Дієта при запорах

Дієта при запорах. Дієта при запорах.

Запором називають затримку стільця від трьох і більше днів. У більшості випадків виникнення запорів обумовлено неправильним способом життя, і зокрема, неправильним харчуванням. У даному випадку запори називаються

аліментарними. Таким чином, до проблем зі стільцем можуть привести недолік фруктів і овочів, опробування новомодних дієт, некомфортний туалет на роботі або ж довгі простої в пробках по дорозі додому чи на роботу.

Позбавлення від запорів можливо при дотриманні спеціальної дієти, що підсилює рухову функцію кишечника. Стимуляція кишечника продуктами, які служать механічними і хімічними подразниками, допоможе впоратися з неприємною ситуацією. Насамперед, необхідно вживати продукти, що містять багато клітковини. Варто їсти хліб з висівками, з борошна грубого помолу, зерновий хліб. Оскільки при запорах потрібен вітамін В1, варто їсти гречану і ячну кашу. Свіжа і, тим більше, квашена капуста, ріпа, морква, помідори, зелень, огірки, всілякі салати зі свіжих овочів, заправлені оливковою або соняшниковою олією – кращі друзі страждальців з запорами.

Стимулювати кишечник потрібно м’яко – з цим впораються сухофрукти, наприклад, інжир, чорнослив, курага, сушені яблука. Вживати їх потрібно не в сухому вигляді, а в набряклий. Для цього заливають сухофрукти водою з вечора, а вранці можна з’їсти 5-6 ягідок. Компоти з сухофруктів також дуже корисні при запорах. Морська капуста відмінно справляється з запорами, адже вона в кишечнику розбухає, проштовхуючи калові маси. Сушена морська капуста також хороша, але її потрібно замочувати перед їжею. Стимулює роботу кишечника відвар вівса.

Що стосується кисломолочних продуктів – вживати потрібно тільки свіжі. Пам’ятайте, що кефір, кисле молоко і т. п. кріплять, якщо їм кілька днів. До речі, додавати цукор в кісломолочку не можна – він викликає бродіння в кишечнику. Пити кисломолочні продукти потрібно перед сном. А з ранку краще випити склянку мінералки або води, в якій замочували чорнослив, родзинки, скибочку лимона. Підсолодити воду можна медом.

Температура їжі також має чимале значення. Гарячі страви погіршують перільстатіку кишечника, тому вживати краще холодні страви.

  • Сухофрукти при запорі
  • як худати при запорах

Comments are closed!

_0.31MB/0.00469 sec