Дієта при дисбактеріозі кишечника | Лікувальне харчування

Дієта при дисбактеріозі кишечника | Лікувальне харчування Дієта при дисбактеріозі кишечника

Зазвичай дієта при дисбактеріозі призначається не тільки тим пацієнтам, які зіткнулися з проблемою дисбактеріозу кишечника, а й тим, хто, наприклад, довгий час брав антибіотики і тепер страждає від «слабкості» кишкової флори.

Дисбактеріоз у сучасної людини не є чимось незвичайним. Кишкова флора слабшає і гине і від звичайного, багатого консервантами і напівфабрикатами харчування, і від систематичного вживання «важкого» алкоголю, і навіть від прихильності до… занадто гарячої їжі з великою кількістю приправ на основі оцту. Як би там не було, мета такої дієти – не схуднення, а оздоровлення.

Харчування при дисбактеріозі кишечника: що виключити

Більшість лікарів згодні з тим, що раціон харчування при дисбактеріозі кишечника не передбачає вживання продуктів-стимуляторів секреції шлункового соку. Гострі закуски, бутерброди з копченостями, і навіть овочеві консерви з добавками з оцту повинні залишитися в минулому.

Забороняються популярні страви в маринаді, наприклад, шашлики і навіть риба гриль.

Не можна при дисбактеріозі вживати алкогольні напої. При цьому різке погіршення стану викликають не тільки горілка і коньяк, але і легкі вина, пиво, сидр. Особливо згубні якраз напої бродіння, в тому числі і домашні вина. Строго кажучи, вино не слід додавати навіть у процесі готування м’яса і риби.

Не слід пити квас, а також готувати к8слий вівсяний кисіль. Бактерії, що містяться в ньому, можуть порушити травлення і відбитися на ефективності і якості лікування.

На весь період лікування дисбактеріозу з раціону харчування виключається так звана важка їжа. Сюди відносяться смажені страви, їжа з великою кількістю тваринного і риб’ячого жиру, а також ковбаси, сосиски, м’ясні делікатеси. Копченості під забороною і в гострому, і у відновному періоді. А ще в цей список потрапили гриби, вважається, що вони занадто довго затримуються в ШКТ і вносять хаос в травлення.

Виключається і хліб з дріжджового тіста, а також всі види солодкої і несолодкої випічки.

Відмова від спецій є «загальним місцем» подібних дієт. Крім того, при дисбактеріозі кишечника доведеться на якийсь час розлучитися з такими продуктами здорового харчування, як квашена капуста, кислі фрукти і ягоди, і, за деякими даними, морепродукти.

Що є при дисбактеріозі кишечника

Раціон дієти зазвичай розробляється лікарем залежно від причини дисбактеріозу. Загальне «напрямок» – прісна, в’язка, слизова їжа без додавання спецій і з обмеженою кількістю солі.

При дисбактеріозах з діареєю показані слизова рисова каша і юшка з білим рисом. Причому коричневий рис виключається, можна тільки білий. А от є пшоно не варто – воно може подразнювати слизові оболонки органів травлення. Те ж саме відноситься і до булгуром, пророщені зерна, а також грубої клітковині висівок. Останні повертаються в раціон у відновному періоді і дуже корисні. Але поки симптоми ще гострі, і діарея не припинилася, є висівки не варто.

Термічно оброблена їжа при дисбактеріозі кишечника краще сирою. На час загострення виключаються салати зі свіжих овочів і всі овочеві домашні заготовки. Замість них, за бажання, можна їсти свіжі огірки і обмежена кількість такої зелені, як кріп, петрушка або кінза.

Бульйони і супи готують з курки і білої риби, з обмеженою кількістю картоплі, рису і овочів.

Крім рекомендацій з харчування при дисбактеріозі кишечника рекомендують особливий питний режим – вживати рідину потрібно за півгодини до їжі або через 2 години після, щоб не сповільнювати травлення.

М’ясо та рибу готують на пару і вживають в подрібненому вигляді. Переважні парові котлети або м’ясні суфле з мінімальним «відсотком» добавок у вигляді лука і прянощів.

Нежирні кисломолочні продукти зазвичай вирішуються. Правда сир і кефір не рекомендується вживати з сорбітом, мальтітом і фруктозою. Зазвичай при дисбактеріозі рекомендують підсолоджувати їжу медом або білим цукром.

Рекомендуємо:

Цікава стаття? Поділіться з друзями:

  • чи худають діти при дисбактеріозі

Comments are closed!