Дієта при захворюванні нирок

Дієта при захворюванні нирок Дієта при захворюванні нирок: менше води, менше солі, менше білка

Дієта при захворюванні нирок диктує суворі правила відносно споживання рідини: щоб максимально розвантажити нирки, необхідно істотно скоротити обсяг добового пиття.

Дієта при захворюванні нирок: основні принципи При будь-якому хронічному недузі слід внести у свій раціон істотні зміни, щоб допомогти організму впоратися з хворобою. Так що дієта при захворюванні нирок необхідна. Її основні принципи:

    обмежити споживання рідини;

використовувати продукти з низьким вмістом білка; обмежити споживання солі, калію, фосфору та інших електролітів.

При цьому необхідно стежити за тим, щоб організм отримував достатню кількість калорій. Неправильно, якщо в результаті дієти при захворюванні нирок людина почне втрачати вагу. Щоденне споживання калорій повинно бути достатньо високим, щоб зберегти нормальне функціонування організму і запобігти розпаду тканин. Необхідно дізнатися у свого лікаря й дієтолога, яким повинен бути оптимальний вагу, і зважуватися щоранку.

Якщо у вас надмірна вага або ви страждаєте діабетом, вам може знадобитися обмеження кількості вуглеводів в продуктах, які ви споживаєте. З іншого боку, вуглеводи є хорошим джерелом енергії для вашого організму. Якщо ваш лікар рекомендує вам дієту при захворюванні нирок з низьким вмістом білків, ви можете отримувати калорії з наступних продуктів:

    фрукти, хліб, крупи та овочі – вони забезпечують організм енергією, а також клітковиною, мінералами і вітамінами;

карамель, цукор, мед і ягідні желе. При необхідності, ви можете навіть їсти калорійні десерти, наприклад, торти або тістечка, але тільки за умови, що обмежуєте себе в десертах з вмістом молочних продуктів, шоколаду, горіхів або бананів.

Корисні продукти в дієті при захворюванні нирок

Жири також можуть бути хорошим джерелом калорій. Дієта при захворюванні нирок повинна включати в себе продукти з мононенасичені і поліненасиченими жирами, оливкова, рапсова або соняшникову олію, щоб допомогти захистити артерії. Поговоріть зі своїм лікарем або дієтологом на предмет жирів або холестерину, які можуть збільшити ризик серцевих захворювань.

На ранніх стадіях хронічного захворювання нирок вам не потрібно обмежувати кількість споживаної рідини. Якщо ж стан нирок погіршується, або якщо ви вже знаходитеся на діалізі, вам потрібно контролювати, скільки рідини ви п’єте. У перервах між діалізом рідина може накопичуватися в організмі. Занадто велика кількість рідини в організмі може привести до утруднення дихання – екстреній ситуації, яка вимагає негайного медичного втручання.

Щоб не відчувати спрагу, уникайте солоної їжі. Крім того, скорочення солі в дієті при захворюванні нирок допомагає також контролювати високий кров’яний тиск. Використовуйте менше солі в приготуванні їжі. Більшість інших приправ безпечні, їх можна використовувати замість солі для додання їжі додаткового смаку. Не використовуйте замінники солі, оскільки вони містять калій. Дієта при захворюванні нирок також обмежує його споживання.

  • чи можна втратити вагу через нирки

Comments are closed!