується дробове харчування . перешкоджає застою жовчі і сприяє її своєчасному відтоку. Їжу слід вживати невеликими порціями (близько 300 грам) не менше, аніж п’ять разів на день. Потрібно виключити з раціону продукти, багаті вуглеводами . так як вони розслаблюють кишечник, що призводить до застою жовчі. У меню, обов’язково, повинні бути продукти, багаті білками . оскільки вони сприяють відтоку жовчі, але їх потрібно вживати з обережністю. У раціон допускається введення яєць . так як вони покращують жовчовиділення, однак якщо після їх споживання з’являється гіркота в роті або болю, від них варто відмовитися. Харчування при хвороби жовчного міхура обов’язково має включати в себе жири . в якості них повинні виступати вершкове масло і будь-які рослинні масла. Всі тварини жири необхідно виключити, також рекомендується відмовитися і від жирного м’яса. Всі продукти необхідно споживати у вареному або запеченому вигляді . при цьому їжа повинна бути не дуже холодною і не дуже гарячою.

Особливості харчування при гострому холециститі

При виникненні гострого холециститу або при загостренні хронічних форм хвороб, пов’язаних з жовчним міхуром, краще протягом перших двох діб повністю відмовитися від вживання їжі . У цей період дозволяється тільки тепле пиття у вигляді чаїв, відварів шипшини і розлучених соків. На третій день можна починати прийом їжі, за один раз бажано з’їдати коло 150 грам. У раціон дозволяється включати легкі овочеві супи та каші, зварені на воді і з невеликим додаванням нежирного сиру або молока. Їду необхідно добре проварювати і ретельно перетирати.

Дієта для людей, з видаленим жовчним міхуром

    Жирні види м’яса і риби, а також бульйони з них. Тварини і рослинні жири. Гриби, часник, цибулю, редьку, редиску, щавель, шпинат, мариновані і солоні овочі. Всі смажені і копчені продукти. Солодощі та солодкі газовані напої. Свіжий хліб, здобне і листкове тісто. Всі бобові. Холодні страви та продукти, наприклад, заливне або морожене. Жирні і занадто кислі молочні продукти. Гостра їжа.
  • вживання їжі при захворюванні жовчного
  • дієта при запалені жовча
  • яка дієта добра для жовча

Comments are closed!