Дієта при метеоризмі, меню, рецепти, харчування при здутті живота і скупченні газів – SlimDown. Ru

Дієта при метеоризмі, меню, рецепти, харчування при здутті живота і скупченні газів – SlimDown. Ru Дієта при метеоризмі і здутті живота

З цією делікатною проблемою кожен з людей може зіткнутися в самий невідповідний момент. Метеоризм не рахується по-справжньому серйозною хворобою, зате забезпечує серйозний

дискомфорт. Найчастіше вирішити проблему дозволяє проста зміна раціону харчування – дієта при метеоризмі зовсім не складна, пропонуємо вам дізнатися її рекомендації.

Що таке метеоризм?

Метеоризм характеризується скупченням газів в ШКТ, яке виникає або внаслідок підвищеного їх утворення, або просто через недостатнє їх виведення з кишечника.

Кількість газів в першу чергу залежить від харчових пристрастей і режиму прийому їжі. Також свій вплив роблять такі чинники, як вік, стан здоров’я та спосіб життя. Лікарі виділяють шість форм метеоризму:

  Перша форма: проблема виникає на тлі порушення травних процесів (при порушенні всмоктування елементів живлення, а також при ферментативної недостатності, дисбактеріозі і пр.); Друга форма: поява метеоризму провокують продукти, багаті крохмалем і клітковиною; Третя форма: метеоризм викликають механічні перешкоди на шляху просування їжі (це може бути пухлина або забитий каловими масами ділянку кишечника); Четверта форма: метеоризм виникає на грунті порушення моторної діяльності ШКТ; П’ята форма: підвищене газоутворення провокується порушенням кровообігу (при застої крові у венах кишечника); Шоста форма: проблема розвивається на тлі деяких психічних відхилень.

Ознаки та симптоми метеоризму

При метеоризмі спостерігається:

  Тяжкість і ниючі болі в животі Газові кольки Гучні і часте відходження газів (або їх затримка) Відрижка або нудота Запори або проноси Неприємний присмак у роті Зниження апетиту

Само собою зрозуміло, далеко не у всіх людей проявляється повний набір симптомів.

Варто пам’ятати, що метеоризм іноді є не самостійною проблемою, а симптомом досить серйозних захворювань, таких як пухлинні процеси в кишечнику, цироз печінки, дисбактеріоз, серцева недостатність та ін Перш ніж позбавлятися від метеоризму, варто досконально обстежитися в медичній установі.

Раціон харчування при метеоризмі

Харчування при метеоризмі має бути збалансованим. Дієта хоч і не вимагає серйозних обмежень, проте, все ж таки примушує відмовитися від деяких продуктів (або суттєво обмежити їх споживання). Отже, підвищене газоутворення викликають:

  Продукти, насичені ненатуральними добавками Несумісні один з одним продукти (солоне і солодке, білки і вуглеводи) Кислі сорти фруктів, з’їдені після трапези Газовані напої Молоко і молочні продукти Бобові культури Капуста і ріпа Випічка з дріжджового тіста Солодощі в великих кількостях

Основою раціону дієти при метеоризмі є:

  Тушковані, відварні, печені або приготовані на пару овочі Пісні сорти м’яса Риба Яйця (зварені круто протипоказані)

Під час дієти рекомендується рясне пиття. Температура подачі страв: 50 ° С. Їсти коштує 4-5 разів на день (без переїдання – порції повинні бути розумними за об’ємом).

Зняти напад метеоризму можна за допомогою народних засобів, таких як сік картоплі або свіжа петрушка (зелень рекомендується просто добре розжувати і проковтнути).

Дієта при метеоризмі не пропонує дотримуватися чітко встановленого меню – складати його можна абсолютно самостійно. Якщо виникають питання і сумніви, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

 • Часті газові відходження
 • шо треба робити шоб схуднути
 • що робити щоб похутати

Comments are closed!

_0.31MB/0.00595 sec