Дієта при ожирінні – Здорова Росія

Дієта при ожирінні – Здорова Росія Дієта при ожирінні

Із зайвою вагою необхідно боротися. Він не тільки робить людину непривабливим, але є серйозним фактором ризику для розвитку величезної кількості хвороб. У тому числі і таких погано виліковуються і потенційно смертельних, як інфаркт

з інсультом або навіть ракові пухлини.

Однак навіть при дійсно надмірній вазі до вибору раціону для схуднення треба ставитися дуже відповідально. Поширена думка, що для позбавлення від зайвої ваги достатньо якийсь час майже не їсти або взагалі голодувати – помилка. Адже завдання полягає в тому, щоб не тільки знизити вагу, але і не нашкодити здоров’ю.

Як будується дієта при ожирінні?

Зайва вага або ожиріння?

Ожиріння зазвичай діагностують при індексі маси тіла (ІМТ) від 30 одиниць. Ви можете самостійно з’ясувати свій ІМТ за допомогою нашого калькулятора. А про те, які ще бувають формули для визначення здорового ваги, розповідається в спеціальному матеріалі.

Для лікування ожиріння розроблено багато дієт, але основний принцип традиційної дієтотерапії – різке зниження калорійності раціону, пропорційне перевищенню нормальної маси тіла.

Кожному клієнту дієтолога цей показник розраховується індивідуально. але зазвичай при вираженому зайвій вазі кількість калорій знижується в середньому на 40 відсотків від добової потреби в енергії.

Навантаження – обов’язкове

Одночасно з дієтою худне людини призначається строго контрольована фізичне навантаження. яка поступово, але неухильно підвищує витрата енергії в організмі. Як правило, це традиційна зарядка, вправи якої спочатку виконуються лише кілька разів.

Далі, з розвитком витривалості організму, кількість виконань вправ і тривалість заняття поступово підвищуються.

Раціон залишиться збалансованим

При лікуванні ожиріння важливо, щоб раціон людини залишався збалансованим. Необхідно, щоб в меню були присутні продукти, що містять незамінні амінокислоти, поліненасичені жирні кислоти і вітаміни.

Ці речовини дуже потрібні для нормальної роботи ендокринної системи – вона не повинна залежати від калорійності раціону. Крім того, малобелковие дієти викликають серйозні порушення роботи печінки, серцево-судинної системи та інших органів.

Основні принципи для тих, що худнуть:

1. Зниження калорійності раціону до 1800 ккал і нижче, розраховане фахівцем виходячи з початкової ваги людини.

2. Обмеження в меню швидких вуглеводів – особливо цукру і продуктів з білого борошна (макаронів, випічки, білого хліба) – основних постачальників енергії . легко відкладаються в жир.

3. Обмеження жирів тваринного походження на 50 відсотків. Але це не означає, що дієта стає безжирової. Тваринні жири в раціоні заміщуються рослинними, здатними активувати процес витрачання організмом власних жирових запасів.

4. Створення почуття ситості завдяки збільшенню в раціоні частки низькокалорійної, але займає значний обсяг їжі – сирих овочів, фруктів, продуктів з цільного зерна.

5. Дробове харчування – до шести разів на добу – що допомагає боротися з почуттям голоду. Добовий раціон просто ділиться на шість рівних частин, які з’їдаються через рівні проміжки часу.

6. Відмова від збудливих апетит продуктів – спецій, прянощів, гострих закусок, копченостей і солінь.

7. Обмеження кількості солі до п’яти г на день і нормалізація режиму пиття – до 1,5 літрів на день, переважно чистої питної води.

Лікувальна дієта

При лікуванні ожиріння дієтологи зазвичай користуються дієтою № 8 . калорійність якої вони можуть підвищувати або знижувати за рахунок відмови від тих або інших продуктів у раціоні.

Comments are closed!

_0.31MB/0.01769 sec