Дієта при грудному вигодовуванні / Ребенок. BY

Дієта при грудному вигодовуванні / Ребенок. BY Дієта при грудному вигодовуванні

Як би це дивно не звучало, але при організації грудного вигодовування зовсім не обов’язково жорстко обмежувати себе у виборі продуктів харчування.

Якщо вже бути чесними до кінця,

то навіть у самому пологовому будинку молодим матусям пропонують вельми неоднозначні страви: тушковану капусту, борщ і т. д. Тому найкраще – це мати інформацію про те, як різні продукти впливають на процес травлення, і користуватися цими даними на благо собі і своєму малюкові.

Різноманітний раціон

Харчування молодої мами в нормі нічим не відрізняється від харчування звичайного здорової людини. збідненого меню може погано позначитися як на стані годувальниці, так і на розвитку крихти.

Надмірне захоплення «правильної їжею», яка не є звичною для годуючої мами і до якої у неї не лежить душа, також не кращий варіант.

Набагато зручніше дотримуватися звичного раціону, споживаючи при цьому деякі групи продуктів в менших кількостях або на час виключивши їх, помітивши негативну реакцію малюка.

Зрештою, на світ з’явився чоловічок, який плоть від плоті ваш твір, а значить, і переваги в їжі у нього будуть приблизно однаковими з мамою.

Якщо у вас або у вашого чоловіка в дитинстві спостерігалася алергічна реакція на будь-які продукти, то про це варто пам’ятати.

Чи так вже сильна залежність складу грудного молока від раціону?

Учені постійно радують нас різними відкриттями. Не оминули вони своєю увагою і такий важливий для кожного новонародженого продукт, як материнське молоко.

Згідно з деякими даними, прямого зв’язку між меню мами і вироблюваним нею молоком немає. Фахівці переконані, що незалежно від того, чи буде раціон годуючої жінки буяти потрібним набором вітамінів і мікроелементів чи ні, малюк все одно отримає все необхідне для свого росту і розвитку з організму матері.

Це означає, що при недолугості підході до харчування мама в першу чергу ризикує власним здоров’ям. При будь обмежує дієті її організм буде віддавати власні білково-жирові запаси на виробництво молока, оптимально підходящого за складом для її малюка.

Слід згадати жінок, які дотримуються суворої вегетаріанської дієти. Давно відомо, що таке рішення дуже неоднозначно для нормального розвитку малюка.

Годуючим вегетаріанкам настійно рекомендується контролювати надходження в їх організм достатньої кількості таких важливих елементів, як кальцій, цинк і вітамін В12.

Малюк отримає їх з материнським молоком незалежно від того, в якій кількості вони присутні в харчуванні матері. Тому існує певний ризик для здоров’я жінки, з організму якої ці важливі для життєдіяльності елементи будуть постійно йти.

Якщо годуюча мама, відмовившись від м’яса, проте вживає в їжу інші види тваринного білка, що містяться в молочних продуктах, яйцях, рибі, сирі, то додатковий прийом вітаміну В12 не настільки актуальне. < / p>

Мінімізуємо газоутворення

Проблеми з надмірною газоутворенням в шлунку дитини турбують практично кожну годує мати.

Як відомо, у немовлят шлунково-кишковий тракт дуже чутливий, тому багато дітки гостро реагують на освіту в животику газів. Якщо ви помітили у вашого малюка таку особливість, вивчіть список продуктів, які сприяють надмірному газоутворення.

Традиційно до цієї категорії належать такі: сирі овочі, капуста, бобові (горох, квасоля), квас і навіть чорний хліб . Їх вживання годує мамою на час можна виключити, а через місяць-другий спробувати знову вводити в раціон невеликими порціями.

Існує цілий ряд продуктів, які, на думку лікарів, можуть викликати алергічну реакцію. До них відносяться як явні алергени, так і цілком нешкідливі на перший погляд продукти.

Наприклад, коров’яче молоко, яйця, риба, злакові, цитрусові, морква, шоколад.

Оскільки дуже важко передбачити, що саме не сподобається малюкові, має сенс вводити «ризиковані», на ваш погляд, чи просто нові страви по одному. Стратегія така: у першій половині дня годування «з новою добавкою», у другій половині дня спостерігаємо за результатом.

Чому продукт вводиться в раціон у першій половині дня? Явні прояви алергії легше помітити вдень і вжити відповідних заходів. Якщо малюк сприйняв ваше новаторство спокійно, значить, все в порядку. До наступної пробі приступаємо через два-три дні.

Якщо відразу відмовлятися від усіх теоретично «неблагонадійних» по якомусь принципом продуктів, то мамі просто нічого буде їсти. Тому краще всього дотримуватися розумну обережність і поступово знайомити малюка з усіма звичними для вас продуктами.

Скільки потрібно пити при грудному вигодовуванні?

Деякі годують мами вважають, що чим більше вони будуть споживати рідини, тим більше їх організм стане виробляти молока.

Однак не все так однозначно, як здається на перший погляд, і принцип сполучених посудин тут не зовсім доречний.

Якщо пити занадто багато рідини, то вироблення молока, навпаки, може зменшитися. Те ж саме може статися, якщо кількість пиття буде недостатнім.

У нормі здорова людина повинна споживати приблизно 8 склянок рідини в день. Це повною мірою відповідає потребам годуючої мами.

Враховуючи напружений режим життя жінки в період виховання малюків до року, велика ймовірність того, що мама просто не в змозі буде встежити за тим, скільки склянок води, соку, молока або компоту вона випила. Тому можна скористатися невеликими побутовими «хитрощами».

Відміряємо в ємність два літри води (або в дві-три ємності кілька видів напоїв загальним обсягом не менше двох літрів) і намагаємося рівномірно за день все це випити.

Добре працює і метод використання магнітиків на холодильник. Набираємо 8 магнітів і ставимо їх рівно в лінієчку у верхній частині дверцят холодильника. Після кожного випитого склянки будь-якої рідини переміщаємо магнітик вниз. Якщо наприкінці дня всі вони опиняться в нижньої лінії, мама – молодець, план по напоях виконала і золоту середину дотримала. Не забудьте на початку дня знову все вибудувати вгорі, інакше можете заплутатися в переміщенні.

Кращими напоями для годуючих мам вважаються питна негазована вода, кефір, молоко і трав’яні чаї (вибір композицій чаю краще узгодити із знаючими людьми).

Ліки під час вагітності

Консультація лікаря і ретельне вивчення інструкції повинні передувати будь-якому, навіть самому невинному на перший погляд лікуванню.

У переважній кількості випадків при необхідності прийому лікарських засобів можна знайти раціональне рішення в їх підборі, віддаючи перевагу тим медикаментів, дія яких добре вивчено і безпечно для малюка.

Іноді мамі неможливо обійтися без курсу сильнодіючих засобів. У цьому випадку лікар рекомендує на час перервати годування. Якщо ситуація саме така, то можна заздалегідь створити «золотий запас», заморозивши певну кількість грудного молока в морозильній камері.

При цьому, утримуючись від прямого годування, не забувайте зціджувати молоко, щоб зберегти лактацію на належному рівні. Якщо все провести грамотно, то відновити згодом грудне вигодовування буде нескладно.

Шановні читачі! А ви під час годування дотримувалися певної дієти? Чекаємо ваших відповідей у??коментарях!

Comments are closed!

_0.32MB/0.00482 sec