Дієта при лямбліозі у дітей та дорослих – меню, відгуки

Дієта при лямбліозі у дітей та дорослих – меню, відгуки Дієта при лямбліозі у дітей і дорослих

Лямбліоз являє собою захворювання, яке викликають найпростіші (лямблії), що паразитують в тонкій кишці або жовчному міхурі. Щоб лямблії успішно розвивалися, їм необхідна спеціальна середу, тому дієта при лябліозе у дітей і дорослих спрямована

на огорожу організму від елементів, які є доброчинними для цих паразитів, а це, в першу чергу, прості вуглеводи.

Чим загрожує лямбліоз

Лямбліоз найбільш часто виникає у дітей і у людей з ослабленим імунітетом. Під дією лямбліозу відбуваються негативні зміни в шлунково-кишковому тракті, оскільки лямблії можуть закріпитися, наприклад, у тонкій кишці і отримувати з неї елементи свого харчування.

Ознаки лямбліозу

Лямбліоз має наступні ознаки:

    Порушується склад кишкової мікрофлори Болі в животі спастичного характеру Періодичний рідкий стілець Метеоризм Нудота

Раціон та живлення при лямбліозі

Дієта при лямбліозі спрямована на позбавлення організму від паразитів або хоча б на скорочення їх кількості. Так як лямблії харчуються в основному простими вуглеводами, дієта при лямбліозі у дітей і дорослих виключає з раціону такі продукти:

    Газовані напої Вироби кондитерів Солодощі Здобу

Також потрібно відмовитися ще від ряду продуктів:

    Всілякі крупи за винятком рисової, кукурудзяної і гречаної крупи Їжа, що містить консерванти і різні смакові добавки Маринована, копчена і гостра їжа Макаронні і хлібобулочні вироби Паштети і ковбаси Молоко незбиране

Відомо, що лямблії не здатні виживати в кислому середовищі, тому дієта при лямбліозі у дітей і дорослих рекомендує включати в раціон кислі продукти, страви та напої. Численні спостереження показали, що найбільший ефект від кислих поживних елементів досягається в тому випадку, якщо вони були вжиті за півгодини до основного прийому їжі.

В основу раціону дієта при лямбліозі у дітей і дорослих пропонує включити:

    Овочі, не подразнюють шлунково-кишковий тракт, і салати з них Кислі ягоди: полуниця, журавлина, смородина, чорниця і брусниця Кисломолочні продукти, йогурт і несолодкий сир Фрукти: яблука, всі цитрусові, ківі і т. д. Пісні кукурудзяна і гречана каші Риба і м’ясо нежирних сортів Морси, соки і компоти

Продукти дозволяється варити, готувати на пару або тушкувати. Їсти необхідно 4-5 разів на день. Дієта при лямбліозі у дітей і дорослих триває 3-4 місяці. Найбільш часто дієта допомагає повністю викорінити паразитів, так як їх середня тривалість життя складає близько 40 днів.

Важливо пам’ятати

При лікуванні лямбліозу найбільш доцільно роздільне харчування. Перед прийомом їжі потрібно випивати склянку рідини, а після цього приступати до тушкованим або відварною овочам або салатів з них. Далі можна з’їсти ще одне блюдо, яким може стати каша або м’ясо. Запивати їжу не можна, оскільки вона разом з водою відразу переміститься в наступний сегмент шлунково-кишкового тракту, не пройшовши при цьому належної обробки, що викличе певні труднощі з переварюванням.

Дієта при лямбліозі у дітей і дорослих містить лише самий мінімум обмежень, тому її дотримання нескладно.

  • чим харчуються лямблії

Comments are closed!

_0.31MB/0.00533 sec