Дієта при цирозі печінки – харчування і рецепти

Дієта при цирозі печінки – харчування і рецепти Дієта при цирозі печінки

завантаження.

Після опису дієти при цирозі печінки представлені рецепти разнобразних страв, рекомендованих дієтологами при цирозі печінки.

Цироз печінки характеризується поступовою заміною

печінкових клітин сполучної тканиною і є ускладненням хронічного гепатиту. Захворювання протікає тривало, супроводжується порушенням функції печінки і травного тракту.

При задовільному стані хворого цирозом печінки призначають дієту № 5.

Дієта № 5 є повноцінною за хімічним складом, із збільшенням вмісту білків до 130-150г в день, обмеженням жирів на 30%, з підвищеним вмістом вуглеводів до 500г, з калорійністю 3200кал.

Дієта № 5 щадна, містить підвищену кількість ліпотропних речовин, що перешкоджають жировому переродженню печінки (сир, вівсяна, гречана крупа, нежирне м’ясо), не містить продуктів, дратівливих травний тракт і паренхіму печінки.

Продукти не смажать, виключають рибні та м’ясні бульйони, рідини дають до 2л в день. Категорично заборонено вживання алкогольних напоїв.

Їжу необхідно приймати 5 разів на день.

Для дієти при цирозі печінки рекомендуються: овочеві супи з крупою, молочні, фруктові, вегетаріанські борщі, нежирні м’ясо і риба відварні, запечені після відварювання, молочні продукти, нежирний сир, різні крупи, макаронні вироби, різні овочі в сирому, ві2ареному, тушкованому вигляді, цибуля після відварювання, морепродукти, різні фрукти і ягоди сирі, варені, запечені, киселі, желе, соки, вершкове і рафінована рослинна олія.

При диспептичних явищах (нудота, блювота, відраза до їжі, пронос, запор, метеоризм) показана дієта № 5а.

При набряках і асциті в залежності від стану хворого показана дієта № 5а або № 5 з приготуванням страв без солі. Рекомендують призначати на 5-10 днів солі дієту № 7 з обмеженням рідини.

При накопиченні в крові азотистих шлаків в дієті № 5а зменшують кількість тваринних білків, а кількість легкозасвоюваних вуглеводів збільшують.

Якщо у хворого цирозом печінки відсутній апетит, то в дієту додають свіжі овочі, фрукти, ягоди, соки, кисломолочні продукти. У невеликій кількості прянощі, нежирні і неміцні бульйони м’ясні та рибні.

При вираженій печінковій недостатності . в дієті при цирозі печінки обмежують кількість білків до 20-30г, тваринні білки виключають, і жирів до 20-30г. Вуглеводів до 200-30г.

Якщо недостатність печінки прогресує, з дієти при цирозі печінки повністю виключають жири, а білки зводять до 2-3г (вміст білків в рослинній їжі).

Дієта при печінковій недостатності складається з продуктів рослинного походження, які містять достатню кількість легкозасвоюваних вуглеводів, вітамінів, солей калію. Хворому дають слизові супи, овочеві і фруктові соки, відвар пшеничних висівок і шипшини, мед, киселі, протерті компоти, желе. Їжу хворі повинні приймати кожні 2 години в рідкому або протертому вигляді. Якщо не наростають набряки, то рідини дають 1,5-2 літри.

При виникненні печінкової коми хворого переводять на парентеральне харчування.

Дієта при цирозі печінки, рецепти:

  • дієта при печінковій недостатності
  • овочі при цирозі

Comments are closed!

_0.31MB/0.00486 sec