Дієта при високому холестерин: яке харчування знизить холестерин: Медичний блог лікаря швидкої допомоги

Дієта при високому холестерин: яке харчування знизить холестерин: Медичний блог лікаря швидкої допомоги Коментарі Дієта при високому холестерин: яке харчування знизить холестерин

Опубліковано 5 жовтня 2012

Дієта, що дозволяє знизити рівень холестерину,

– перший обов’язковий крок в лікуванні атеросклерозу. При цьому споживання жирів необхідно скоротити приблизно на одну третину . За даними американських вчених, дотримання однієї лише дієти здатне знизити рівень «поганого» холестерину всього на 5-10 відсотків . в той час як для зупинки прогресу хвороби це зниження повинно досягати не менше 25 відсотків . Тому у провідних клініках Європи та США при лікуванні ішемічної хвороби серця дієту призначають одночасно з препаратами з класу статинів. Завідуюча інфарктним відділенням № 2 10-ї міської клінічної лікарні м. Мінська, лікар-кардіолог вищої категорії Наталія Полевкова розповідає, що потрібно враховувати в харчуванні, якщо мова йде про зниження рівня холестерину в крові.

Насичені жири (в основному тваринного походження) підвищують холестерин в крові, в той час як ненасичені (рослинного походження) сприяють його зниження. Мононенасичені жири (рибні продукти) також сприяють нормалізації рівня холестерину і тригліцеридів. У приготуванні їжі слід віддавати перевагу маслу.

Молоко . Слід вибирати молоко з жирністю не більше 1,5 відсотка.

Сливки і сметана . Від їх вживання рекомендується відмовитися взагалі або звести до мінімуму, віддаючи перевагу як можна більш низького відсотку жирності .

Сир . Зрозуміло, що чим нижче жирність (35 відсотків і менше), тим краще.

Йогурт . Для дієтичного харчування потрібно вибирати молочні або знежирені йогурти з жирністю не більше 2 відсотків.

Вершкове масло та маргарин . Істотно обмежуються або видаляються взагалі.

Оливкова олія . Сприяє зниженню холестерину. Рекомендується помірне вживання також соняшникової, арахісового, соєвого, кукурудзяного масел.

М’ясо . Найкраще вживати пісні шматки яловичини, телятини і баранини. Безпосередньо перед приготуванням потрібно завжди зрізати жир. Треба мати на увазі, що повна відмова від прийому червоного м’яса, багатого білком і залізом, може призвести до анемії, особливо у молодих жінок. Необхідно уникати м’ясних напівфабрикатів – ковбас, сосисок, салямі, бекону. Субпродукти (печінка, нирки, мізки) дуже багаті холестерином і не рекомендуються для здорового харчування.

Птах . М’ясо індичок містить всього 3-5 відсотків жиру.

Риба . Регулярне вживання риби з омега-3-жирними кислотами здатне знизити ризик інфаркту на третину. Необхідна кількість омега-3-жирних кислот – 500-1000 мг на день.

Яйця . У яєчних жовтках багато холестерину. Тому не рекомендується вживати більше 3-4 яєць на тиждень. Яєчні білки можна вживати без обмежень.

Фрукти та овочі . У таких країнах, як Франція, Іспанія, Італія, Португалія, де жителі дотримуються так званої середземноморської дієти і де смертність від ішемії, гіпертонії і раку найменша в Європі, щоденне вживання овочів і фруктів складає не менше 400 г. Існує правило « 5 порцій овочів і фруктів на день ». Одна порція – це

    одне яблуко, апельсин, груша або банан; 2-3 ст. л. свіжоприготованого салату або консервованих плодів; 1 ст. л. сухофруктів, 2 ст. л. страви з свіжозаморожених овочів або фруктів.

Хліб і макарони . При дієті, знижує холестерин, надходження в організм калорій за рахунок тваринних жирів практично не відбувається. При цьому хліб і макарони, багаті вуглеводами, служать прекрасним альтернативним джерелом енергії. Хліб грубого помолу містить нерозчинні рослинні волокна, які пов’язують холестерин в кишечнику і виводять з організму.

Бобові (соя, квасоля, горох) . Містять багато рослинного білка. Обов’язково рекомендуються в харчуванні з малою кількістю м’яса.

Алкоголь . Наукові дані свідчать, що помірне вживання алкоголю певною мірою захищає від атеросклерозу. Регулярні невеликі дози алкоголю можуть сприяти поліпшенню плинності крові, попереджають розвиток тромбозів в судинній системі і підвищують рівень «хорошого» холестерину.

Вчені намагаються визначити «корисні норми» вживання алкоголю . Наприклад, у Великобританії тижневою нормою вважається 21 умовна одиниця алкоголю для чоловіків і 14 – для жінок (1 умовна одиниця відповідає 8 г чистого алкоголю). Інакше кажучи, чоловіки можуть щодня випивати без шкоди не більше 60 г міцних спиртних напоїв, або 200 г сухого вина, або 220 г пива. Для жінок щоденна допустима доза складає 2/3 чоловічої. На жаль, споживачі алкоголю рідко зупиняються на цьому мінімальному рівні і дуже часто «лікуються» їм у кількості, шкідливому для організму. З цієї причини алкоголь навряд чи може бути рекомендований як засобу профілактики атеросклерозу.

Страждаючий артеріальною гіпертонією або цукровим діабетом повинен обговорювати питання вживання алкоголю з лікуючим лікарем.

Кава . Доведено, що зварений, а не розчинна кава підвищує холестерин в крові, оскільки під час приготування відбувається виділення жирів з кавового зерна. Є відомості і про те, що повна відмова від кави призводить до зниження холестерину крові на 17 відсотків.

Чай . У 1995 році опубліковані наукові відомості, що чаювання робить сприятливий ефект на серцево-судинну систему, зокрема, на перебіг та профілактику ішемії. Цей ефект може бути обумовлений високим вмістом флавоноїдів .

Горіхи . Містять велику кількість калорій, рослинного білка, ненасичених жирних кислот. Останні дослідження свідчать про те, що регулярне вживання деяких видів горіхів, наприклад, грецьких, призводить до помірного зниження холестерину .

Скільки риби потрібно з’їсти за тиждень . щоб забезпечити достатню кількість омега-3 жирних кислот:

    сардин (або шпротів, або макрелі) – 2-3 порції по 200-400 г; лосося (або оселедця) – 3-4 порції по 200-400 г; тунця (або тріски, або пікші, або камбали) – скільки завгодно + щодня капсули риб’ячого жиру, що містять 500-1000 мг омега-3-жирних кислот.

Світлана Борисенко . 14 серпня 2012.

Джерело: газета «Звязда», у перекладі: http://zvyazda. minsk. by/ru/archive/article. php? id=101387&idate=2012-08-14

Читайте також:

Коментарів 2 до замітці «Дієта при високому холестерин: яке харчування знизить холестерин»

27 березня 2014 в 20:46

Вчені в Оксфорді встановили, що вживання після 50 років хоча б 1 яблука в день порівнянно з ефектом статинів, які призначаються для зниження рівня холестерину, однак має менше побічних ефектів і коштує дешевше. Від прийому статинів відмовлятися поки не рекомендують, просто їжте яблука кожен день.

24 грудня 2013, medportal. ru/mednovosti/news/2013/12/24/277apple /

Ефект яблук обумовлений наявністю в них пектину, який адсорбує (поглинає) холестерин в кишечнику.

Яблучний сік завдяки антиоксидантам на 20% уповільнює окислення «шкідливого» холестерину (ліпопротеїдів низької щільності) і гальмує утворення атеросклеротичних бляшок вже через 6 тижнів щоденного прийому по 350 г соку. Вживання 2 яблук в день також дає ефект, хоча і менш виражений.

22 лютого 2001, medportal. ru/mednovosti/news/2001/02/22/apples /

Напишіть свій коментар:

Comments are closed!

_0.32MB/0.00773 sec