Дієта при цирозі печінки

Дієта при цирозі печінки Ефективні дієти Лікувальна дієта при цирозі печінки

Цироз печінки – це важке захворювання печінки, хронічного перебігу з прогресуванням хвороби. Найчастіше, від характеру харчування хворого залежить саме його стан, тому дієта при цирозі печінки є обов’язковою, з безліччю

обмежень. При даному захворюванні порушуються функції важливого органу – печінки, який є природним «фільтром» організму людини.

Тому важливо повністю виключити з раціону харчування страви тривалої обсмаження, алкоголь, ненатуральні продукти. Перед тим як почати приймати будь вітаміни, гепатопротектори або біологічно активні добавки БАД необхідно проконсультуватися з лікарем. Тільки лікар може дати правильні медичні рекомендації. Не слід брати за основу лікування інформацію зі статей, інтернету та ін.

Особливості дієти при компенсаторної формі цирозу печінки

При цирозі печінки призначають дієту № 5. При цьому раціон харчування може бути дещо змінений з урахуванням перебігу хвороби, супутніх захворювань та індивідуальних особливості організму хворого. Основним критерієм у призначенні дієти № 5 є знижений вміст білка в сечі і крові.

Порушення метаболізму білків при компенсованому вигляді цирозу не спостерігається, а сечовина, що утворюється під час засвоєння цих білків у ряді випадків є корисною для гепатоцитів – клітин печінки. У такому випадку, в дієту при цирозі печінки включають продукти, багаті на білок: риба, курка, сир, нежирне м’ясо. Важливим пунктом є відсутність видимого жиру в даних продуктах.

Кількість споживаного білка на добу має бути в межах 120-140 грамів. Тобто основний прийом їжі повинен включати в себе шматочок пісного м’яса або нежирного сиру, на гарнір – гречка, тушковані овочі. Дотримуючись дієти при цирозі печінки рекомендується виключити бобові та гриби, так як вони важко засвоюються.

Що стосується питного режиму, то тут не накладаються які-небудь обмеження. Але такі міцні напої як чай і каву, навіть без кофеїну, варто повністю виключити. Не рекомендується пити газовані напої, а також газовану воду. Ну і безумовно, строго заборонено пити міцні алкогольні напої. Навіть невеликі дози алкоголю при даної хвороби викликають гострі напади і загострення.

Особливості дієти при декомпенсованій формі цирозу.

У відмінності від компенсаторного цирозу, при декомпенсації здатність організму засвоювати білки втрачається. На сечову кислоту організм в даному випадку реагує негативно. Отже, необхідно звести до мінімуму вживання тваринних білків. Допустимим є прийом однієї порції молочних продуктів в день з нормальною жирністю. Добова норма жирів в дієта при цирозі печінки повинна бути не більше 90 грам в день. Повністю виключені тваринний і кулінарний жири, смажена їжа. Можна заправляти кашу невеликим шматочком вершкового масла.

У раціон хворого входять каші, приготовані на воді, мала кількість овочів, переважно тушкованих, цукор, цукерки, фрукти. При погіршенні стану хворого і не засвоєнні їжі ставиться питання про повний перехід на штучне харчування шляхом постановки крапельниці. Повністю виключити жири з раціону харчування показано при виникненні симптомів жовтяниці, алергії, діареї або блювання.

Вживання рідини при даній формі цирозу слід обмежити. Переважно виключити перші страви з раціону. Кількість вживаної рідини має бути обмежена до 500 мл на день. Перевага віддається компотам і неміцний чаю.

В обох випадках, замінити медикаментозну терапію дієтою не можна. Хворим на цироз печінки не слід вибирати і коригувати свій раціон харчування. Це робить тільки лікар. Полегшити хворобу можна тільки в разі чіткого виконання призначень і рекомендацій лікаря.

Сподобалася стаття? Поділіться їй в соц. мережах!

Comments are closed!

_0.31MB/0.02411 sec