Дієта при гастриті – edimka. ru

Дієта при гастриті – edimka. ru Дієта при гастриті

Дієта при гастриті передбачає раціон, який відновить нормальний процес травлення. Тому як основною причиною виникнення цієї хвороби є подразнення слизової шлунка гострими і солоними стравами,

а також шкоди завдають чай, кава і алкоголь. Головним подразником є??соляна кислота, викидає в великих кількостях шлунок. Тому більшість продуктів включених в раціон такої дієти повинні нейтралізувати її вплив, що допоможе вилікувати гастрит з підвищеною кислотністю.

Основними продуктами, які містить дієта при гастриті шлунка, є ті, що насичені вітамінами В, С і Е. Величезна кількість вітамінів групи В міститься в крупах, тому рекомендується варити супи і каші з їх додаванням. Перевагу варто віддавати вівсянці і гречці. а перловку і пшоно по можливості виключити. Також багаті цим вітаміном овочі, риба і яйця. які краще їсти тільки вареними всмятку. Вітамін їсти можна знайти в соняшниковій і соєвих маслах, а вітамін С міститься у великих дозах у шипшині. яблуках і лимонах. Фрукти краще їсти не свіжими, а запеченими, без насіння і шкірки. Це полегшить процес одужання, а курс лікування, який має на увазі дієта при гастриті, пройде успішніше.

Дієта при гастриті складається тільки з м’якої їжі, яка полегшить роботу шлунку. М’ясо і риба повинні бути розвареними, а каші – рідкими. Овочі слід пропарювати і робити з них пюре.

Молоко захищає слизову шлунка, але його не можна вживати хворим з діагнозом гастриту із зниженою кислотністю, тому що воно нейтралізує соляну кислоту. А процес перетравлення при цьому сповільнюється. Такий гастрит розвивається при нестачі кислоти в організмі, продукти довго не переробляються, а у хворого постійне відчуття “цегли” в шлунку. Протипоказано в таких випадках є їжу, яка довго не переробляється.

Дієта при хронічному гастриті містить кілька правил . які допоможуть зробити її застосування більш ефективним:

їсти необхідно в один і той же час, порції не повинні перевищувати 300-400г

їжа повинна бути простою і різноманітною

жувати потрібно ретельно і повільно

раціон повинен містити білок та вітаміни В, С і Е в достатній кількості

Для більш зручного контролю раціону є вже готові лікувальні столи, в яких вже докладно зазначено перелік необхідних продуктів і способи їх вживання. Для такого захворювання підійде дієта при хронічному гастриті під номером 1 (дієтичний стіл 1).

Слід пам’ятати, що дієту для такого захворювання, як гастрит з підвищеною кислотністю, або будь-якого іншого, підбирає тільки лікуючий лікар-дієтолог і не намагатися займатися самолікуванням.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00532 sec