Дієта при метеоризмі і здутті живота – меню, відгуки

Дієта при метеоризмі і здутті живота – меню, відгуки Дієта при метеоризмі і здутті живота

Метеоризм не є якоюсь дійсно дуже серйозною хворобою, але люди, які страждають цим захворюванням, відчувають сильний дискомфорт. Ця делікатна проблема може виникнути у кожного, причому навіть

у найнесподіваніший момент. Дуже часто побороти метеоризм можна простим зміною раціону харчування. Дієта при метеоризмі має нескладні для дотримання рекомендації.

Що таке метеоризм?

Метеоризм являє собою велике скупчення газів у шлунково-кишковому тракті. Гази скупчуються або через їх підвищеного утворення, або через їхню недостатнього виведення з кишечника. Кількість цих газів дуже сильно залежить від споживаної їжі та режиму харчування. Свою лепту в розвиток захворювання також вносять вік, спосіб життя і стан здоров’я. Лікарі метеоризм поділяють на шість форм:

Перша форма: виникнення метеоризму, як результат порушення процесів травлення (дисбактеріоз, порушене всмоктування поживних елементів або ферментативна недостатність) Друга форма: метеоризм, викликаний споживанням продуктів, що містять багато клітковини і крохмалю Третя форма: метеоризм, як наслідок виникнення механічної перешкоди при просуванні їжі (до них відносяться забиті каловими масами ділянки кишечника або пухлини) Четверта форма: виникнення метеоризму на тлі порушеної моторної діяльності шлунково-кишкового тракту П’ята форма: порушення кровообігу також може стати причиною підвищеного газоутворення (застій крові у венах кишечника) Шоста форма: розвиток метеоризму через низку психічних відхилень Ознаки та симптоми метеоризму

Метеоризм супроводжується виникненням таких симптомів:

    Часте гучне відходження газів або, навпаки, їх тривала затримка Болі ниючого характеру в животі і тяжкість У роті виникає неприємний присмак З’являється нудота і відрижка Апетит знижується Поноси або запори Газові кольки

При метеоризмі досить часто виявляються тільки деякі з перерахованого ряду симптоми. Важливо пам’ятати, що метеоризм може виявитися не самостійною проблемою, а результатом наявності інших набагато більш серйозних захворювань. До таких захворювань відносять цироз печінки, серцеву недостатність, кишкові пухлинні процеси і т. д. Перед тим як починати лікування метеоризму, дуже важливо пройти повне обстеження.

Раціон харчування при метеоризмі

При метеоризмі дуже важливо харчуватися збалансовано. Відвідуючи, дієта при метеоризмі не примушує серйозно обмежувати свій раціон, але потрібно розуміти, що від деяких шкідливих продуктів потрібно відмовлятися або зводити їх споживання до мінімуму. Наступний ряд продуктів сприяє підвищеного газоутворення:

    Продукти, що містять велику кількість ненатуральних харчових добавок Несумісні продукти (вуглеводи і білки, а також солоне і солодке) Фрукти кислих сортів, якщо їх з’їсти вже після трапези Велика кількість різноманітних солодощів Випічка з тіста з дріжджами Молочні продукти і молоко Бобові культури Напої з газом Ріпа і капуста

За основу раціону потрібно брати такі продукти:

    Овочі на пару, відварені, тушковані або печені М’ясо пісних сортів Яйця, але не круто Риба

Дієта при метеоризмі пропонує пити більше рідини. Страви рекомендується подавати з температурою в 50 градусів Цельсія. Їсти потрібно 4-5 разів за день, розумними за обсягом порціями.

Народні засоби допоможуть зняти напад метеоризму. До них відносяться картопляний сік і свіжа петрушка, яку потрібно ретельно розжувати і проковтнути. Дієта при метеоризмі не нав’язує певного меню, тому його розробкою можна зайнятися самостійно. При наявності якихось сумнівів або питань, обов’язково потрібно консультуватися з фахівцем.

жовтня 14th, 2013 Головна »Лікувальні дієти» Дієта при метеоризмі і здутті живота

Comments are closed!

_0.31MB/0.00653 sec