Дієта при раку грудей, харчування при раку молочної залози

Дієта при раку грудей, харчування при раку молочної залози. Дієта при раку грудей, харчування при раку молочної залози.

Дієта при раку грудей має важливе значення, оскільки дозволяє поліпшити загальний стан пацієнтки і знизити ризик розвитку вторинного захворювання. Харчування при раку грудей має бути повноцінним і максимально

збалансованим. Для гарного засвоєння вітамінів і цінних мікроелементів рекомендується їжу вживати часто і маленькими порціями.

При появі підозрілих симптомів жінка звертається за консультацією до мамолога і онколога. Після проведеної діагностики встановлюється остаточний діагноз. Дотримуватися правильного раціону необхідно під час підготовки до лікування, проведення його і після завершення такого. Як правило, при застосуванні хіміо-та радіотерапії змінюються харчові звички і вага пацієнток, кількість вживаної їжі. Цінність рекомендацій дієтолога полягає в тому, що з їх допомогою організму легше боротися з хворобою і нейтралізувати побічні ефекти, що розвиваються в ході проведеного лікування.

Як харчуватися при раку грудей?

До кінця лікування потрібно утримуватися від збільшення обсягу споживаної їжі, так як у пацієнток, які приймають променеве опромінення та / або хіміотерапію, спостерігається тенденція до збільшення ваги. За відсутності надмірної ваги можна значно поліпшити якість життя, запобігти виникненню рецидивів і збільшити шанси на виживання. Якщо надмірна вага вже є, потрібно його поступово знижувати.

Які ще є рекомендації?

Харчування при раку молочної залози має відповідати таким правилам:

  переважно вживання фруктів, овочів і хлібних злаків. Найбільш цінними вважаються яскраво забарвлені плоди, оскільки вони перешкоджають процесу окислення: гарбуз, морква, капуста, журавлина, томати та багато інших. Особливе місце займає часник, активно бореться зі злоякісними клітинами. З круп можна виділити коричневий рис, бобові, пророщені зерна пшениці та висівки (сприяють самоочищенню організму від шкідливих елементів і знижують відсоток естрогену); калорійність їжі, що вживається повинна відповідати вазі пацієнтки (більше маса тіла – менше калорій); вживати рослинні жири (оливкова, лляна), мінімізувавши в раціоні тварини; переважні продукти з цільнозернового борошна з додаванням волокон; вживати продукти, багаті кальцієм і вітаміном Д; жінкам з гормон-залежним раком – обмежити вживання сої та продуктів з неї, відмовитися від харчових добавок, до складу яких входять фітоестрогени; скоротити об’єм їжі, що зазнала обробці, в тому числі, з віддаленими харчовими волокнами. Повністю виключити смажене, солоне, гостре, рафінована, копчене, з якими-небудь штучними консервантами. Краще готувати на пару; дієта при раку молочної залози передбачає обмеження вживання цукру (напоїв і продуктів з його змістом). Хоча цукор сам по собі і не є живильною речовиною для злоякісних клітин, його надлишок в продуктах призводить до ожиріння; повна відмова від алкогольних напоїв, оскільки надмірне їх вживання є одним з факторів розвитку злоякісної пухлини в молочній залозі; обмежити вживання м’яса (особливо червоного) і продуктів з нього; поліпшити харчування при раку молочної залози допоможе риба, особливо – лосось. Організм прекрасно засвоює міститься в ній білок, жирні кислоти перешкоджають розвитку пухлини. Також можна вживати креветок, крабів і кальмарів; морська капуста володіє сильним протипухлинною дією; дієта при раку молочної залози передбачає обов’язкове включення в раціон нежирних молочних і кисломолочних продуктів (молочна кислота запобігає розвитку пухлини); вживання великої кількості рідини. Потрібно намагатися пити сиру воду хорошої якості. Зелений чай вбиває злоякісні клітини і сприяє виведенню канцерогенів. Також корисно заварювати чай із спеціальних трав’яних зборів, що мають протираковий ефект.
 • дієта при раку молочної залози
 • харчування при раку молочної залози
 • харчування при раку грудей
 • Дієта рак молочної залози
 • продукти при раку грудей
 • харчування и рак молочноъ залози
 • харчування при діагнозі рак молочної залози
 • Харчування при ракові на молочну залозу
 • харчування при раку кишечника
 • харчування при хворобі рак молочноі залози

Comments are closed!

_0.31MB/0.01910 sec