Дієта при цукровому діабеті II типу | Ендокринологія | Vidal. ru – Довідник лікарських препаратів

Дієта при цукровому діабеті II типу | Ендокринологія | Vidal. ru – Довідник лікарських препаратів Дієта при цукровому діабеті II типу

Зміни обміну речовин при цукровому діабеті II типу обумовлені як наявністю резистентності до впливу інсуліну, так і порушенням його

секреції клітинами підшлункової залози. Це означає, що інсулін не може повною мірою виконувати свою функцію, тому що чутливість тканин до дії інсуліну знижена. Для збереження адекватної регуляції обміну речовин в таких умовах потрібна все більша і більша кількість інсуліну, яке підшлункова залоза вже не здатна забезпечити. Таким чином, лікування цукрового діабету II типу має бути спрямоване в першу чергу на зниження рівня глюкози в крові і підвищення чутливості тканин до дії інсуліну.

Навіщо дотримуватися дієти

Найбільш поширеною причиною цукрового діабету II типу є ожиріння і переїдання. Тому нормалізація стереотипу харчування буде першим кроком у нормалізації рівня глюкози в крові. В силу особливостей обміну речовин і гормональної регуляції організму дотримання дієти і регулярні фізичні навантаження сприяють також підвищенню чутливості тканин до інсуліну.

Призначення цукрознижувальних препаратів і вже тим більше препаратів інсуліну потрібно на більш пізніх етапах захворювання.

Дієта багато в чому залежить від індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Після постановки діагнозу ваш лікуючий лікар обов’язково дасть вам рекомендації по режиму харчування і фізичних навантажень. У даній статті ми наведемо лише загальні рекомендації, що стосуються дієтичного харчування при цьому захворюванні.

Режим харчування

Пацієнти з цукровим діабетом II типу потребують довічному дотриманні дієти, тому слід підібрати таку дієту, яка буде смачною і різноманітною, але при цьому буде сприяти зниженню ваги і нормалізації рівня глюкози в крові. Калорійність підібраного раціону харчування повинна сприяти зниженню ваги. Обмеження надходження в організм поживних речовин призводить до того, що енергетичні запаси, законсервовані у вигляді жирової тканини починають витрачатися, відбувається «спалювання» жиру і людина худне. Необхідна щоденна кількість калорій в їжі залежить від ваги, рухової активності, характеру роботи і прийнятих препаратів. Калорійність дієти слід обговорити з вашим лікарем. У більшості випадків рекомендують зниження добового калоража їжі до 1000-1200 ккал для жінок і до 1200-1600 ккал для чоловіків.

Що є, що не їсти?

У дієті слід обмежити вживання висококалорійних продуктів і продуктів, які сильно підвищують рівень глюкози в крові.

висококалорійних вважаються: масло (у тому числі рослинну), сметана, майонез, маргарин, сало, сосиски, ковбасні вироби, копченості, жирне м’ясо, жирна риба, м’ясні субпродукти, шкіра птахів, сири (більше 30% жирності), вершки, жирний сир, горіхи, насіння і ін

Сильним сахароповишающім дією володіють такі продукти: цукор, мед, шоколад, сухофрукти, кондитерські вироби, варення, квас, фруктові соки і лимонади (в т. ч. «Кола», «Фанта», «Пепсі» і т. п.).

У дієті повинні переважати продукти, що містять багато води і рослинної клітковини, а також нежирні види м’яса і риби, знежирені молочні продукти. Без обмеження можна вживати сирі або приготовані овочі, за винятком картоплі (капуста, цвітна капуста, морква, буряк, ріпа, редис, огірки, помідори, зелень).

Слід вибирати напої на некалорійних сахарозаменителях або без цукру. До некалорійним цукрозамінникам відноситься аспартам, сахарин, цикламат, ставіозід (Сукразід, Аспартам, Сурель, СусЛюкс та ін.) На жаль, в даний час більшість солодощів «для діабетиків» містять калорійні замінники цукру. Вони не так сильно підвищують рівень цукру в крові, але за калорійністю не відрізняються від глюкози. Хворим з надмірною масою тіла вони строго протипоказані. Уважно стежте за складом купуються продуктів у відділі «Для діабетиків».

Цукровий діабет і алкоголь

Пацієнтам з цукровим діабетом слід обмежити споживання спиртних напоїв, так як вони є джерелом додаткових калорій (особливо у людей з надмірною вагою). При прийомі цукрознижувальних препаратів, алкоголь може провокувати небезпечні для життя гіпоглікемічністану (приводити до надмірного зниження рівня глюкози крові).

Смачна та здорова їжа

Напевно, після прочитання вищевикладеного, у вас абсолютно зіпсувався настрій, і ви подумали: «Що ж я буду їсти? Адже заборонено практично все? ».

Насправді це зовсім не так. Дієта для хворих на цукровий діабет II типу практично рівносильна дієти для зниження ваги. Таку дієту дотримуються більше половини дівчат і жінок, які стежать за своєю зовнішністю і здоров’ям. Існують навіть кулінарні книги, які містять сотні рецептів приготування смачних і корисних страв. Приділіть трохи часу складання свого меню. Не їжте «що попало». Дотримуючись наведені рекомендації, ви не тільки зупините розвиток грізного захворювання, а й схуднете. Навколишні обов’язково помітять відбулися зміни. Адже краса і здоров’я – це запорука успіху в сучасному світі.

Лабораторна діагностика цукрового діабету

Незалежна лабораторія «ІНВІТРО» пропонує клінічні дослідження, які допоможуть Вам контролювати свій стан при цукровому діабеті.

Детальніше про тести, цінах і підготовці до них Ви можете дізнатися тут:

  • як похудати за допомогою магії
  • замовляння на схуднення
  • Сукразид як вживати

Comments are closed!

_0.31MB/0.00599 sec