Дієта при діабеті: 10 міфів

Дієта при діабеті: 10 міфів Дієта при діабеті: 10 міфів

При цукровому діабеті не можна їсти солодке, потрібно строго дотримуватися дієти, а замінники цукру завдають шкоди здоров’ю, чи правда це?

Міф перший: якщо їсти багато солодкого, то це призведе до розвитку діабету.

Як розвивається

діабет? Причини виникнення діабету не до кінця зрозумілі. Відомо лише те, що якщо їсти багато солодкого, загроза діабету зростає. Що ж відомо про розвиток діабету?

« У групу ризику потрапляють родичі першої лінії хворих на діабет, особи, які мають надлишкову масу тіла, особи які досягли віку 65 років, жінки, які в анамнезі народили дітей вагою понад 4 кг» . – Г ОВОР лікар-ендокринолог Володимир Шор.

Існує 3 основних типи захворювання:

Цукровий діабет 1 типу виникає, коли підшлункова залоза не виробляє інсулін. Коли в організмі немає інсуліну, цукор накопичується на кровоносних судинах. При цукровому діабеті 1 типу, людям необхідно робити ін’єкції інсуліну, що б допомогти цукру вбиратися в клітини організму. Найчастіше діабет 1 типу розвивається у дітей і молодих людей. Фахівці вважають, що діабет виникає, коли у людини проблеми з імунною системою.

Цукровий діабет 2 типу розвивається, коли підшлункова залоза виробляє недостатню кількість інсуліну або інсулін не виконує свою функцію, або і те й інше. Надмірна вага призводить до розвитку діабету 2 типу. Цей тип діабету може розвинутися в будь-якому віці.

Гестаційний цукровий діабет виникає у деяких жінок під час вагітності. Гормональні зміни під час вагітності приводять до неправильного функціонування інсуліну. Жінкам з гестаційним діабетом необхідно робити ін’єкції інсуліну. Після народження дитини функціонування підшлункової залози може відновитися.

Міф другий: дієта для діабетиків дуже складна.

Якщо у людини діабет, йому потрібно дотримуватися певного раціону харчування. Основний принцип харчування для діабетиків – вживання продуктів, які підтримують нормальний рівень цукру в крові. Важливо поєднувати з харчування фізичними вправами і медикаментами.

Міф третій: вуглеводи шкідливі для хворих на цукровий діабет.

Насправді вуглеводи є основою будь-якої здорової дієти, у тому числі дієти для діабетиків. Вуглеводи впливають на рівень вмісту цукру в крові, тому необхідно контролювати споживання вуглеводів. Продукти, що містять вуглеводи багаті поживними речовинами: вітамінами, мінералами, клітковиною. Тому діабетикам рекомендується вживати хліб і хлібобулочні вироби з борошна грубого помолу, а так само багаті клітковиною фрукти і овочі.

Міф четвертий: білки для діабетиків корисніше, ніж вуглеводи.

Вживання великої кількості білка може викликати у діабетиків проблеми зі здоров’ям. Проблема полягає в тому, що більшість білкових продуктів, наприклад, м’ясо, містять насичені жири. Споживання великої кількості таких продуктів підвищує ризик серцевих захворювань. Оптимальна кількість білка для діабетиків 15-20 відсотків від загальної кількості споживаних калорій щодня.

Міф п’ятий: медикаменти від діабету допомагають усунути всі негативні наслідки неправильного харчування.

Якщо діабетик приймає інсулін, це не означає, що можна їсти все що завгодно, а потім просто зробити ін’єкцію інсуліну і стабілізувати рівень цукру після з’їденого.

Міф шостий: потрібно відмовитися від своїх улюблених страв.

Нема чого відмовлятися від своїх улюблених страв при діабеті. Слід просто змінити спосіб приготування їжі, замінити поєднання продуктів, зменшити порцію, нагородити себе улюбленою стравою за дотримання правил харчування.

Міф сьомий: діабетикові потрібно відмовитися від десертів.

не правда! Можна включити десерти в свій раціон харчування, тільки є не всі підряд, а розробити стратегію вживання.

Наприклад:

Використовувати в десертах замінник цукру.

Скоротити порцію десерту. Наприклад, є не все морозиво, а половину.

Порадувати себе десертом як в нагороду за дотримання всіх правил дієти при діабеті.

Готувати більш поживні десерти. Наприклад, використовувати свіжі фрукти, цільні зерна, і рослинне масло, класти менше цукру.

Розширити різноманітність десертів. Наприклад, замість морозива, тістечка або торта, є фрукт або йогурт.

Міф восьмий: замінники цукру несуть небезпеку для людей хворих на діабет.

Замінники цукру значно солодше, ніж еквівалентна кількість цукру, тому, що б отримати ту ж солодкість, їх потрібно менше. Вживаючи штучні підсолоджувачі людина з’їдає менше калорій. Дозволяються замінники цукру на будь-який смак, в тому числі і замінники нового покоління зі стевієй. Ендокринолог Н. Плотніков: «Трава стевія, ще у неї назва медова трава, яка володіє солодким смаком, але при цьому не підвищує рівень цукру в крові і містить мінімум калорій».

Міф дев’ятий: потрібно вживати спеціальні продукти для діабетиків.

Насправді не існує спеціальної дієти для діабетиків. Продукти, які слід, тобто при діабеті, підходять для всієї родини. Немає необхідності готувати якісь спеціальні страви для хворих на діабет. Єдина відмінність харчування діабетика, в тому, що потрібно стежити які і скільки продуктів вживаються. Потрібно стежити за кількістю споживаних калорій, видом і кількістю вуглеводів, жирів і білків. Всі необхідні рекомендації можна отримати у лікаря.

Міф десятий: діабетикові найкраще вживати дієтичні продукти.

Якщо на продукті стоїть маркування «дієтичний», це не означає, що він підходить людям з цукровим діабетом. Слід уважно читати, що написано на упаковці, що б визначити чи підходить кількість калорій та інгредієнти діабетикові.

  • на які продукти потрібно багато інсуліну
  • чи поправляєшся від продуктів діабетичного харчуваня
  • як схуднути при діабеті 1 типу
  • як швидко схуднути при діабеті 1 типу
  • якщо не дотримуватися дієти при діабеті

Comments are closed!

_0.31MB/0.01339 sec