Дієта при атеросклерозі судин

Дієта при атеросклерозі судин Дієта при атеросклерозі судин

Поділіться статтею:

Найбільш важливим фактором у лікуванні та профілактики прогресування атеросклерозу є дієта. Якою має бути дієта при атеросклерозі судин? Що можна їсти і чого слід уникати – про це і багато

іншого розповідається в даній статті.

Як показують наукові дослідження, початкові ознаки розвитку атеросклерозу на стінках артерій можна побачити вже у десятирічних дітей. З плином віку формуються бляшки, просвіт артерії звужується більш ніж на 2/3, і лише на цьому етапі з’являються скарги. Гангрена ніг, інфаркт міокарда та інсульт мозку можуть бути прямим наслідком далеко зайшов атеросклерозу судин. У зв’язку з цим вкрай важливо вже з дитинства харчуватися правильно, щоб холестерин не відкладався на судинній стінці.

Продукти тваринного походження

Всі продукти тваринного походження в тій чи іншій мірі містять холестерин. Поступаючи в кровоносне русло з органів травлення, всосавшиеся ліпіди направляються до печінки, яка сама по собі виробляє свій власний (ендогенний) холестерин. При вживанні їжі, яка містить велику кількість холестерину, загальний рівень останнього в крові різко зростає, і він починає прилипати до внутрішньої стінки артерії, формуючи на початку поверхневі накладення (смужки), а потім проникаючи і в більш глибокі шари (атеросклеротичні бляшки). < / p>

«Прочистити» судини від надлишку загального холестерину і ліпопротеїдів низької і дуже низької щільнп1ті (ЛПНЩ і ЛПДНЩ) допомагає дієта з відсутністю продуктів тваринного походження (веганські). У цьому випадку організм виробляє тільки власний ендогенний холестерин і при адекватній фізичному навантаженні потихеньку починає витрачати «запаси ліпідів атеросклеротичних смуг і бляшок».

Недоліком веганскої дієти є те, що в країнах колишнього СРСР досить важко збалансувати раціон харчування за всіма показниками і зробити її повноцінною. У зв’язку з цією обставиною реальніше періодично вживати продукти тваринного походження з низьким вмістом холестерину і відмовитися від «холестеринових концентратів», якими є мізки, яєчний жовток і деякі субпродукти.

Якщо ж дуже хочеться, то можна собі дозволити малу кількість у поєднанні з великим блюдом зелені. Як показали дослідження дієтологів, найбільшу небезпеку представляє не сам холестерин в м’ясі або яйці, скільки відсутність в раціоні достатньої кількості клітковини у вигляді овочів і фруктів.

Продукти рослинного походження

Рафіновані продукти, що складаються переважно з одного крохмалю, в даному випадку не принесуть величезної користі. Тому білі макарони, манна крупа, борошно вищого гатунку, очищений рис навряд чи підійдуть для боротьби з атеросклерозом.

Для регулярного чищення судин краще використовувати пшеничні і вівсяні висівки, нерафіновані крупи, хліб з борошна грубого помолу.

Багато овочі та фрукти також покращують загальний стан крові та сприяють «чистці судин». Тому дієтологи настійно рекомендують щодня вживати мінімум 200 грам фруктів і 300 грам овочів (не включаючи до цього числа картопля). Кожен раз, сідаючи за стіл приймати їжу, тарілка повинна бути наполовину заповнена овочевим або фруктовим салатом. 2/3 залишилася порожньою половини наповнюється кашею або іншими продуктами, які багаті вуглеводами. Третина, незаповненою салатом половини припадати на білкові продукти (у тому числі тваринного походження).

Які фрукти і овочі можна їсти при атеросклерозі судин? При вживанні овочів і фруктів дуже важливо прагнути до різноманітності. Фітохімічні речовини різних рослин доповнюють дію один одного і забезпечують хороший антисклеротический ефект. Протягом дня потрібно з’їсти щось жовте (апельсин, наприклад), червоне (яблуко, помідори), бордове (буряк), зелене (городня зелень, огірки), біле (капуста) і т. п.

Деякі з звичних для нас продуктів мають виражені антисклеротичними властивостями і дозволяють виводити надлишок холестерину з організму:

    Часник. Є гарним засобом для «чистки судин», якщо щодня вживати по 1 зубчику. Ефект проявляється при регулярному вживанні на протязі не менше 6 місяців. У цьому випадку свіжий часник переважніше його висушених або приготованих форм. Пажитник сінної (фенугрек) . Відомий як приправа, використовується при приготуванні різних страв. Якщо його насіння змолоти на кавомолці і регулярно додавати в їжу, то він також буде сприяти зниженню загального рівня холестерину. Сім’я льону. Подібно пажитника також здатне знижувати рівень холестерину і ліпідів низької щільності, звертаючи атеросклероз назад. Для цих мети його також перемелюють і регулярно додають в їжу.

Помірність у їжі

Яка б не була корисна і живильна їжа, позитивні ефекти можуть бути зведені на «ні» величезними калорійними порціями або малорухливим способом життя. Що стосується дієти, то тут правомочний принцип: «відмова від шкідливого і помірність в корисному».

  • види похудань для десятирічної дитини
  • що потрібно їсти десятирічній дитині
  • як схуднути десятирічній дитині

Comments are closed!

_0.31MB/0.01074 sec