Дієта при інсульті і після інсульту – меню, відгуки

Дієта при інсульті і після інсульту – меню, відгуки Дієта при інсульті та після інсульту

Їжа, яка перенасичена вуглеводами і жирами часто стає причиною порушення роботи організму, зокрема серцево-судинної системи. Шкідливі жири сприяють утворенню атеросклеротичних бляшок у кровоносних судинах. Ці бляшки

часто стають причиною ішемічного інсульту, і вони здатні провокувати підвищення артеріального тиску, що може стати причиною геморагічного інсульту. Дієта при інсульті допоможе людині повернути здоров’я і нормальний спосіб життя, тому її рекомендації важливо знати кожному хворому.

Інсульт та причини його виникнення

По суті, інсульт являє собою порушення постачання головного мозку кров’ю. Інсульт призводить до нестачі кисню і поживних речовин у головному мозку, в результаті чого тканини головного органу відмирають. Ділянка мозку, який виявляється ураженим, не здатний відповідати за контрольований ним ділянку тіла, в результаті чого структура втрачає працездатність.

Харчування при інсульті та після інсульту

Незважаючи на те, що інсульт може бути викликаний різними причинами, дієта при інсульті подібна для кожного з варіантів. Варто сказати, що конкретної спеціалізованої дієти при інсульті немає, але Всесвітня організація охорони здоров’я щодо раціонального харчування все ж дає певні рекомендації.

Дієта при інсульті грунтується на принципах дрібного харчування, а калорійність раціону повинна бути не більше 2500 ккал. Раціон дієти повинен містити достатньо багато клітковини, оскільки з її допомогою вдасться уникнути запорів, викликаних вживанням інших продуктів. Меню дієти при інсульті обов’язково має містити складні вуглеводи з рослинної їжі, білки і жири рослинного походження.

Повністю виключити або суттєво обмежити доведеться споживання наступних продуктів:

    Продукти, приготовані з білого борошна Обсмажені та жирні страви Соління та копченості Солодощі

Окремо варто розповісти про вживання солі. Перший час дієта після інсульту забороняє її вживання, але коли стан начет поліпшуватися її можна дуже повільно повертати в раціон харчування. Це пояснюється тим, що наявність солі в крові сприяє притяганню рідини в кровоносні судини з навколишніх тканин, в результаті чого артеріальний тиск може підвищитися, і без того ослаблені судини будуть схильні до ряду інших проблем.

Дієта при інсульті та після інсульту рекомендує взяти за основу раціону такі продукти:

    Молочні продукти невисокої жирності Нерафіновані рослинні масла Птах і м’ясо нежирних сортів Трохи вершкового масла Різноманітні сорти риби Фрукти та овочі Морепродукти Каші

Риба збагатити організм поліненасиченими жирними кислотами, які беруть участь в обмінних процесах і біохімічних реакціях. Це допоможе очистити організм від шкідливого холестерину і дасть початок утворенню корисного холестерину. Фосфор, який також міститься в рибі, матиме позитивний вплив на мозкові тканини.

Дієта після інсульту дозволяє їсти всілякі овочі, але варто виділити ті, вживання яких з найбільшою ефективністю поліпшить біохімічні реакції в мозку:

Ряд цих овочів повинен зустрічатися в раціоні найбільш часто, а вживати їх дозволяється в будь-якому вигляді. Лідируючі позиції в раціоні також займають такі ягоди, як журавлина і чорниця, оскільки вони являють собою сильні природні антиоксиданти і сприяють виводу вільних радикалів з організму.

Дієта при інсульті повинна стати способом життя, оскільки це допоможе убезпечитися від проблем, які пов’язані з серцево-судинною системою.

листопада 5th, 2013 Головна »Лікувальні дієти» Дієта при інсульті та після інсульту

  • що їдять під час інсульту

Comments are closed!

_0.31MB/0.00760 sec