Дієта при набряках: як позбутися зайвої рідини?

Дієта при набряках: як позбутися зайвої рідини? Дієта при набряках: як позбутися зайвої рідини?

Лікувальна дієта здатна допомогти людині, яка страждає набряками, позбутися від надлишків рідини в організмі.

Набряки завжди сигналізують про те, що в організмі стався збій. Вони проявляються

при хронічній серцевій недостатності, виснаженні, ураженні нирок, важких захворюваннях травної системи і деяких інших хворобах. Тому дієта, здатна допомогти пацієнтові позбутися від надлишків рідини в організмі, є одним із способів лікування недуги.

Залежно від діагнозу існують різновиди протинабрякових дієт. Наприклад, при лікуванні набряків у хворих з виснаженням ефективна дієта, багата білком і вітамінами. При пониженому вмісті калію, провокуючому набряклість, рекомендується харчування з переважанням продуктів, які містять даний мікроелемент. При виражених набряках для посилення виділення рідини з організму здатна допомогти лікувальна дієта з пониженим вмістом натрію.

Рекомендовані продукти противоотечной дієти

При лікуванні набряків важливу роль відіграє здорове харчування пацієнта, що включає в себе в достатній кількості білки тваринного походження: м’ясо, яйця, молоко. сир, сир, сметану і рибу. Доцільно ввести в дієту продукти, багаті калієм: абрикоси, дині, апельсиновий і мандариновий соки, картоплю, петрушку, рис. Особливо рекомендуються соєві продукти і натуральні йогурти.

Дієта повинна бути насичена вуглеводами, що містяться у фруктах, і володіють сечогінною дією, за винятком винограду і бананів. Хорошим сечогінним дією володіють свіжовичавлені соки, трав’яні чаї та інші напої з низьким вмістом кофеїну.

Заборонені продукти під час противоотечной дієти

Для лікування набряків в першу чергу обмежується добове споживання солі – до 1,0-1,5 г на добу, і рідини – до 600-1500 мл.

Важливо виключити солоне, смажене, гостре, всі продукти, що містять велику кількість солі: консервовану рибу і м’ясо, ікру, шинку, грудинку, корейку, ковбаси, сосиски, горіхи, соуси і сири. Заборонені жирні десерти, вершки, майонез, пшеничне борошно, алкоголь і будь-які продукти, що містять штучні добавки. У перші дні лікування набряків хворому обмежують споживання білка і рідини. Для ефективної терапії варто відмовитися від молока, чаю та компоту на користь питної води.

  • дієта при набряках ніг

Comments are closed!

_0.31MB/0.00998 sec