Дієта при печії, меню при печії

Дієта при печії, меню при печії Дієта при печії

Коли у верхній частині шлунка (на місці його з’єднання з стравоходом) починається роздратування, це називається печією.

Полегшити печію в швидкому порядку допоможе правильно підібрана дієта . Правильно вибравши співвідношення продуктів, що вживаються в їжу, ви переможете печію. У меню страждає печією повинні входити продукти, в надлишку містять пісний білок і майже не містять крохмаль і солодощі.

Продукти, яких слід уникати при печії

Цукор . У великих кількостях він тільки посилить печію. Споживаний нами цукор може викликати роздратування епітелію стравоходу і шлунка, він стимулює виділення шлункової кислоти. В результаті зброджування цукру виходить шлунковий газ, а розмноження шлункових бактерій, якому, згідно з дослідженнями медиків, сприяє надмірне споживання цукру, призводить до появи хронічної виразки шлунка. Повністю або хоча б частково відмовтеся від цукру і продуктів, до складу яких він входить.

Алкоголь . Він відноситься до розряду тих нечисленних продуктів, всмоктування яких відбувається безпосередньо в шлунку (велика частина всмоктується в тонкому кишечнику). Алкоголь, подібно цукру, безпосередньо впливає на вистилання шлунка, роблячи травмуючий вплив, а також викликає підвищене вироблення шлункової кислоти. У результаті впливу алкоголю відбувається ослаблення сфінктера в нижній частині стравоходу, що з більшою ймовірністю призводить до викиду шлункової кислоти в стравохід. Не пийте алкоголь зовсім або пийте в невеликих кількостях.

Чай, кава . Через вміст кофеїну ці напої призводять до ослаблення сфінктера і можуть провокувати закид шлункової кислоти в стравохід. Позбавлятися від звички до кофеїну потрібно повільно, інакше є ризик появи симптомів кофеїнового стриманості (сонливість, відчутна головний біль, роздратування).

Шоколад . У результаті його споживання замикає сила сфінктера знижується. Це відбувається, швидше за все, через кофеїн-подібної речовини, що входить до складу шоколаду. Слід різко знизити або припинити споживання шоколаду в будь-якому вигляді.

Жирна їжа . Частка жирів у вашому денному раціоні повинна становити 30% від всіх калорій, причому ця кількість повинна рівномірно розподілятися на все денне меню.

Молоко . Воно тільки створює видимість заспокійливого впливу на слабкий шлунок. Насправді молоко лише на деякий час нейтралізує шлункову кислоту, після цього зміст її стає навіть вище початкового рівня. Молоко та продукти з нього можуть послужити вам джерелом білка, але в їжу їх можна використовувати тільки в поєднанні з іншими продуктами. Також не варто приймати молоко як панацею від печії.

Апельсиновий сік . Цей напій може привести до порушення координації хвилеподібного м’язового руху стравоходу, що, в свою чергу, викликає спазм, найбільш ймовірний у випадках, коли вистилання стравоходу вже зазнала роздратуванню кислотою. Незважаючи на всі смакові принади апельсинового соку, його краще пити не більше 50 мл за один раз.

Томатні соки, соуси, пасти . Це продукти з томатів здатні як дратувати стінки шлунка і стравоходу, так і порушувати координоване дію м’язів стравоходу, яке спрямовує їжу в шлунок.

Прянощі (особливо порошкові перці і стручковий перець). У них містяться кислоти, безпосередньо призводять до печії. Постарайтеся не вживати прянощі, особливо в моменти загострення захворювання.

Ефірні олії м’яти . Викликають ослаблення сфінктера. Відмовтеся від напоїв, жувальної гумки та інших продуктів з цим ароматизатором.

  • Меню від печіїї

Comments are closed!