Дієта при остеопорозі, меню, правильне харчування при остеопорозі у жінок – SlimDown. Ru

Дієта при остеопорозі, меню, правильне харчування при остеопорозі у жінок – SlimDown. Ru Дієта при остеопорозі

Остеопороз – це вельми неприємне захворювання, що характеризується зменшенням щільності (витончення) кісток. Його виникнення безпосередньо пов’язане з вимиванням

кальцію з організму. Цей процес виникає у зв’язку з незворотними віковими змінами. Найчастіше з проблемою остеопорозу стикаються жінки в період менопаузи. Дієта при остеопорозі покликана відшкодувати недолік кальцію та інших важливих елементів.

Харчування при остеопорозі

Раціон при остеопорозі робить особливий акцент на вживання достатньої кількості фолієвої кислоти (як мінімум 5 мг на добу). Вона необхідна для формування каркаса з колагену, на якому відкладаються мінеральні солі. Цей елемент можна знайти в буряку, сочевиці, листових овочах, бобах, бананах, капусті.

Величезне значення для міцності кісток грають вітаміни групи В. Щоб отримати їх в належній кількості рекомендується вживати такі продукти:

  Яловичина і яловича печінка Сардини, оселедець, скумбрія Яйця Устриці і креветки Молоко Шинка Банани Куряче м’ясо Насіння соняшнику Соя Сочевиця Лісові горіхи Пивні дріжджі Житнє борошно Чорний хліб Гречка, овес Квасоля Печена картопля Горох Цитрусові

Ще один важливий елемент, який грає величезну роль у формуванні кісткової тканини – цинк. Отримати його можна з наступних продуктів:

  Деякі сорти риби (зокрема – оселедець) Морепродукти Насіння гарбуза і соняшника Селера, пастернак Бобові культури

Для утворення нової кісткової тканини вкрай важливо вживати достатню кількість продуктів, що містять магній. Рекомендується їсти:

  Волоські горіхи Будь молочні продукти Вироби з цілісного зерна Листові овочі

Щоб запобігти виведенню з організму корисних для кісткової тканини елементів варто вживати продукти, що містять біфідобактерії і це:

  Біокефір і біойогурт Ацидофілін Наріне

І, звичайно ж, дієта при остеопорозі абсолютно немислима без вживання кальцію. Його багато в таких продуктах, як:

  Кунжут і кунжутне масло Твердий сир Сир Сардини Мигдаль Курага Листя ріпи і шпинат

Дієта при остеопорозі (по Уокеру)

Для поліпшення стану кісток необхідно двічі на рік по кілька тижнів вживати по 500 мл соку з селери, моркви і ріпи (пропорція – 1:1:1).

Заборонені продукти при остеопорозі

Кофеїн сприяє активному висновку кальцію, тому необхідно виключити:

  Кава Солодкі газовані напої, що включають кофеїн Какао та продукти з його участю

Вкрай негативний вплив на кісткову тканину робить алкоголь – при тяжкому перебігу захворювання він абсолютно неприпустимий.

Ще одне обмеження накладається на вживання жирів – вони пов’язують кальцій. Під забороною знаходяться яловичий і баранячий жири, а також маргарини і майонези. В обмежених кількостях можна вживати:

  Топлене вершкове масло – до 50 г в день Нерафіновані рослинні масла – до 3-х ст. л. в день

Білкова їжа хоч і важлива для організму, проте при остеопорозі її кількість варто обмежити до 100-150 г в день (щоб не перевантажувати кишечник і запобігти гнильні бродіння).

Дієта при остеопорозі дає лише загальні рекомендації – складати раціон можна абсолютно самостійно, спираючись на наведені в статті поради. Якщо бажаєте отримати більш детальну інформацію, що стосується правильного харчування при остеопорозі, обов’язково зверніться до лікаря.

 • диета оселедець яйця

Comments are closed!

_0.31MB/0.00841 sec