Дієта при діареї – що можна їсти при розладі кишечника

Дієта при діареї – що можна їсти при розладі кишечника Правила здорового харчування

знаєте Ви, що для перетравлення їжі організму потрібно в середньому 18 годин? Точно так само, як на перетравлення їжі, нам потрібен час на «поглинання» їди. А саме, неквапливий прийом їжі і ретельне пережовування. При пережовуванні виробляється більше слини, яка містить «амилазу» – важливий фермент, який допомагає засвоєнню їжі. Під час їжі пам’ятаєте кілька основних моментів:

    Требуется 20 хвилин, щоб сигнал від шлунка про те, що він заповнений, досяг мозку, тому чим повільніше Ви їсте, тим менше Ви з’їсте, отже менше потрібно переварювати. Швидке заковтування їжі призводить до проковтування більшого об’єму повітря, який може привести до затримки газів і погіршення травлення. Невеликі порції легкої їжі краще перетравлюються, ніж великі за обсягом і важка їжа. Тому намагайтеся їсти меншими порціями і частіше. Намагайтеся вечеряти не менше ніж за 3 години до сну, в цей час травна система працює найповільніше. Це навіть поліпшить сон. Якщо перед сном Ви все ж відчуваєте голод, перекусіть бананом або легким салатом. Листовий салат містить речовину під назвою лактукаріум, яке покращує сон. Постарайтеся обмежити прийом жирної або гострої їжі, а також алкоголю.

Харчова алергія і харчова непереносимість

Деякі люди, які вважають що у них харчова алергія, насправді можуть мати харчову непереносимість, а це різні речі.

При харчової алергії імунна система вважає певні продукти загрозою для організму. Алергічні реакції, такі як чхання, висип і набряки, часто виявляються протягом декількох хвилин після контакту з алергенним продуктом.

При харчової непереносимості імунна система не задіяна, а реакція, як правило, проявляється пізніше – через кілька годин або навіть днів після прийому продукту. До симптомів харчової непереносимості відносяться діарея (розлад кишечника), нудота, здуття живота, болі в животі. Харчова непереносимість може спостерігатися при відсутності ферментів, переварює ті чи інші харчові речовини.

Тому, якщо Вам здається, що діарея (пронос) викликана харчовою непереносимістю, почніть вести щоденник харчування при діареї, а при нападі, переглянувши записи та зіставивши з’їдені продукти, Ви зможете знайти можливу причину проблеми і зрозумієте, що можна їсти при діареї.

Найчастіше харчова непереносимість виникає до глютену і лактози. Глютен – це білок, який міститься в багатьох злаках, включаючи пшеницю, ячмінь і овес. Він надає токсичну дію на слизову оболонку тонкого кишечника у осіб, що володіють підвищеною чутливістю. Непереносимість молочного цукру – лактози пов’язана з низькою активністю ферменту лактази в клітинах кишечника. Цей фермент руйнує лактозу, що міститься в молоці. Якщо зміст лактази в організмі недостатньо, то людина не може переварити лактозу, що міститься в більшості молочних продуктів і йому доводиться дотримуватися свого роду «дієти» при діареї. відмовившись від молочних продуктів.

Comments are closed!