Дієта при діареї: що можна їсти при діареї

Дієта при діареї: що можна їсти при діареї Дієта при діареї: що можна їсти при діареї

Багато хто з нас стикалися з такою огидною річчю, як розлад шлунка. Особливо після свят, коли навколо стільки смачного, і при цьому не завжди корисного. Однак як би вас не скрутило, слід пам’ятати,

що дієта є кращим, і найбільш щадним для організму ліками.

Як спланувати раціон?

Як правило, при правильній дієті, організм відновлюється, за відносно невеликий строк від десяти, і до чотирнадцяти днів.

Цей термін можна розбити на наступні етапи:

Перші два дні, необхідна дуже м’яка, щадна дієта. У ці дні можна їсти паровий омлет, рисовий суп, відвар з рису, несолодкі білі сухарики. До місця будуть також каші на воді, з протертою гречки, манної крупи, розвареного рису, або пудинги з круп, приготовані на пару. А для швидкого відновлення нормальної роботи кишечника, варто вживати желе і киселі з некислих ягід і фруктів.

У другій, і третій день дієти, можна почати вживати парові котлети з риби і м’яса. Основним питвом варто зробити зелений, або чорний чай, відвари сушеної чорниці, шипшини, айви, чи груші, черемхи. Також можна вживати і сир, як в натуральному вигляді, так і у вигляді суфле, пудингів, запіканок. Взагалі, в цей, і наступні періоди дієти варто налягти на білкову їжу, оскільки після сильної діареї організм, як правило, відчуває недостачу білків.

Наступні чотири дні, варто вживати пісні овочеві супи, з додаванням добре розварених круп. У суп можна додати яйце, і дрібно нарізані овочі, такі як кольорова капуста, картопля, цибуля, а також дрібно нарізану зелень. Варто утриматися від вживання пшона, перлової крупи, білокачанної капусти, і солодкого перцю.

Повертаємося до звичайного харчування

Наступне час, від трьох, до семи днів, можна повертатися до свого нормального харчування, виключати варто тільки дуже жирні, або дуже гострі продукти. Також варто поставитися з обережністю до вживання білокачанної капусти. Вживання великої кількості капусти, здатне викликати, послаблення стільця, і досить хворобливе здуття живота. Не меншу обережність варто вживати при включенні в повсякденний раціон молока.

Як бачите, дієта при діареї, нічого очікувати бути важким випробуванням. При цьому використання дієти в лікувальних цілях замість таблеток, принесе набагато більше користі вашому організму.

Коли потрібна дієта

В основному на харчування звертають увагу в тих випадках, якщо у людини стався гострий нетиповий напад діареї, який завдав шкоди його самопочуттю, або тоді, коли захворювання мало хронічний характер, тобто тривало більше двох днів або навіть перевищувало тиждень.

Під час стандартної дієти при діареї слід обмежити в раціоні жири, мінімізувати вживання вуглеводів до мінімального допустимого рівня, при цьому доза білків повинна бути збережена або в окремих випадках підвищена. Також в дієті має зводитися до мінімуму споживання солоних продуктів, будь-які речовини, які можуть призвести до подразнення слизової – будь то хімічне або механічне подразнення – також неприпустимі. Абсолютно зникнути з вашого раціону повинні продукти бродіння або гниття, продукти, які стимулюють виділення жовчі і провокують підвищену секрецію шлунка та підшлункової.

Що можна їсти?

Якщо вас турбує питання, що можна їсти при діареї, зверніть увагу, в першу чергу, на:

Енергетичну цінність продуктів. Вона повинна наближатися до 2000 Ккал.

Склад продуктів. Загальна кількість спожитих білків має бути 100 г, жирів – 70 г, а вуглеводів – 250 г.

Скільки ви споживаєте рідини. Ви повинні випивати в день про півтора до двох літрів води. У розчинах має бути 6-8 г кухонної солі.

Масу з’їденого за день. Вона повинна наближатися до трьох кілограмам.

Температуру споживаної вами їжі. Якщо мова йде про гарячих стравах – їх температура повинна бути в районі 57-62 ° С, якщо ми говоримо про холодних стравах – їх температура не повинна опускатися нижче 15 ° С.

Під час приготування їжі для хворого діареєю або людини, який нещодавно переніс її напад, необхідно враховувати, що всі страви мають бути потертими, рідкими або напіврідкими, а вся їжа повинна бути або відварена, або приготована на пару. Також режим харчування хворого повинен бути більш «частим», ніж традиційний: п’ять-шість разів на день.

  • дієтичні срави після діареі

Comments are closed!