Дієта при холециститі – edimka. ru

Дієта при холециститі – edimka. ru Дієта при холециститі

Холецистит – це захворювання жовчного міхура, що виникло через потрапляння в нього бактерій, мікробів (стафілококи, кишкова паличка) і паразитів (аскариди). Потрапляти вони можуть в жовчний міхур,

як через кишечник, так і через лімфу та кров. Розрізняють хронічний холецистит і гострий, з каменеутворення або без. Для вилікування даного захворювання необхідно провести курс антибактеріальної терапії, доповнивши її лікувальної дієтою – “ дієта при холециститі “. Основними причинами загострення хвороби вважаються жирні та гострі страви, газовані напої, алкоголь.

Дієта при гострому холециститі сильно відрізняється від харчування при холециститі хронічному. При гострому перебігу захворювання раціон повинен бути таким, щоб максимально знизити навантаження на травний тракт, тому в перші день-два дозволяється тільки пити відвари: з шипшини. фруктів і ягід. Потім ще 1-2 дні потрібно їсти тільки протерті супи і каші, схожі консистенцією на слиз. Після цього рекомендується дієта при гострому холециститі 5в. Через 8-10 днів після початку лікувального харчування лікар, як правило, переводить пацієнта на дієту 5а, а потім на лікувальний стіл 5.

Дієта при хронічному холециститі спрямована на щадіння печінки. при цьому сприяє жовчовиділення, а раціон залишається повноцінним. Найкраще хворим з таким діагнозом підходить дієта 5, що сприяє відтоку жовчі. Цукор. цукерки та інші солодощі в неїзамінюються овочами та фруктами.

У періоди загострення захворювання рекомендується сісти на розвантажувальну дієту: наприклад, на кавунову або кефірну.

Для кращого відтоку жовчі слід харчуватися дробно, прийоми їжі повинні бути маленькими порціями 6-8 разів на день. Це допоможе уникнути нападів болю, що викликаються сильним навантаженням на воротар. Пиття повинне бути рясним: 2-2,5 літра в день чаю, компоту, відвару шипшини.

Неправильне харчування може призвести до того, що гострий холецистит перетече в хронічний. Дієта при холециститі забезпечує тривалу ремісію, з її допомогою можна забезпечити спокій хворому органу, або, навпаки, змусити його функціонувати.

Навіть здоровим людям потрібно дотримуватися профілактику, яка запобіжить появі даного захворювання. У цьому допоможуть правильне харчування, здоровий сон та фізичні навантаження, що запобігають процес ожиріння.

Перш ніж сісти на дієту “ Дієта при холециститі “, порадьтеся з лікарем!

Comments are closed!

_0.31MB/0.00685 sec