Дієта при неалкогольний ожирінні печінки | ВітаПортал – Здоров’я та Медицина

Дієта при неалкогольний ожирінні печінки | ВітаПортал – Здоров’я та Медицина Дієта при неалкогольний ожирінні печінки

Жирова хвороба печінки неалкогольного походження – це одна з найпоширеніших форм ожиріння печінки. Причини, з яких виникає ця хвороба, до цих пір не вивчені

повністю, і нові способи її лікування з’являються щороку. Дієта при ожирінні печінки – один з початкових методів боротьби.

Нещодавно проведені американськими вченими дослідження говорять про те, що якісна дієта або зміна в харчуванні при ожирінні печінки не тільки може полегшити перебіг хвороби, але і сприяє якнайшвидшому одужанню.

Основну роль при цьому відіграє індекс глікемії, тобто показник рівня цукру в крові після вживання певних продуктів. Ті продукти, які мають високий глікемічний індекс, як правило, містять багато вуглеводів, а вони негативно впливають на стан печінки. Крім того, завищений рівень вуглеводів призводить до ожиріння печінки, звідси і думка, що при правильній дієті цього можна уникнути.

Перелік продуктів з підвищеним глікемічним індексом:

    білий рис; цукор; білий хліб; практично всі сухі сніданки.

Хід дослідження визначив, що якщо поділити мишей на 2 групи і давати їм корм рівній калорійності, але з різним глікемічним індексом, то у тварин з збільшеним вуглеводним раціоном рівень жиру в печінці буде в 2 рази вище, ніж в іншої групи. < / p> Які продукти можна вживати при ожирінні печінки

Дієта при ожирінні печінки включає в себе продукти з найбільш низьким глікемічним індексом:

    фрукти; овочі; необроблені зернові; бобові.

На сьогоднішній день стандартна дієта, яка рекомендується для пацієнтів при ожирінні печінки, заснована на харчуванні з низьким вмістом жирів. Однак останні дослідження показали, що нізкожіровая дієта не дає особливого ефекту. Зате дієта з нізкоглікеміческім харчуванням дає більш суттєві результати.

Дієта при жировій хвороби печінки. яка дійсно дає результати, включає в себе:

    низький вміст насичених жирів; високий вміст харчових волокон; низькокалорійні продукти.

Важливо знати, що не варто прагнути різко схуднути при печінковому ожирінні. Більш підходящим варіантом буде систематична втрата ваги не більше 11% від маси тіла. Це дасть можливість очистити печінку без ускладнень.

Додаткові фактори

Дуже важливо контролювати рівень цукру в крові. Зазвичай цей контроль здійснюється за допомогою дієти, ліків або інсуліну.

Не варто випускати з уваги і рівень холестерину. Підвищення його рівня також можливо контролювати за допомогою дієт, спеціальних вправ або ліків.

Відмова від алкоголю – це перше і, ймовірно, найважливіше, що потрібно зробити у випадку проблем з печінкою. Крім того, потрібно уважно читати інструкції до ліків, а краще за все перед прийомом будь-чого радитися з лікарем.

Виходячи з усього вищесказаного, дієта при ожирінні печінки і індексі маси тіла вище 25 – це тільки один з варіантів лікування. Потрібно не забувати і про фізичні вправи, оскільки дієта при ожирінні печінки діятиме, тільки якщо зменшити запалення, знизити інсулінорезистентність, скоротити зростання рівня печінкових ферментів. Але насамперед потрібно з’ясувати, які з вправ дозволені при цій хворобі.

Comments are closed!