Дієта при відкладенні солей у суглобах. Дієта при подагрі і остеохондрозі

Дієта при відкладенні солей у суглобах. Дієта при подагрі і остеохондрозі Дієта при відкладенні солей у суглобах, остеохондрозі і подагрі Зміст статті:

Дієта при відкладенні солей у суглобах – найважливіша частина лікування

Правильне харчування і грамотно

складена дієта при відкладенні солей у суглобах відіграє велику роль в комплексному лікуванні захворювання і допомагає позбавитися від болів, зняти загострення і поліпшити їх рухливість, оскільки відкладення солей вважається однією з головних причин болю і хрускоту в суглобах. погіршують якість життя і нерідко призводять до втрати працездатності та інвалідності.

відкладення солей у побуті називають цілий ряд захворювань (остеохондроз хребта. остеоартроз суглобів, подагра), при яких відкладаються різні за хімічним складом солі, тому в кожному випадку потрібна розробка різних видів лікувального харчування.

Причому, харчова кухонна сіль, всупереч поширеній помилці, не має до цих захворювань ніякого відношення, тому виключати з раціону її не потрібно. Більш того, натрій, з якого вона складається, є вкрай необхідним для людини мікроелементом, завдяки якому в організмі відбуваються багато найважливіші процеси.

Прийнято вважати, що остеохондроз хребта викликають фосфатні білі солі, які відкладаються у всіх його відділах (шийному, грудному та поперековому), від чого з’являються головні болі, болі в плечах і спині, а також порушення мозкового кровообігу. Солі сечової кислоти (урати) скупчуються в суглобах ніг, гомілок і стоп, які сильно розпухають і болять, викликаючи подагру. Оксалати відкладаються не тільки в суглобах і кістках, але і м’язах, утворюючи дуже тверді камені з гладкою поверхнею.

Для того, щоб достовірно визначити, надлишок яких саме солей у вас присутній, потрібно здати лабораторний аналіз сечі. У домашніх умовах також можна приблизно визначити склад солей – для цього зберіть в банку ранкову сечу і залиште на добу. При наявності фосфатних солей на дні банки буде видно білий наліт, урати випадуть в осад у вигляді кристалів кольору тертого цегли, а оксалати будуть мати вигляд темних або чорних кристалів. При очищенні суглобів від солей потрібно обов’язково дотримуватися наступний порядок – спочатку виводити самі м’які фосфатні солі, потім уратні, і лише в останню чергу позбавлятися від найбільш твердих оксалатних солей.

Останнім часом, медики рішуче спростовують постулат про те, що причиною остеохондрозу є відкладення солей і стверджують, що це в принципі неможливо, так як остеохондроз виникає виключно через швидке старіння хребта від малорухливого способу життя, відсутності регулярних фізичних навантажень, зміщення хребців і інших пошкоджуючих факторів. В результаті цього утворюються остеофіти (розростання хребців), які за своєю структурою є частиною кістки і не мають нічого спільного з сіллю.

Відкладення ж солей відбувається лише за однієї захворюванні – подагрі, коли порушується обмін солей сечової кислоти, в результаті чого їх надлишки відкладаються в тканинах суглобів і нирок, утворюючи подагричні вузли. Подагра ділиться на первинну, передану генетично і вторинну, що виникає в слідстві неправильного харчування – зловживання алкоголем і жирної м’ясної їжею. Подагра тісно пов’язана з сечокам’яною хворобою, тому що відкладення солей не відбувається саме по собі, а є результатом захворювання нирок, сечового міхура і органів, що відповідають за обмін речовин в організмі.

Дієти при відкладенні солей і сечокам’яної хвороби можуть сильно відрізнятися в залежності від хімічного складу солей. Так, при наявності уратів, потрібно обмежувати продукти, багаті пуринами (м’ясо, м’ясний бульйон, нирки, печінка); при наявності оксалатів необхідно виключити продукти з вмістом щавлевої кислоти (щавель, інжир, ревінь, какао, шоколад, холодець і заливне) і їсти побільше яблук, слив, груш та винограду, що сприяє її виведенню. При фосфатних солях потрібно обмежити вживання молочних продуктів, малини і полуниці і розширювати в раціоні наявність круп, хліба, яєць, овочів і фруктів.

Дієта при відкладенні солей у суглобах. Дієта при подагрі. ^

Оскільки хворобливі відчуття в суглобах при подагрі виникають через накопичення в них сечової кислоти (уратів), то дієта при подагрі повинна бути спрямована, насамперед, на виключення з меню продуктів з високим вмістом пуринів – речовин, при розщепленні яких ця кислота утворюється. Головний девіз харчування при подагрі – надходження з їжею якомога меншої кількості пуринів, чемпіонами за змістом яких є червоне м’ясо і алкоголь.

Метою дієти при подагрі є зниження рівня вмісту в крові сечової кислоти, підвищення виділення її нирками, зменшення ризику появи уратних каменів в нирках і зниження ризику підвищення концентрації щавлевої кислоти і оксалатів у сечі, щоб не допустити утворення змішаних каменів.

За розрахунками дієтологів, правильне харчування при подагрі повинно бути підібрано так, щоб в організмі за добу утворювалося не більш 500 мл сечової кислоти. Тому слід уникати продуктів з високим вмістом пуринів (більше 200 мл сечової кислоти на 100 г продукту).

Основу харчування при подагрі повинні складати овочі, фрукти, молочні продукти і каші. Ці продукти вкрай бідні пуринами і містять багато клітковини, яка добре очищає кишечник і допомагає скинути зайву вагу – частий супутник подагри. Поза загострення захворювання дозволяються відварні м’ясо і риба (не частіше 3-х разів на тиждень), м’ясо переважно вибирати дієтичних сортів – індичка, курка, кролик. Також можна вживати нежирний сир і сир, яйця, хліб, макаронні вироби, крупи, насіння, горіхи, рослинне і вершкове масло (небагато), майже всі види овочів, фруктів і зелені (зелений лук і петрушка обмежена).

Забороняються нирки, печінка, язик, мізки, м’ясо молодих тварин, копченості, м’ясні та рибні бульйони, бобові, щавель, кольорова капуста, шпинат, інжир, какао, кава, шоколад і міцний чай. При подагрі рекомендується пити багато рідини (не менше 2,5 літрів на добу), так як рясне пиття добре вимиває з організму сечокислі з’єднання. Показано також вживання лужних мінеральних вод, овочевих, фруктових та ягідних соків, чаю з м’яти і липи і відвару шипшини.

Позитивна дія на стан хворого надають розвантажувальні дні 1 раз на тиждень, що складаються з продуктів, бідних пуриновими підставами, наприклад огіркові, яблучні, кавунові, молочні або картопляні. При гострому нападі подагри рекомендується провести 1-2 «голодних» дня, коли дозволяється тільки рясне пиття – лужних мінеральних вод, відвару шипшини, води з лимоном, овочевих і фруктових соків, після чого потрібно перейти на молочно-рослинне харчування, повністю виключивши з харчування м’ясо і рибу.

Таблиця змісту пуринів в продуктах (на 100 г):

Низький вміст (0 -15)

  • відкладення солей в суглобах фосфатних
  • дієта при відкладенні солей
  • дієта при подагрі таблиця
  • диета лри видклденни солей
  • при видкладенни солей
  • таблиця вмісту пуринів в продуктах
  • Таблиця харчових продуктів по вмісту пуринів
  • харчування при відкладенні солей меню
  • що не можна їсти при відкладенні солей

Comments are closed!

_0.32MB/0.00676 sec