Дієта при загостренні гастриту | Народні засоби лікування

Дієта при загостренні гастриту | Народні засоби лікування Дієта при загостренні гастриту

Повноцінне і щадне харчування – ось чим відрізняється дієта при загостренні гастриту. Їжа повинна надходити в організм регулярно. Лікарі рекомендують їсти невеликими порціями і частіше, ніж зазвичай. У такому випадку шлунку

не доведеться докладати зайвих зусиль для перетравлювання їжі.

Дотримуючись дієти, в першу добу слід обмежитися тільки питвом. Підійде звичайна мінеральна вода або чай кімнатної температури. На другу добу включається в раціон харчування картопляне пюре, киселі, в’язкі каші (краще всього вівсянка, зварена на воді), а також варені яйця. Всі продукти вводяться поступово.

Раціон при загостренні гастриту має враховувати кислотність шлунка. Як відомо, вона буває підвищеною і зниженою.

Дієта при загостренні гастриту з низькою кислотністю

У раціон у такому разі можна включити слабкий чай з молоком, лимонну воду без цукру, розведені вершки, сухарики, сир, яєчні омлети, фруктові та овочеві супи, каші, варену рибу і м’ясо, котлети на пару, макарони, овочеві пюре (за винятком щавлю і шпинату), зелень, фрукти, солодкі соки, вершкове масло (в малій кількості), негострі сири.

Дотримуватися дієти рекомендується протягом місяця і протягом усього цього періоду слід прислухатися до свого самопочуття. Головним завданням дієти є зниження запалення. Як тільки гострота скоротиться, можна приступати до поступового стимулювання утворення соляної кислоти. Цьому посприяють м’ясні бульйони, а також оселедець і мариновані огірки. За деякий час до їжі потрібно випивати склянку слабкого лимонного соку. Дієта при загостренні гастриту з низькою кислотністю забороняє такі продукти як родзинки, капуста, свіжий хліб, здоба, чорнослив, жирне м’ясо, незбиране молоко.

Харчування при нормальній і високій кислотності

Перші два тижні слід вживати таку ж їжу, як у вищеописаному варіанті дієти. Тут допускається достатнє вживання молока і молочних продуктів для нормалізації кислотності. Після закінчення двох тижнів у раціон можна додавати продукти, що стимулюють слабке виділення шлункового соку.

Для відновлення клітин шлунка дієта при загостренні гастриту повинна включати велику кількість продуктів з високим вмістом білка. Зокрема, це яйця, склад білка яких схожий зі складом білка людського організму, завдяки чому немає проблем із засвоєнням. Замість чорного хліба краще вживати сухарі. Вся їжа повинна готуватися на рослинному маслі.

Читайте також статті:

Дуже поширені зараз запальні захворювання шлунка, найчастіше викликані неправильним харчуванням. Проявів у цих захворювань багато, але їх об’єднали під загальною назвою гастрит. Незважаючи.

Індивідуальну схему лікування гастриту підбирає лікар-гастроентеролог залежно від виду захворювання і викликали його причин. Види гастриту Гастрит – гострий або хронічний запальний процес.

Хронічний гастрит з підвищеною кислотністю – це хронічний запальний процес у слизовій оболонці шлунка, що супроводжується підвищеною функцією секреції шлунка. Етіологія Головними причи.

  • гастрит з низькою кислотністю
  • користь сухарів
  • чим відрізняється сухарі від хліба користь і шкода

Comments are closed!