Дієта при хронічному гастриті – кілька базових законів | Гастрит: профілактика і лікування

Дієта при хронічному гастриті – кілька базових законів | Гастрит: профілактика і лікування Правильне харчування при хронічному гастриті

Однією з ключових причин запалення слизової оболонки шлунка, без всякого сумніву, є незбалансоване харчування – поспішна їжа, нерівномірний

розподіл частки жирів, білків і вуглеводів, зневага режимом.

Відповідно, для того, щоб не дозволити хронічного гастриту розвинутися і «обрости» ускладненнями. потрібно дотримуватися розумну дієту. У кожному випадку вона буде індивідуальна. Нижче ми наводимо деякі найбільш загальні принципи складання лікувального меню.

Правила, які треба знати назубок

Суть першого принципу така: перш, ніж щось з’їсти, подумайте, наскільки легко буде засвоюватися дане блюдо.

Слід якомога рідше включати в раціон такі продукти, які, хоча і володіють значною корисністю, перетравлюються довго. Маються на увазі гриби, яйця, банани, специфічні частування начебто рапанів і мідій.

речі, раз вже зайшла мова про подібні географічно орієнтованих ласощах, підкреслимо – людині взагалі небажано захоплюватися національними кухнями – хіба що кухнею тієї нації, до якої належить він сам.

У даному твердженні – ні боже упаси – немає прагнення розпалювати кулінарну ворожнечу, просто необхідно враховувати, в якому кліматі ми народилися і прожили все життя.

Принцип другий . їжте часто і потроху.

Чим більше роботи ви разом задаєте своєму ШКТ, тим йому важче. А коли йому важко, він починає вередувати.

Ще кілька важливих порад

Скажіть «ні» – холодному, «ні» – Занадто гарячого, » так » – Теплому. Температурние впливу неприємні навіть для відносно грубих шкірних покривів, а вже для слизової – і поготів.

Віддавайте перевагу не смаженого, а вареному і нежирному. Можливо, гурманів засмутить подібний розклад, але ж здоров’я важливіше хвилинного задоволення.

    Вживайте трохи зачерствілий або підсушений хліб замість свежевипеченного. Другіе борошняні вироби – зокрема, макарони – їжте не кожен день; Не лінуйтеся готувати сніданок. Зварити кашу-вівсянку можна за десять хвилин, і це зовсім неважко; Обід починайте з повноцінного гарячого бульйону – наважно, овочевого, м’ясного і рибного. Бульйон стимулює виділення шлункового соку, а тому полегшує засвоєння обіду, на який так чи інакше доводиться основна кількість спожитої за день їжі; Дієта передбачає виборчий підхід не тільки до їжі, але і до пітью. Пейте менше міцної кави, менше спиртовмісних напоїв, газованої води і коктейлів, більше киселю, мінеральної води (строго тієї, яку пропише лікар); Ніякого фаст-фуду. Намагайтеся харчуватися в домашніх умовах якісної повноцінної їжею.

Як готувати?

Чи не пересолюйте те, що готуєте. Нешкідливою приправою може бути лавровий лист (в бульйонах).

Замінюйте копчену ковбасу твердим сиром, солону оселедець – відвареної, мариновані огірочки і помідори – свіжими (і – додамо – сумлінно, з милом, промитими, якщо ви не хочете, щоб хронічний гастрит придбав вірного супутника й помічника – паразитарне захворювання).

Зверніть увагу: перш, ніж визначити, які фрукти вам корисні, а які можуть піти на шкоду, проконсультуйтеся з лікарем.

З лимонами, апельсинами, ківі для початку будьте обережніше. Якщо після них у вас бувають болі, вам небезпечно вживати кисле.

Яблука використовуються як засіб лікувального харчування, але – не при будь-якому діагнозі.

Обережні будьте і з кисломолочними продуктами – кефіром, сметаною, кислим молоком. Вони здатні викликати печію, якщо у вас є схильність до такої.

Пам’ятаємо про кислотності

Основна відмінність між можливими дієтами при хронічному гастриті визначається особливостями шлункової секреції .

Як ми знаємо, хронічні гастрити можуть бути обумовлені як підвищеним, так і зниженим виділенням кислоти, що розщеплює їжу. Про різні види дієт читайте в інших статтях сайту. Щоб знайти потрібний матеріал, користуйтеся картою.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00563 sec