Дієта при лікуванні печінки, дієта після операції на печінці

Дієта при лікуванні печінки, дієта після операції на печінці Правильна дієта при лікуванні печінки

Яка повинна бути дієта при лікуванні печінки? Не забувайте: дієта після операції на печінці – єдиний ефективний метод лікування; препарати і терапії допомагають, але якщо ви не дотримуєтеся дієти і не вживаєте

правильні страви при дієті для печінки – толку ніякого не буде.

Режим харчування для відновлення печінки

Важливе значення мають правильні дієти для відновлення печінки. Кожна трапеза повинна бути повноцінною, з обмеженням вуглеводів, багата вітамінами, білками, клітковиною, рослинними жирами. Білки з рослинними жирами сприяють спустошенню жовчного міхура, а клітковина чистить кишечник. Корисним буде під час дієти для відновлення печінки вживати перед їжею сирі овочі і фрукти. Не зайвими будуть і висівки. При загостреннях захворювання рекомендується щадна дієта для печінки з сухарів і каш, а також рясного пиття. При поліпшенні стану лікується треба повертатися до нормального повноцінного харчування.

Легка дієта для печінки – не єдиний вихід, адже користь несуть також і фізкультура і спорт, і спеціальний комплекс вправ. Також лікарі рекомендують мінеральні води; дієта після операції на печінці без них не обходиться. Розроблено курси пиття мінеральних вод; і потрібна вода залежить від кислотності шлунка.

рекомендації – які страви при дієті для печінки краще вживати

    Молочні продукти: якщо в них мала кількість жиру, можна вживати молоко і сир практично без обмежень. А ось сметана, вершки і плавлені сирки, ряжанку і жирний сир виключаємо. Правда, можна знайти нежирний сир (20%) і вживати в невеликих кількостях. Дозволяється в дієта для відновлення печінки і вершкове масло – але небагато, до 30 грам в день. Хліб з борошна грубого помолу, бажано вчорашній. Здобу і свіжу випічку виключаємо. Гарніри – дозволяються крупи (особливо вівсяна і гречана), можна макарони. Супи – НЕ м’ясні, а овочеві, молочні і з круп. Овочі – без обмеження, крім томатів і зелені. Яйця у вигляді омлету, не більше 2-3 на тиждень; можна і більше, якщо ви їсте тільки білок. М’ясо і риба на пару, нежирні.

Як бачимо, дієта при лікуванні печінки вимагає від людини завзяття та самодисципліни, але заради здоров’я стоїть на таке піти.

  • Дієта після операції на печінці

Comments are closed!

_0.31MB/0.00575 sec