Дієта при гіпертонії. Правильне харчування при підвищеному артеріальному тиску

Дієта при гіпертонії. Правильне харчування при підвищеному артеріальному тиску Дієта при гіпертонії

При артеріальній гіпертонії, як неважко здогадатися, в першу чергу необхідно виключити з раціону або серйозно обмежити продукти, що сприяють підвищенню тиску. Повністю виключити

рекомендується:

    продукти, що містять кофеїн у значних кількостях (міцний чай, кава, какао); гострі, солоні, копчені продукти і страви, консерви, прянощі; жирні продукти (жирні сорти м’яса, риби, риб’ячий жир, тверді жири, морозиво); здобу, торти, тістечка, в першу чергу з масляним кремом; більшість субпродуктів (нирки, печінка, мізки); алкогольні напої. Хоча останнім часом все частіше з’являються повідомлення, що невеликі кількості (до 200 грам на день) хорошого сухого червоного вина (але не горілки чи бормотухи!) Не зашкодять, а скоріше навпаки.

Серйозно обмежити при гіпертонії треба вживання наступних продуктів:

    кухонна сіль. При гіпертонії вважається мало не ворогом номер один. Рекомендується обмежити її вживання 3-5 грамами в день (зазвичай “середня людина” з’їдає в день 10-15 грам кухонної солі). При загостренні хвороби сіль рекомендується повністю виключити; легкозасвоювані вуглеводи (цукор, варення, мед, цукерки); тваринні жири (вершкове масло, сметану). Не менш 1/3 кількості жирів повинні становити рослинні масла; рідина (включаючи супи) – не більше 1-1.2 літра на добу.

У помірних кількостях можна вживати картоплю, квасолю, боби, горох. Хліб – до 200 грам на день, переважно чорний. А основу харчування при гіпертонії повинні складати:

    нежирні сорти м’яса, риби (переважно у відварному вигляді); молоко, молочнокислі продукти, нежирний сир, нежирні сири; розсипчасті каші (вівсяна, гречана, пшоняна); супи: овочеві вегетаріанські, круп’яні, молочні, фруктові (з урахуванням загального кількості вживаної за день рідини). Нежирні м’ясні супи рекомендується вживати не частіше двох разів на тиждень; фрукти, овочі (капуста свіжа, квашена білокачанна, огірки свіжі, помідори, кабачки, гарбуз) в сирому, вареному вигляді, у вигляді вінегретів, салатів з рослинним маслом; продукти, багаті ліпотропні речовинами, калієм і магнієм (абрикоси, курага, яблука та інші).

Особливе значення дієта при гіпертонії набуває в тому випадку, якщо підвищений тиск спостерігається на тлі зайвої ваги. А таке зараз зустрічається все частіше і частіше. Є дані (усереднені, звичайно), що кожен зайвий кілограм збільшує артеріальний тиск на 1 мм. рт. ст. Дієтичне харчування при гіпертонії, що розвивається на тлі ожиріння, має сприяти не тільки нормалізації водно-сольового балансу і ліпідно-вуглеводного обміну, але ще і зниження маси тіла.

При гіпертонії у поєднанні з ожирінням рекомендується знизити калорійність харчування за рахунок, в першу чергу, зменшення вмісту жирів до 20-30% при підвищенні частки вуглеводів до 50-60%, але не за рахунок легкозасвоюваних вуглеводів. Голодування і “жорсткі” низькокалорійні дієти при гіпертонії протипоказані.

  • дієтичне харчування при артеріальній гіпертензії ожирінні

Comments are closed!

_0.31MB/0.00812 sec