Дієта при хворобі печінки: основні правила лікувального харчування при різних захворюваннях печінки

Дієта при хворобі печінки: основні правила лікувального харчування при різних захворюваннях печінки. Дієта при хворобі печінки: поради і заборони

Дієта при хворобі печінки вітає щоденне вживання справжніх, якісних масел: вершкового, оливкової, соєвої. Однак в помірних кількостях, інакше надто «масляна» профілактика

захворювань печінки може спровокувати ряд інших хвороб.

Дієта при хворобі печінки: що можна і потрібно їсти?

Лікар може призначити дієту при хворобі печінки (як правило це так звана дієта 5) залежно від ступеня її ураження. У загальному випадку система харчування хворого буде походити на харчування здорової людини з невеликими обмеженнями. Обмеження харчування при захворюванні печінки стосуються в першу чергу кількості вживаних жирів. Крім цього, дієта при хворобі печінки повинна містити білки і вуглеводи, причому такі, які будуть засвоєні організмом без проблем. Білок потрібен для відновлення тканини печінки, а вуглеводи стануть основним джерелом енергії, адже дієта навмисно обмежує кількість жирів, що надходять в організм.

З продуктів, що становлять дієту при хворобі печінки рекомендуються в першу чергу вершкове масло і вершки. Також в раціоні можуть бути оливкова, соєва та кукурудзяна олії. Особливе місце в раціоні будуть займати м’ясо і риба, як продукти багаті білками. Подавати їх потрібно у відварному вигляді, причому м’ясний або рибний екстракти потрібно виключити з раціону. При легких формах захворювання печінки можна вживати курятину, телятину або рибу, запечену в духовці у фользі. Щоб м’ясні страви не були такими вже одноманітними, можна відварити їх з овочами, а ці овочі подати як гарнір. Варену рибу можна збризкувати лимонним соком або соком лайма, щоб домогтися пікантності смаку.

Дієта при хворобі печінки: від чого краще відмовитися?

Їжа, яку необхідно виключити з раціону харчування при захворюванні печінки, в основному включає в себе жиросодержащие продукти. По-перше, це жирна свинина і баранина, а також м’ясо птиці, наприклад, гусака або качки. Жир, що міститься в таких продуктах, дуже важко перетравлюється. Потрібно також виключити з раціону наваристі бульйони і супи. По-друге, це будь-які види копченостей і консерви. По-третє, це солодощі, типу шоколаду або какао. І, головне, дієта при хворобі печінки категорично виключає будь-які види алкоголю. Навіть мала доза – одна чарка – може спровокувати ускладнення чи загострення хвороби.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00755 sec